„Lidl“ diktuoja kainų mažinimo tendencijas – pirkėjams siūlo ne vienkartines akcijas

08.03.2023 08:00:00 | Vilnius

pilos

Metų pradžioje lyginamąja reklama rinką sujudinęs prekybos tinklas „Lidl“ ir toliau tęsia iniciatyvas dėl reguliariai mažinamų būtiniausių maisto produktų kainų. Vasario pradžioje iki 25 proc. pigo jų privataus prekės ženklo „Pilos“ sviestas, o praėjusią savaitę mažinimo banga nusirito per šviežios mėsos lentynas. Iš viso atpigo beveik pusė reguliaraus privataus prekės ženklo šviežios vištienos asortimento. Kai kur fiksuojamas net 1 euro kainų pokytis. Svarbu pabrėžti, kad tai nėra vienkartinės akcijos – „Lidl“ operatyviai reaguoja į pingančias žaliavas ir diktuoja mažesnes, reguliarias maisto produktų kainas rinkoje.

Rodo pavyzdį rinkoje

Kaip sako „Lidl Lietuva“ vyriausiasis asortimento vadovas Lukas Gudas, nusprendę gyventojus geriau supažindinti su privačių prekės ženklų produktų privalumais, dabar jie turi puikią galimybę tą parodyti ir realiais pavyzdžiais. „Gera kokybė už žemą kainą yra pagrindinis mūsų privačių prekės ženklų pranašumas. Dabartinės ekonominės aplinkybės leidžia pristatyti ir kitą dalyką – kainų lankstumą. Tik pradėjus kristi žaliavų kainoms, nedelsdami ėmėmės veiksmų, kad galėtume tą skirtumą perduoti savo klientams, todėl realų pigimą mūsų pirkėjai pajunta pirmieji rinkoje“, – sako L. Gudas.

Jis neabejoja, kad dėl to palankumas ir pasitikėjimais privačios etiketės prekėmis ir toliau augs. Privatūs prekės ženklai šiuo metu sudaro 90 proc. „Lidl“ produkcijos ir ji dažnai yra net kelis kartus pigesnė nei kitos alternatyvos žinomais vardais. Pasak L. Gudo, „Lidl“ ir toliau yra pasiruošę tą kainų skirtumą didinti, o vartotojai, turėdami ir informacijos, ir pasirinkimą, galės patys nuspręsti, kokį prekybos tinklą pasirinkti kasdieniams pirkiniams.

„Gyventojai tampa racionalesniais pirkėjais ir yra linkę mažiau permokėti už žinomus prekių ženklus bei taip sutaupyti. Dabartiniame infliacijos kontekste mūsų privatūs prekės ženklai tampa dar aktualesni nei bet kada. Mūsų tikslas visada buvo ir išlieka pasiūlyti geriausią kainos ir kokybės santykį rinkoje, užtikrinti žemiausias reguliarias kainas“, – tvirtina „Lidl Lietuva“ vyriausiasis asortimento vadovas.

Gamintojai – žinomi ir patikimi

Produkciją su privačia savo etikete „Lidl“ gamina ir bendradarbiaudami su žinomais Lietuvos gamintojais. „Pilos” pieno produktus gamina „Rokiškio sūris”, „Varėnos pienelis”, „Žemaitijos pienas”, „Klaipėdos pienas”. „Baroni” ir „Pikok” mėsos produktais rūpinasi „Krekenavos agrofirma”, „Samsonas”, o gardžiais duonos gaminiais „Lidl” lentynas užpildo „Lietuvos tiekėjas” ir „Vilniaus duona“. Pusę šviežios vištienos asortimento „Lidl“ parduotuvėms tiekia lietuviški ūkiai. Vietinės produkcijos gausu ir daržovių bei vaisių skyriuose.

„Pirkėjai nori ne tik kokybiškos ir pigios, bet kartu ir vietinės produkcijos. Stengiamės suderinti šiuos lūkesčius ir nuolat plečiame bendradarbiavimą su Lietuvos gamintojais bei ūkininkais. Šiandien „Lidl” parduotuvių lentynose jau galima surasti 700 produktų, kurie pagaminti čia, Lietuvoje. Tarp jų – pienas, duona, įvairios dešros, sūriai, salotos, daržovės, ledai ir kitos pirkėjų pamėgtos prekės“, – vardina „Lidl Lietuva“ vyriausiasis asortimento vadovas L. Gudas.

Geriausias kainos ir kokybės santykis

Paskutinis „Lidl“ kainų mažinimas šviežios mėsos kategorijoje buvo itin plataus masto: vištienos filė XXL, iki šiol kainavusi 6,99 euro už kilogramą, dabar kainuoja 5,99 euro, kilogramo vidinės viščiukų broilerių krūtinėlės filė kaina mažinama nuo 7,49 iki 6,49 euro. Taip pat pinga ir po 0,5 kg supakuota krūtinėlių filė, šlaunelių mėsa bei blauzdelės: jų kaina sumažėjo iki 50 centų. Krūtinėlės kepsniams, vištienos filė juostelių bei viščiukų vidinės filė pakuotės (po 400 gramų) atpigo iki 80 centų. Tai naujos standartinės kainos, kurios neturėtų keistis mažiausiai iki Velykų.

Neseniai pranešta, kad „Lidl” yra geriausią kainos ir kokybės santykį siūlantis prekybos tinklas Lietuvoje. Tarptautinio „Best Buy Award” tyrimo metu apklausos dalyvių buvo prašoma nurodyti, kuris prekybos tinklas, jų ar jų artimųjų nuomone, siūlo geriausią kainos ir kokybės santykį. Lietuvoje dauguma respondentų įvardijo būtent „Lidl” parduotuves.

Lietuvoje iš viso veikia 68 „Lidl” prekybos tinklo parduotuvės 26-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Nemenčinėje.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau