Populiariausių kalėdinių dainų užkulisiai: kaip gimė šventes kasmet lydintys hitai

13.12.2021 09:00:00 | Vilnius

.

Kaip ir kiekvienais metais, užklupus Kalėdų karštinei, radijo stočių eterį ir parduotuvių garsiakalbius uzurpuoja iš pirmų akordų atpažįstami šventiniai hitai. Prekybos tinklas „Lidl“ pasakoja, kaip šį pasaulį išvydo kasmet šimtus milijonų kartų perklausomos dainos ir dalijasi idėjomis, kaip šių švenčių proga nustebinti mylimiausius melomanus.

Mariah Carey – „All I Want For Christmas Is You“

Jau 27-erius metus viso pasaulio gyventojus kiekvieno šventinio laikotarpio metu šokdina Mariah Carey atliekamas hitas „All I Want For Christmas Is You“. Dar praėjusiais metais „Spotify“ atskleidė, kad būtent šis kūrinys atsidūrė daugiausiai kartų perklausytų kalėdinių dainų sąrašo viršuje.

Be to, pernai gruodžio 24-ąją ši daina „Spotify“ platformoje buvo perklausyta net 17 milijonų kartų. Iki šių metų spalio, kuomet ją aplenkė Adele daina „Easy On Me“, tai buvo daugiausiai kartų per dieną platformos istorijoje perklausyta daina.

Tiesa, ikonišką šventinę dainą M. Carey parašė ne viena – ji tai padarė su ilgamečiu savo prodiuseriu Walter Afanasieff. „All I Want For Christmas Is You“ kūrėjų teigimu, šios dainos akordai, struktūra ir melodija buvo parašyta vos per penkiolika minučių. Ko gero, jos populiarumas ir slypi paprastume.

Įdomu tai, kad nei M. Carey, nei W. Afanasieff tokios kūrinio sėkmės nesitikėjo, nes tuomet kalėdinės dainos buvo matomos kaip atlikėjų karjeros saulėlydžio elementas, o Mariah buvo pačiame pike. Visgi nusprendus rizikuoti, M. Carey įrašė visą kalėdinių dainų albumą pavadinimu „Merry Christmas“, o daina netruko išpopuliarėti.

Apskritai, šis M. Carey kūrinys yra vienas populiariausių visų laikų singlų – jo kopijų visame pasaulyje parduota daugiau kaip 16 milijonų. Be to, „The Economist“ suskaičiavo, kad Lietuvoje 2016 m. koncertavusiai atlikėjai jos kalėdinis hitas uždirbo per 60 mln. dolerių.

„Wham!“ – „Last Christmas“

Antroje „Spotify“ klausomiausių kalėdinių dainų sąrašo viršuje atsidūrė nostalgiškas „Wham!“ hitas „Last Christmas“ – kūrinys . Nors ši daina spėjo tapti kasmečiu daugybės pasaulio gyventojų šventiniu „himnu“, iš tikrųjų šios dainos santykis su Kalėdomis – minimalus.

Tai – kūrinys apie per Kalėdas sudaužytą „Wham!“ lyderio George‘o Michaelo širdį – jame nerasime nei užuominų į šventinę nuotaiką, dovanas, Kalėdų senelį ar jo elnius.

Antrasis grupės dueto narys – Andrew Ridgeley – prieš kelis metus savo memuaruose atskleidė, kaip „Last Christmas“  atėjo į šį pasaulį. Anot jo, kūrinys gimė jiems besilankant pas George‘o tėvus – dainą pastarasis parašė vos per valandą savo vaikystės kambaryje su senu klavišiniu instrumentu.

Skaičiuojama, kad „Last Christmas“ yra vienas labiausiai perdainuotų kūrinių – iš viso šį hitą savaip interpretavo daugiau kaip 100 skirtingų atlikėjų – nuo „Coldplay“ ar Arianos Grande, iki Taylor Swift ar Kylie Minogue.

Jeigu jūsų artimieji šilčiausių metų švenčių neįsivaizduoja be didžiausių kalėdinių hitų, prekybos tinklas „Lidl“ siūlo muzikaliuosius savo draugus ir šeimos narius nustebinti melomanams skirtomis dovanomis. Nuo gruodžio 13 d. visose prekybos tinklo parduotuvėse bus galima rasti ne tik elektroninius būgnus ar skaitmeninį pianiną, bet ir plokštelių grotuvą bei lūpinę armonikėlę.

Brenda Lee – „Rocking Around the Christmas Tree

Kitas nuotaikingas kalėdinis hitas – „Rockin‘ Around the Christmas Tree“, kurį atliko amerikietė Brenda Mae Tarpley, geriau žinoma kaip Brenda Lee. Šią dainą dar 1958 m. parašė kalėdinių dainų krikštatėviu vadinamas Johnny Marks.

Nors daina buvo įrašinėjama ne šventiniu laikotarpiu, B. Lee prodiuseris Owen Bradley nusprendė padėti jai pajusti Kalėdų dvasią ir sukurti kiek jaukesnę aplinką. Jis ne tik parūpino lempučių, įvairių dekoracijų ir girliandų, bet ir atgabeno papuoštą Kalėdų eglutę.

Įdomu tai, kad nors dainoje girdime sodrų moterišką balsą, B. Lee tuo metu buvo vos 12 metų. Tiesa, kūrinys išpopuliarėjo ne iš karto – tai atsitiko tik 1960 m., kuomet pagreitį įgavo pačios atlikėjos karjera.

Šią dainą iš naujo 1990 m. išgarsino bene žinomiausias kalėdinis filmas „Vienas namuose“. Būtent šis kūrinys padėjo pagrindiniam veikėjui Kevinui atbaidyti šlapiuosius plėšikus, kuomet jis suvaidino, kad tuščių jo namų viduje vyksta vakarėlis.

Beje, praėjusiais metais „Rockin‘ Around the Christmas Tree“ taip pat pateko tarp dešimties daugiausiai kartų per vieną dieną „Spotify“ platformoje perklausytų dainų. Šis hitas buvo perklausytas beveik 12 mln. kartų.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Atsisiųsti

Atsisiųsti (823.79 KB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau