„Lidl“ kviečia aukoti „Maisto banko“ akcijai: kokie produktai labiausiai laukiami?

11.10.2023 09:00:00 | Vilnius

Lidl ir Maisto bankas

Spalio 13–14 dienomis visose „Lidl“ parduotuvėse vyks tradicinė rudeninė labdaros ir paramos fondo „Maisto bankas“ akcija, kviečianti maisto produktais palengvinti sunkiau besiverčiančių žmonių gyvenimą. Vis labiau vėstant orams akcijos organizatoriai pataria nepamiršti tarp aukojamų produktų įtraukti ir sotaus, kaloringesnio maisto.

„Kasmet jaučiame atsakomybę ir noriai jungiamės prie „Maisto banko“ akcijos bei džiaugiamės bent iš dalies galėdami palengvinti vargingiau gyvenančių ir maisto stokojančių žmonių kasdienybę. Kviečiame visus norinčius jungtis prie akcijos bet kurioje „Lidl“ tinklo parduotuvėje. Nors su „Maisto banku“ bendradarbiaujame ir organizaciją remiame ištisus metus, tačiau itin svarbu visiems šios akcijos metu susitelkti ir atliepti konkrečius dalies mūsų visuomenės poreikius“, – sako Antanas Bubnelis, „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas.

Prašoma nepamiršti mėsos konservų

„Maisto bankas“ daugiau nei dvidešimt metų rūpinasi, kad parama maistu pasiektų tuos, kurie dėl įvairių priežasčių negali sočiai, visavertiškai prasimaitinti. „Maisto banko“ komunikacijos vadovė Miglė Petronytė pažymi, kad dalis akcijos metu surinkto maisto taip pat bus perduodama įvairioms labdaros valgykloms, senelių namams, reabilitacijos, socialinių paslaugų ar vaikų dienos centrams, neįgaliųjų ir gausių šeimų asociacijoms.

„Norinčių prisidėti prie akcijos labiausiai norėtume paprašyti aukojamų produktų vežimėlį nepamiršti papildyti ir mėsos konservais. Artėjant šaltajam metų sezonui, mėsa tampa itin reikšminga žmonių maisto raciono dalimi ir yra vienas labiausiai pageidaujamų produktų. Kaip visada, labai lauksime ir kitų, ilgai negendančių, maisto produktų: visų rūšių konservų, kruopų, aliejaus, makaronų, miltų ir kitų gėrybių. Džiaugiamės, kad tradiciškai visos „Lidl“ parduotuvės jungiasi į akciją ir tikimės vėl sulaukti gerumo bangos“, – teigia M. Petronytė.

Labdaros ir paramos fondo atstovė pastebi, kad Ukrainoje vykstantis karas buvo pakoregavęs aukojančiųjų įpročius, tačiau pastaruoju metu „Maisto banko“ akcija vėl patenka į daugelio akiratį.

„Džiaugiamės, kad lietuviai daug aukojo nuo karo Ukrainoje nukentėjusiems žmonėms ir jiems padedančioms organizacijomis. Pastarieji metai tikrai buvo darbingi įvairioms organizacijos, todėl jautėsi šioks toks žmonių aukojimo nuovargis. Tačiau šiandien pastebime grįžimą į ankstesnį aukojimo tempą, kuris vasarą buvo šiek tiek sumažėjęs. Tikimės, kad ši „Maisto banko“ akcija primins apie stokojančiuosius ir Lietuvos gyventojai, kaip ir kiekvienais metais, suvienys jėgas bei gausiai prisidės prie iniciatyvos“, – tikisi M. Petronytė. 

Be anksčiau paminėtų produktų, taip pat raginama aukoti cukraus, arbatos, dribsnių, žirnių, pupų, džiovintų vaisių, riešutų, sausainių, higienos prekių.

M. Petronytės teigimu, jei parduotuvėje sunku išrinkti labiausiai akcijai tinkamas prekes, pirkėjai visuomet gali pasikonsultuoti su „Maisto banko“ savanoriais.

Gyventojus, norinčius padėti ne tik aukojant maistą, „Maisto banko“ akcijos organizatoriai kviečia prisidėti finansiškai – paaukoti 5 eurus paskambinus akcijos skrajutėse nurodytu numeriu 1343.

„Surinkti pinigai bus skiriami dažnai nematomoms „Maisto banko“ išlaidoms: maistą reikia supakuoti, išvežioti, pasirūpinti jo sandėliavimu. Patiriame daug išlaidų susijusių su logistika – mokame už sandėlius, kurą, pakavimo priemones ir kita, todėl finansinė parama tikrai labai padeda. Vienas paaukotas euras padeda išgelbėti net 7 kilogramus maisto ir pasirūpinti, kad jį gautų tie, kam jo reikia labiausiai“, – tvirtina M. Petronytė.

Pernai paaukojo už daugiau kaip 81 tūkst. eurų

Šiemet pavasarį vykusioje analogiškoje „Maisto banko“ akcijoje „Lidl“ parduotuvėse buvo paaukota daugiau kaip 56 tūkst. ilgai galiojančių maisto produktų, kurių vertė – beveik 85 tūkst. eurų. Per dvi dienas trukusią akciją „Lidl“ parduotuvėse buvo paaukota daugiau nei 17 000 kartų.

Paramą stokojantiems prekybos tinklas „Lidl“ teikia ne tik vykstant ilgo galiojimo maisto produktų rinkimo akcijoms, bet ir ištisus metus.

Padėdama mažinti dar vartoti tinkamo maisto švaistymą, „Lidl Lietuva“ perduoda „Maisto banko“ organizacijai besibaigiančio galiojimo produktus, taip pat dar tinkamus vartoti produktus su pažeista pakuote bei ne maisto prekes. 2022 m. prekybos tinklas „Maisto bankui“ perdavė 364 tonas maisto ir kitų produktų, kurių vertė – daugiau nei 646 tūkst. eurų. „Lidl Lietuva“ „Maisto bankui“ teikia ir finansinę paramą, kuri skirta maisto surinkimo, vežimo, paskirstymo kaštams padengti.

Akcijos metu paaukoti maisto produktus labdaros ir paramos fondui bus galima spalio 13 d., penktadienį, 15–20 val. ir spalio 14 d., šeštadienį, 10–20 val. Aukoti „Maisto bankui“ bus galima visose „Lidl“ parduotuvėse Lietuvoje.

Šiuo metu veikia 71 „Lidl“ parduotuvė 26 šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Nemenčinėje.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau