Birželio 1 d. „Lidl“ parduotuvėse – nemokami obuoliai mažiesiems

31.05.2023 09:00:00 | Vilnius

Obuoliai

Prekybos tinklas „Lidl“ skatina skirti daugiau dėmesio sveikai vaikų mitybai, todėl birželio 1-ąją, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, „Lidl“ parduotuvėse visoje Lietuvoje mažiesiems lankytojams bus nemokamai dalijami obuoliai. Gardūs, traškūs ir sultingi bei sveikatai naudingi obuoliai lauks prie kasų.

Ne tik vaikams, bet ir suaugusiems Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja palaikyti optimalų svorį bei kasdien suvalgyti pakankamai šviežių vaisių ir daržovių, pilno grūdo produktų. Organizacijos specialistai taip pat pataria rinktis liesą mėsą bei vengti maisto, kuriame yra daug sočiųjų riebalų rūgščių, transriebalų rūgščių, cukraus ir druskos.

Ypač vaikams labai svarbu maitintis reguliariai ir įvairiai – taip organizmo poreikiai bus labiau patenkinti, sumažės lėtinių neinfekcinių ligų, pavyzdžiui, diabeto ir kt., rizika. Čia į pagalbą ir ateina gerai žinomi obuoliai.

„Obuoliai – daugelio mėgstamas vaisius, kurį patogu valgyti bet kur ir bet kada. Vis dėlto, ne visada šie traškūs vaisiai atsiduria vaikų rankose. Todėl siekdami paskatinti dažniau rinktis sveikatai palankius užkandžius, visą birželio pirmąją visiems vaikams dalinsime obuolius nemokamai“, – sako „Lidl Lietuva“ pirkimų tarnybos vadovė Ilona Čiužienė.

Obuoliai – sveikas ir skanus pasirinkimas

Paklausus, koks vaisius yra neatsiejamas nuo lietuviškos vasaros, tikriausiai kiekvienas įvardytų obuolius. Raudonskruosčiai, traškuoliai, sodo karaliai – lietuvių kalboje yra daugybė epitetų, kuriais apibūdinami obuoliai. Taip pat ir visame pasaulyje žymus priežodis: „Vienas obuolys per dieną padeda išvengti gydytojo“ (angl. „An apple a day keeps a doctor away“), ar bent jau atitolina vizitą pas jį.

Obuoliams tokia garbė atitenka ne veltui: tai – itin naudingi vaisiai, kuriuos be atvangos liaupsina dietologai ir mitybos specialistai, ir ne veltui. Obuoliuose randama riboflavino, niacino, folio rūgšties, tiamino, taip pat vitaminų A, E ir C, vitamino K, kalcio, geležies, mangano, fosforo, kalio ir kitų vitaminų bei mineralinių medžiagų. Obuoliai itin turtingi tirpiomis ir netirpiomis maistinėmis skaidulomis. 100 g obuolių yra apie 50-60 kcal, iš jų – apie 14 g angliavandenių, labai nedaug riebalų ir baltymų.

Obuolių iššūkis vaikams

Be to, kad obuoliai – itin naudingi sveikatai, jie dar ir puikus užkandis, sveikuoliškų kokteilių, košių bei kepinių sudėtinė dalis. Saldesni obuoliai gali nesunkiai pakeisti baltą cukrų pyraguose ar blynuose. Galų gale, obuoliais galima pakeisti vaikų labai mėgstamus saldumynus: ledinukus, sausainius, spurgas, o orkaitėje iškepus smulkiai supjaustytas obuolio skilteles gausime sveikatai palankius traškučius.

Visgi, tėvai gali paliudyti, jog nemažai vaikų noriau renkasi perdirbto cukraus kupinus skanumynus, o ne sveikus vaisius. Tačiau išeitis yra: pakvieskite savo vaikus sužaisti žaidimą arba leistis į tikrą ar menamą žygį, kurio taškais būtų pakeliui surinkti vaisiai – tam puikiai pravers skanūs ir traškūs prekybos tinklo „Lidl“ obuoliai.

Lietuviškų ir iš užsienio atvežtų obuolių galite įsigyti net 69 „Lidl“ parduotuvėse, kurios veikia 26-uose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Nemenčinėje.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau