„Lidl“ darbuotojų motyvacijai didinti – daugiau nei 1,1 mln. eurų per pusmetį

13.08.2021 11:00:00 | Vilnius

Metų darbdaviu tituluojamas mažmeninės prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ per pirmąjį šių metų pusmetį visų darbuotojų motyvaciniams priedams skyrė daugiau nei 1,1 mln. eurų.

„Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė Sandra Savickienė pasakoja, kad atsakingi ir tvarūs personalo atrankos bei kolektyvo valdymo sprendimai stipriai prisidėjo prie to, kad „Lidl Lietuvai“ trejus metus iš eilės suteikti „Top Employer Lietuva" ir „Top Employer Europe" sertifikatai, skiriami įmonėms už išskirtinai geras darbo sąlygas. Anot jos – papildomos investicijos į darbuotojus yra būtina praktika atsidėkojant už darbą.

„Tai nėra vienkartinė akcija – jaučiame pareigą ir būtinybę darbuotojus motyvuoti ir skatinti nuolat. Per keletą metų pasiekėme puikių rezultatų, sulaukėme gerų įvertinimų, o tai neįmanoma be efektyviai dirbančių 2,5 tūkst. mūsų darbuotojų visoje Lietuvoje“, – sako S. Savickienė.

Darbuotojai skatinami ir finansiškai, ir kitomis priemonėmis

Ne tik finansiniai priedai, bet ir tobulėjimo, augimo galimybės yra vieni svarbiausių darbuotojų motyvaciją lemiančių faktorių, teigia „Lidl Lietuva“ atstovė. Anot jos, kolektyve yra taikoma mišri motyvacinių priemonių sistema.

„Jokie dideli rezultatai yra neįmanomi be efektyvios ir savimi pasitikinčios komandos. Stengiamės kurti atmosferą, kurioje darbuotojai jaustųsi reikalingi, matytų savo vertę kolektyve. Tą užtikriname finansinėmis ir nefinansinėmis priemonėmis. Šių metų sausio–birželio mėnesiais motyvaciniams priedams skyrėme daugiau nei 1,1 mln. eurų“, – teigia S. Savickienė.

Ji pažymi, kad minėtiems tikslams pasiekti „Lidl Lietuva“ sukūrė vidinę talentų ugdymo programą, daug dėmesio skiria ir vadovų tobulėjimui, čia nuolat rengiami mokymai, seminarai, susitikimai: „Manome, kad viena efektyviausių mūsų taikomų motyvacinių priemonių – įmonėje plėtojami individualūs mokymo planai. Siekiame surasti tiek stipriąsias, tiek ugdytinas darbuotojų puses, sudaryti kiekvienam darbuotojui suasmenintą programą.“

Personalo ekspertės teigimu, dar 2019 m. antroje pusėje priimtas sprendimas visus darbuotojus po bandomojo laikotarpio apdrausti privačiu sveikatos draudimu taip pat pasiteisino motyvuojant darbuotojus.

„Tiek darbuotojų apklausos, tiek statistika rodo, kad tai – itin darbuotojų vertinama papildoma nauda, kuria aktyviai naudojamasi. Privatų sveikatos draudimą „Lidl Lietuva“ darbuotojai gali naudoti įvairioms medicinos paslaugoms: šeimos ar specializuotų gydytojų konsultacijoms, įvairioms operacijoms, reabilitacijos programoms ar kompensacijoms medikamentams“, – pasakoja S. Savickienė.

Be to, prekybos tinklas investuoja ir į namuose dirbančius kolegas, kurių labai padaugėjo dėl koronaviruso pandemijos metu įvesto karantino. „Lidl Lietuva“ kompensuoja iki 300 eurų vertės išlaidas, jeigu darbuotojas jaučia poreikį įsirengti darbo vietą savo namuose. Šia kompensacija pasinaudojo jau trečdalis administracijos darbuotojų.

Siūlo didžiausią vidutinį darbo užmokestį

Remiantis naujausiais „Rekvizitai.lt“ birželio mėnesio duomenimis, vidutinis darbo užmokestis, neatskaičius mokesčių, „Lidl Lietuva“ siekė daugiau nei 1,7 tūkst. eurų. Tai 16 proc. didesnis atlyginimas nei antroje vietoje esančio prekybos tinklo ir 20 proc. didesnis už trečią vietą užimantį prekybos tinklą.

Specialistė pažymi, kad bendrovė kasmet lygina savo darbo užmokesčio konkurencingumą pagal konsultacijų įmonės „Korn Ferry Hay Group“ tyrimą. Pagal jį, bendrovė iš anksto gali numatyti reikalingus veiksmus tam, kad išliktų tarp didžiausią užmokestį darbo rinkoje siūlančių įmonių. Remiantis 2020 metų tyrimo duomenimis, lojalus „Lidl Lietuva“ darbuotojas pagal atlyginimą savo pareigybėje ir papildomų naudų paketą pateko tarp 25 proc. geriausiai rinkoje uždirbančių darbuotojų.

„Esame lyderis Lietuvoje pagal atlyginimų vidurkį mažmeninės prekybos sektoriuje ir sieksime šią poziciją išlaikyti. Atsižvelgdami į puikius praėjusių metų finansinius rezultatus, šiemet 5–20 proc. padidinome algas logistikos darbuotojams“, – sako „Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė S. Savickienė.

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba daugiau nei 2,5 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 56 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvės 22-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje bei Vilkaviškyje.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Atsisiųsti

Atsisiųsti (3.94 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau