„Lidl“ pristato tvarų šokoladą „Way To Go“: kakavos augintojams skirs papildomą finansavimą

18.01.2021 09:00:00 | Vilnius

Kakava yra viena populiariausių žaliavų pasaulyje, tačiau didžiausią kiekį kakavos eksportuojančios šalys susiduria su daugybe problemų. Kakava auginama žalojant ekosistemas, o kakavos ūkininkų atlygis dažnai yra itin mažas ir nesiekia pragyvenimo lygmens. Dėl to „Lidl“, jau anksčiau paskelbęs, kad nuo 2023 m. pradžios visų privačių prekės ženklų gamyboje naudos tik atsakingai auginamą kakavą, plečia „Fin Carré“ šokoladų asortimentą ir pristato išskirtinio tvarumo šokoladą „Way To Go“, kurio vienas iš tikslų – padidinti kakavos augintojų pajamas.

„Nuolat plečiame savo privačių prekės ženklų asortimentą, įtraukdami ir tvaresnių produktų. Šį kartą pristatome ypatingai tvarų „Fairtrade“ sertifikuotą šokoladą „Way To Go“, kuriam naudojama Ganoje atsakingai užauginta kakava. Tai yra ne tik burnoje tirpstantis šokoladas, bet ir pagalba kakavos augintojams. Kiekviena plytelė prisideda prie premijų programos, kuria siekiama pagerinti kakavos augintojų gerovę“, – sako „Lidl Lietuva“ pirkimų skyriaus vadovė Justina Šležienė.

Siūlys keturių skonių šokoladus

Visose „Lidl“ parduotuvėse bus galima rasti keturių skonių „Way To Go“ šokoladų – pieniško, juodo, su sūdyta karamele arba su kokosais bei pekano (karijos) riešutais. „Lidl Lietuva“ atstovės teigimu, „Way To Go“ šokoladas taip pat turi ypatingą pakuotę, paaiškinančią, kaip kiekviena jo plytelė prisideda prie kakavos augintojų gerovės.

„Way To Go“ šokoladui naudojama kakava yra ne tik tvariau užauginta, bet ir 100% atsekamos kilmės. Visa šokoladui naudojama kakava yra užauginta „Kuapa Kokoo“ mažųjų kakavos augintojų kooperatyvo Ganoje. Pirkėjas šią informaciją gali matyti tiek ant šokolado pakuotės, tiek „Lidl“ tinklalapyje.

Dalį pajamų skiria mažiesiems kakavos augintojams

„Lidl Lietuva“ pirkimų skyriaus vadovė pratęsia, kad vienas iš pagrindinių šio šokolado išskirtinumų – faktas, kad už kiekvieną nupirktą „Way To Go“ šokolado plytelę mažiesiems kakavos augintojams Ganoje „Lidl“ skiria finansinę paramą mokymams organizuoti.

„Mes šiems ūkininkams atsidėkojame skirdami specialius mokymus, kurių metu augintojai mokosi, kaip kurti ilgalaikį verslo modelį, leidžiantį uždirbti pakankamai pajamų jiems ir jų šeimoms, kaip diversifikuoti savo pajamas. Mokymuose taip pat aptariamos tvaresnės auginimo praktikos ir kaip tai prisideda ne tik prie ištisų ekosistemų išsaugojimo, bet ir prie išaugančio ūkininkų derliaus bei pelno“, – sako pašnekovė.

Užtikrina aukštesnius standartus ir kuria tvarią ateitį

Pašnekovė pažymi, kad „Lidl“ yra įsipareigojęs nuo 2023 metų pradžios naudoti tik tvariau užaugintą kakavą, tačiau tai pasiekti vieniems – neįmanoma. Būtent todėl yra bendradarbiaujama su pripažintomis organizacijomis – pavyzdžiui, „Fairtrade“ ir „UTZ“, kurios skatina žmogaus teisių apsaugą, sąžiningesnes prekybos sąlygas bei aplinkos tausojimą.

„Fairtrade“ sertifikatu yra žymimi produktai, kurių auginimo metu keliami aukštesni aplinkos apsaugos ir socialiniai standartai, pavyzdžiui, skiriamas papildomas dėmesys tinkamų darbo sąlygų užtikrinimui. Tokiu būdu skatinamas tvarumas ir saugesnė augintojų ateitis.

Dar vieną premiją skiria ir „Fairtrade“

„Lidl Lietuva“ pirkimų skyriaus vadovės teigimu, su „Fairtrade“ bendradarbiaujantys ūkininkai įsipareigoja savo veiklą vykdyti pagal organizacijos standartus, o už tai „Fairtrade“ rodo išskirtinį dėmesį jų gerovės užtikrinimui.

„Kadangi kakavos pupelių kaina yra itin nestabili, dažnai užaugintą derlių tenka parduoti už kainą, nepadengiančią kakavos auginimo kaštų. „Fairtrade“ organizacija sprendžia šią problemą nubrėždama ribą, kiek mažiausiai gali kainuoti jų ženklu žymima kakava ir garantuoja, kad bus sumokėta ne žemesnė kaina. Taip pat visi ūkininkai papildomai gauna „Fairtrade“ premiją, kurią jie gali investuoti į įvairius projektus, padedančius jų ir aplinkinių gyvenimams“, – sako J. Šležienė.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Atsisiųsti

Atsisiųsti (738.72 KB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau