„Lidl Lietuva“ 2021-ųjų apžvalga: kokios darbuotojų motyvavimo naujovės jau tapo rinkos standartu?

30.12.2021 12:00:00 | Vilnius

LIDL Lietuva

Prieš penkerius metus pirmąsias tinklo parduotuves Lietuvoje atidaręs „Lidl“ jau spėjo reikšmingai pakeisti darbdavio įvaizdį mažmeninės prekybos rinkoje. Įmonė trečius metus iš eilės buvo pripažinta vienu geriausių Europos ir Lietuvos darbdavių. Be to, po „Lidl“ įžengimo į rinką, sparčiai augo viso mažmeninės prekybos sektoriaus atlyginimai, o bendrovėje taikytos darbuotojų motyvavimo priemonės palaipsniui tampa nauju rinkos standartu.  

Anot prekybos tinklo „Lidl“ personalo vadovės ir valdybos narės Sandros Savickienės, įvertinimai įrodo, jog kuriant ir puoselėjant teigiamą emocinį klimatą užtikrinančias bei nuolatinį tobulėjimą skatinančias darbo sąlygas, yra einama teisingu keliu.

„Diegiame naujas iniciatyvas bei plečiame apimtis tų, kurias jau anksčiau siūlėme savo komandos nariams, demonstruojame lyderystę darbuotojų gerovės kūrimo srityje. Džiugu, jog pastangos įvertinamos tarptautiniu lygmeniu, o rinkoje sparčiai plinta sėkmingos ir į darbuotojų gerovę orientuotos idėjos“, – sako S. Savickienė.

2021-ųjų pradžioje „Lidl Lietuva“ gavo prestižinius „Top Employer 2021 Europe“ ir „Top Employer 2021 Lietuva“ sertifikatus. Metų pradžioje darbo skelbimų portalo CVbankas.lt sudarytame Lietuvos darbo rinkos lyderių reitinge „Lidl Lietuva“ užėmė pirmą vietą, tapo dažniausiai portale ieškomu darbdaviu ir gavo titulą „Metų darbdavys 2020“.

Išlaikytos atlyginimų lyderio pozicijos

„Lidl Lietuva“ sėkmingai vykdo prekybos tinklo plėtrą bei į savo komandą nuolat kviečia prisijungti naujus darbuotojus. Šiuo metu prekybos tinklo parduotuvėse, logistikos sandėlyje ir biure dirba daugiau nei 2,5 tūkst. žmonių.

Sparčiai augantis kolektyvas skatina pasitempti, todėl norėdamas paskatinti esamus ir būsimus darbuotojus, prekybos tinklas „Lidl“ metų gale paskelbė apie atlyginimų kėlimą. Nuo 2022 m. sausio 1 d. visų komandos narių darbo užmokestis didės 5–15 proc.

„Šiemet, kaip ir kasmet peržiūrėjome savo atlyginimų lygį rinkoje ir atlikome tokius pokyčius, kurie leistų mums sustiprinti savo lyderystę mokamų atlyginimų srityje. Naujausiais „Rekvizitai.lt“ duomenimis, „Lidl Lietuva“ darbuotojams mokamas vidutinis atlyginimas prieš mokesčius lapkritį siekė 1883,18 eurus (prieš mokesčius) ir buvo didžiausias tarp penkių didžiųjų Lietuvos maisto prekybos tinklų“, – pasakoja S. Savickienė. 

Išskirtinis dėmesys darbuotojų sveikatai ir šeimai

Suprasdamas sveikatos svarbą kiekvieno žmogaus gerovei, prieš trejus metus „Lidl“ pirmasis iš Lietuvos prekybos tinklų pradėjo savo darbuotojams teikti privatų papildomą sveikatos draudimą. Nuo 2022 m. sausio 1 d. šis sveikatos draudimo paketas bus išplečiamas, darbuotojams kompensuojant dalį odontologijos ir optikos paslaugų išlaidų.

„Šaltojo sezono metu gripo vakcinų pageidaujančius darbuotojus ir jų vaikus iki 14 metų skiepijame nemokamai. Rudenį visiems dovanojame imunitetą stiprinančius vitaminų rinkinius. Tai nėra vienintelės dovanos, kurias gauna prekybos tinklo darbuotojai ir jų šeimų nariai – daug svarbiau yra kartu praleistas laikas“, – pasakoja S. Savickienė.

Prieš penkerius metus „Lidl Lietuva“ pristatė naujovę ir dabar kasmet savo darbuotojams suteikia tris nedarbo dienas švenčių metu. Pirmąją Kalėdų ir Velykų dieną bei sausio 1-ąją prekybos tinklo parduotuvės nedirba, o darbuotojai gali visą dėmesį skirti savo šeimai ir artimiesiems.

Kaip teigia S. Savickienė, šventinių nedarbo dienų idėja dabar yra tapusi savotiška tradicija, leidžiančia pailsėti ir šventes praleisti mylimų žmonių apsuptyje.

Rūpestis visapusiška darbuotojų gerove

Siekdamas, užtikrinti darbuotojų tobulėjimą ir profesinį augimą, „Lidl“ savo darbuotojams pristatė ir mentorystės programą bei toliau vystė virtualių mokymų prieinamumą, suteikė galimybę rinktis iš įvairiausių temų – nuo viešo kalbėjimo pagrindų iki lyderystės, asmeninio produktyvumo patarimų.

„Per šiuos metus beveik dvidešimt parduotuvės darbuotojų kilo pareigose ir tapo parduotuvių vadovais. Jiems, kaip papildoma motyvacinė priemonė, buvo įteikti tarnybiniai BMW markės automobiliai. Be to, sudarėme galimybę personalui dalyvauti 50-yje mokymų, kuriuose buvo suteikiamos žinios apie produktų šviežumo standarto užtikrinimą, draugišką aptarnavimą, komunikacijos ir konfliktų valdymo subtilybes“, – pasakoja S. Savickienė.

Prekybos tinklas taip pat stengiasi, kad darbuotojai jaustųsi gerai tiek emociškai, tiek ir finansiškai, todėl užtikrina minučių tikslumu apmokamus viršvalandžius, jeigu tokių pasitaiko.

Taip pat prekybos tinklas savo darbuotojams pasiūlė pagalbos programą „Gali mumis pasikliauti“. Paskambinę nemokamu, visą parą veikiančiu telefonu, prekybos tinklo darbuotojai ir jų šeimos nariai gali anonimiškai pasikonsultuoti su psichologu, teisininku ir asmeniniu finansų specialistu, kuris padeda spręsti kasdienius iššūkius.

Gražiausių metų švenčių proga, „Lidl“ gerą atmosferą užtikrinti stengėsi ne tik skambančia kalėdine muzika, gausiomis vaišėmis, bet ir dovanomis. Prekybos tinklas įvertino savo komandos narių pastangas ir įteikė 50 eurų vertės „Lidl“ dovanų korteles bei specialius šventinių produktų rinkinius. Ypatingomis dovanėlėmis buvo nudžiuginti ir darbuotojų vaikai iki 15 metų. 

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba daugiau nei 2,5 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 60 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvių 24-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose bei Rokiškyje.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Atsisiųsti

Atsisiųsti (4.64 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau