Vaikų rašytojas Tomas Dirgėla ryžosi naujam nuotykiui – šį kartą knygą rašys „Lidl“ parduotuvėje

21.06.2023 14:00:00 | Vilnius

Tomas Dirgėla

Jau 40 knygų vaikams išleidęs autorius Tomas Dirgėla savo naujausią darbą kurs netikėtoje erdvėje. Birželio 21–28 d., nuo 13 iki 18 val., rašytojas darbuosis Vilniuje, Gedimino pr. 9, įsikūrusioje „Lidl“ parduotuvėje. Autorius maloniai kviečia visus norinčius vaikus ir jų tėvelius atvykti į parduotuvę, pabendrauti su autoriumi ir iš arčiau pamatyti, kaip gimsta knygos.

T. Dirgėla jau ne pirmą kartą renkasi netikėtas erdves knygų kūrybai – taip autorius siekia įkvėpimo ir tuo pačiu nori geriau supažindinti vaikus su rašytojo profesija. Šį kartą autorius pasirinko naują nuotykį – rašys knygą savo mėgstamoje „Lidl“ parduotuvėje.

„Knygas esu rašęs ir baldų parduotuvėje, ir mobiliojo ryšio salone, Vilniaus centre įsikūrusios kavinės vitrinoje. Neįprasta aplinka kartais išmuša iš įprasto ritmo ir verčia mąstyti kitaip. Dirbdamas ten, kur retas tikisi sutikti besidarbuojantį rašytoją, noriu vaikams parodyti, kad šiuolaikinis rašytojas nėra tik tas, kuris rašo knygas užsidaręs bibliotekoje ar namie bei laukia mūzų apsilankymo gurkšnodamas mėtų arbatą“, – šypsosi T. Dirgėla.

„Lidl“ parduotuvėje, kurios salėje rašytojui bus įrengta speciali darbo vieta, T. Dirgėla rašys naują istoriją apie jau ankstesnėse knygose pasirodžiusius ir skaitytojų pamėgtus vaikus detektyvus Domą, Tomą ir Upę.

„Ši knygų serija sulaukė itin daug jaunųjų skaitytojų dėmesio, todėl naująja knyga tikiuosi vėl juos nustebinti. Kuriamoje istorijoje mažiesiems detektyvams teks itin sunki užduotis – išgelbėti Kalėdas. Tai bus kalėdinis detektyvas apie per šventes dingusį mums visiems labai svarbų kalėdinį atributą – mandarinus“, – pasakoja rašytojas.

Autorius pripažįsta, kad vasarą rasti įkvėpimo kalėdinei knygai yra sudėtinga. Dėl to jis džiaugiasi kūrybai pasirinkęs miesto centre esančią „Lidl“ parduotuvę, kuri ne tik siejasi su šventiniu apsipirkimu, bet kurioje T. Dirgėla dažnai ir pats lankosi su šeima. 

„Gedimino prospektas yra puiki vieta šeimos pasivaikščiojimams ir laisvalaikio praleidimui, todėl norintiems susitikti su rašytoju, čia apsilankyti bus tikrai patogu. Tikimės, kad neįprasta darbo aplinka įkvėps autorių išskirtiniams siužetams, o vaikai ir jų tėveliai nepraleis unikalios galimybės iš arčiau pamatyti rašytojo kūrybinį darbą“, – sako Antanas Bubnelis, „Lidl Lietuva“ Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas.

Galimybė prisidėti prie knygos siužeto

Nors T. Dirgėla neslepia, kad darbas viešose vietose yra savotiškas iššūkis, tai taip pat suteikia rašytojui galimybę pabendrauti su jo kūrybos gerbėjais.

„Be abejo, svarbiausioji šių mano iššūkių priežastis – proga pasilabinti su skaitytojais, išgirsti jų įspūdžius ir lūkesčius, kurie gimsta skaitant mano knygas. Per šiuos iššūkius skaitytojai žino, kada ir kur aš būsiu, jie gali ateiti paprašyti autografo, pasidaryti asmenukę ar šiaip paklausti jiems rūpimų klausimų“, – priduria autorius.

T. Dirgėla pasakoja, kad iššūkių metu vaikai taip pat neretai prisideda prie jo kūrybos. Jie noriai domisi siužetu, siūlo, kaip veikėjai turėtų pasielgti skirtingose situacijose, kas turėtų tapti istorijos kulminacija.

„Tikiu, kad ir šį kartą, atvykę į „Lidl“, vaikai, drąsiai domėsis, kaip vystosi knygos siužetas ir siūlys savų idėjų. Noriu, kad vaikai pamatytų, koks įtraukiantis ir įdomus gali būti šiuolaikinės knygos rašymas“, – sako T. Dirgėla.

„Lidl“ parduotuvėje, esančioje Gedimino Per. 9, Vilniuje, autorių bus galima sutikti kasdien, birželio 21–28 d., nuo 13 iki 18 val.. Visi skaitytojai yra kviečiami užsukti pasisveikinti, paprašyti autografo ar pasidaryti bendrą nuotrauką.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau