Nepamirškite ir savo augintinių: ką svarbu žinoti, renkantis maistą šunims

22.04.2022 09:00:00 | Vilnius

suo

Sakoma, kad šuo yra geriausias žmogaus draugas, o geriausius draugus reikia vertinti ir jais rūpintis. Ta proga, balandžio 24-ąją, Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva, minima Šuns diena. Ji skirta keisti visuomenės požiūrį į šunis, akcentuojant šių keturkojų svarbą mūsų gyvenime bei šeimininkų atsakomybę.

Prekybos tinklas „Lidl“ ragina šunų augintojus savo kompanjonais rūpintis ne tik per Šuns, bet ir kiekvieną dieną. Šerti savo augintinį visaverčiu ir subalansuotu maistu yra vienas iš svarbiausių dalykų, kuriuos galima padaryti dėl jo sveikatos. Tačiau, ką reikia žinoti norint išsirinkti sveiką šunų maistą?

Ieškokite maisto, sukurto jūsų amžiaus šuniui

Skirtingais gyvenimo laikotarpiais šunų mitybos poreikiai yra skirtingi, todėl šuns šėrimas sveiku maistu, sukurtu konkrečiam jo gyvenimo laikotarpiui, yra būdas užtikrinti, kad jis gautų visas jam reikalingas maistines medžiagas. Jei ieškote sveiko ėdalo jaunam šuniukui, rinkitės tokį, kuriame yra aukštos kokybės baltymų, kurie padės augti raumenims, ir DHR – svarbią maistinę medžiagą, esančią motinos piene.

O šuniui senstant galbūt norėsite pereiti prie keturkojams senjorams skirto maisto. Toks ėdalo parinkimas gali padėti išlaikyti sveiką šuns svorį ir palaikyti jo aktyvumo lygį. Štai „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvėse galima įsigyti augintiniams skirto drėgno ėdalo, kuris tinka ir vyresnio amžiaus ar problemų su dantimis turintiems šunims.

Rinkitės maistą, pritaikytą jūsų šuns dydžiui

Kai kuriems šunims labiau tinka laikytis specialiai jų dydžiui sukurtos dietos. Didelių veislių šunims gali būti naudingas šunų maistas, pagamintas iš gliukozamino, kuris palaiko sveikus sąnarius, o mažiems ar žaislinių veislių šunims gali būti lengviau pasisavinti mažo kąsnio dydžio maistą. Tokio mažų veislių šunims skirto „Orlando“ pašaro galite įsigyti artimiausioje „Lidl“ tinklo parduotuvėje. 

Pagalvokite apie savo šuns aktyvumo lygį

Šuo, kuris dirba ar rungtyniauja, sudegina daugiau kalorijų nei šuo, kurio vienintelis sportas yra išėjimas pasivaikščioti. Jei jūsų šuo yra sportininkas, jam gali būti naudingas daug maistinių medžiagų turintis maistas, skirtas atletiškiems šunims, pažymi „Lidl“. Kita vertus, jei jūsų šuo mažai mankštinasi, galite pasvarstyti apie ėdalą svorio kontrolei, kad išlaikytumėte idealią augintinio kūno būklę.

Atkreipkite dėmesį į specifinius šuns mitybos poreikius

Jūsų šuo turi mėgstamą maistą ar jautrią odą? O gal mėgsta graužti specialiai šunims skirtus skanėstus? Tuomet galbūt verta rinktis pašarą, sukurtą jūsų keturkojo specifiniams mitybos poreikiams. Toks maitinimas gali geriau palaikyti augintinio sveikatos būklę ar prailginti gyvenimo trukmę. Taip pat, nepasiduokite reklaminiams triukams, tikinantiems, kad tam tikrai mėsai, pvz., avienai, šunys yra mažiau alergiški. Maisto įtaka gyvūno sveikatos būklei yra labai individuali, todėl kliaukitės ženklais, kuriuos jums rodo augintinis.

Perskaitykite šuns pašaro sudėtį etiketėje

Šunims labai svarbu gauti amino rūgščių, kurių pagrindinės yra šios: valinas, leucinas, izoleucinas, argininas, histidinas, lizinas, metioninas ir kt. Pirkdami maistą šuniui ieškokite ir gausaus vitaminų A, C, D, E, K, B1, B6, B12, rūgščių bei mineralų šaltinio.

Pašaro sudėtyje taip pat turi būti angliavandenių ir riebalų, pabrėžia „Lidl“. Pastarųjų augintiniui galima duoti ir papildomai, tam labai tinka avokadas, riešutų ir sėklų sviestai, kiaušinis, riebi žuvis ar jogurtas. Taip pat, maisto sudėtyje turi būti baltymų. Šunims skirtuose produktuose, ieškokite pašaro su jautiena ir vištiena, kad jūsų keturkojis šeimos narys kuo natūraliau įsisavintų visus jam reikalingus baltymus.

Nepamirškite ir daržovių bei vaisių

Šunys, skirtingai nei katės, nėra griežti mėsėdžiai. Nors mėsa sudaro didžiąją dalį dietos, naminiai šunys taip pat gali gauti maistinių medžiagų iš vaisių ir daržovių. Šie ne mėsiniai maisto produktai yra ne tik užpildai, bet ir vertingas būtinų vitaminų, mineralų ir skaidulų šaltinis. 

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Atsisiųsti

Atsisiųsti (2.86 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau