Geriausiu darbdaviu tituluojama „Lidl Lietuva“ plečiasi: ieško daugiau nei 180 darbuotojų

22.06.2021 10:00:00 | Vilnius

Trejus metus iš eilės geriausio darbdavio įvertinimus gaunantis prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ ruošiasi naujų parduotuvių atidarymui bei esamų kolektyvų papildymui  ir kviečia prisijungti prie komandos daugiau nei 180 naujų darbuotojų. Kuo įmonė išsiskiria ir kokias naudas siūlo savo darbuotojams, pasakoja „Lidl Lietuva“ personalo vadovė ir valdybos narė Sandra Savickienė.

55 parduotuves turinti „Lidl Lietuva“ planuoja ambicingą plėtrą ir naujų parduotuvių atidarymus. Dėl to artimiausiu metu tinklas pakvies prie parduotuvių komandų visoje Lietuvoje ir Kauno logistikos centre prisijungti daugiau nei 180 darbuotojų. 

„Lidl Lietuva“, kurioje šiuo metu dirba daugiau nei 2400 darbuotojų, tris metus iš eilės pelnė „Top Employer Lietuva“ ir „Top Employer Europe“ sertifikatus, skiriamus įmonėms už ypatingai geras darbo sąlygas. Taip pat pernai sudarytame karjeros portalo „CVbankas.lt“ patraukliausių Lietuvos darbdavių reitinge „Lidl Lietuva“ užėmė pirmąją vietą.

Sandros Savickienės, „Lidl Lietuva“ valdybos narės ir personalo vadovės, teigimu, tokius įvertinimus lėmė tai, kad rūpestis darbuotojais yra neatsiejama „Lidl Lietuva“ dalis.

„Nuolat puoselėjame glaudų ir atvirą ryšį su „Lidl Lietuva“ darbuotojais. Tikime, kad tik užtikrindami visapusišką mūsų komandos narių gerovę, galime tikėtis, kad jie bus nuoširdūs, motyvuoti, lojalūs, imsis iniciatyvos. Dėl to siekiame, kad visi įmonėje dirbantys žmonės jaustųsi vertinami, gerbiami“, – sako pašnekovė.

Atlygio augimo tendencijos

Kita esminė darbuotojų įvertinimo dalis – atlyginimai, užtikrinantys darbuotojų finansinį saugumą ir leidžiantys „Lidl Lietuva“ komandos nariams jaustis pripažintiems.

„Finansinis stabilumas padeda garantuoti darbuotojų gerovę. Juk kiekvienas norime, kad už gerai atliktą darbą mums būtų tinkamai atlyginama. Gajus mitas, kad mažmeninės prekybos sektoriuje dirbantys darbuotojai Lietuvoje uždirba „minimumą“, tačiau „Lidl“ atvejis yra išskirtinis. Mūsų darbuotojams siūlome vieną didžiausių vidutinių darbo užmokesčių tarp prekybos tinklų. Šis, portalo „Rekvizitai.lt“ naujausiais balandžio mėn. duomenimis, siekia 1618,58 eurų. Prireikus, parduotuvių ir logistikos sandėlio darbuotojams sekundžių tikslumu apmokame viršvalandžius“, – teigia S. Savickienė.

Nuo birželio 1 d. „Lidl Lietuva“ taip pat padidino atlyginimus logistikos sandėlio darbuotojams. Jie pakilo nuo 5 iki 20 proc., priklausomai nuo darbuotojų pareigų ir esamos atlyginimų pakopos. Didžiausią augimą pajus sandėlio darbuotojai surinkėjai – jų visų algos padidės 10, 15 ar net 20 proc.

„Negana to, kad nuolat keliame atlyginimus atsižvelgdami į situaciją rinkoje, algų augimas yra įtvirtintas prekybos tinklo parduotuvių ir logistikos darbuotojų sutartyse. Jose numatytos keturios darbo užmokesčio pakopos – kuo ilgiau dirbi, tuo aukščiau šiomis pakopomis kyli ir tuo gauni didesnį atlygį“,– aiškina S. Savickienė.

Nuo „Lidl“ starto Lietuvoje prekybos tinklo parduotuvių darbuotojų atlyginimas kilo 19 proc., lyginant naujai įsidarbinusį kolegą prieš penkerius metus ir šiandien. Tačiau jeigu parduotuvės darbuotojas įmonėje įsidarbino dar 2017 m., šiandien jis jau yra ketvirtoje pakopoje, tad jo atlyginimas, lyginant su karjeros pradžia, yra pakilęs apie 40 proc.

Panašius pokyčius pastebi ir parduotuvių vadovo asistentai, pavaduotojai ar patys vadovai, kurių atlyginimo kilimas, palyginus šiandieną su pirmąja pakopa prieš ketverius metus, svyruoja tarp 40 proc. ir beveik 60 proc.

Papildomiems priedams skyrė daugiau kaip 2 mln. eurų

Šalia dosnių atlyginimų, „Lidl Lietuva“ savo darbuotojus motyvuoja ir daugybe kitokių priemonių. 2020 m. darbuotojams suteiktų papildomų finansinių priedų ir kitų naudų vertė viršijo 2 mln. eurų.

Didžiąją dalį šios sumos sudarė motyvaciniai finansiniai priedai parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Likusią sumą – investicijos į išplėstą darbuotojų naudų krepšelį ir privatų sveikatos draudimą. Juo prekybos tinklo personalas yra draudžiamas jau trečius metus iš eilės.

„Dar prieš trejus metus, vieni pirmųjų iš prekybos tinklų Lietuvoje, pradėjome mūsų komandos narių darbą vertinti papildomai ir po bandomojo laikotarpio drausti juos privačiu sveikatos draudimu. Be to, atkreipę dėmesį į vis dažnesnį darbuotojų naudojimąsi privataus sveikatos draudimo paslaugomis pandemijos metu, nusprendėme draudimo paketą praplėsti: padidinome vaistams, maisto papildams ir vitaminams skiriamą lėšų kiekį. Taip pat esame numatę ir papildomas išmokas įvairių kritinių ligų atveju“, – teigia S. Savickienė.

Dėmesį darbuotojams „Lidl Lietuva“ parodo paminėdama įvairias šventes. Šiemet „Lidl Lietuva“ penktojo gimtadienio proga kiekvienam darbuotojui buvo įteikta 100 eurų vertės „Lidl“ dovanų kortelė. Taip pat visi komandos nariai gavo specialų „Lidl“ produktų rinkinį, o kiekvienoje parduotuvėje, logistikos centre, centriniame biure Vilniuje ir Kauno rajone įsikūrusioje regioninėje bendrovėje personalui buvo dalijami šventiniai skanėstai.

Naujausius „Lidl Lietuva“ darbo pasiūlymus galima rasti įmonės karjeros portale http://karjera.lidl.lt

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba daugiau nei 2,4 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 55 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvės 22-uose šalies miestuose –  Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje bei Vilkaviškyje.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Atsisiųsti

Atsisiųsti (3.61 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau