5 vakarietiškos darbovietės bruožai: nuo auginamų talentų iki rūpesčio darbuotojų sveikata

22.12.2022 08:00:00 | Vilnius

Sandra Savickiene

Ieškant naujos darbo vietos svarbu pasidomėti ne tik atlyginimo dydžiu, bet ir įmonėje vyraujančia darbo ir bendravimo kultūra. Atvira, pozityvi ir skatinanti atmosfera dažnai įvardijama kaip vakarietiška darbo kultūra. „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė Sandra Savickienė išskyrė pagrindines savybes, kuriomis pasižymi ši kultūra.

„Vakarų Europos valstybėse ir Skandinavijos šalyse paplitęs vakarietiškas požiūris į darbuotoją įsitvirtina ir Lietuvoje veikiančiose įmonėse. Vis daugiau verslų stengiasi kurti motyvuojančią ir draugišką darbo aplinką, kurioje visi darbuotojai jaustųsi komfortiškai. Tokios įmonės viduje puoselėjamas vertybes – pasitikėjimą, pagarbą ir orumą – vertina tiek esami komandos nariai, tiek potencialūs kandidatai“, – pasakoja S. Savickienė.

Skaidrumas ir finansinis saugumas

Vienu iš vakarietiškos darbo kultūros bruožų yra ir skaidriai apmokamas, sąžiningas ir konkurencingas užmokestis. Pavyzdžiui, darbas „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvėse ir logistikos centre yra apmokamas minučių tikslumu, o pasirašydami darbo sutartį, darbuotojai jau žino, kaip artimiausius kelerius metus augs jų atlyginimas.

„Vakarietiškomis vertybėmis besivadovaujančioms įmonėms būdinga užtikrinti darbuotojų finansinį saugumą, nes tai leidžia jiems daugiau dėmesio skirti savo profesiniam augimui ir tobulėjimui. Šiuo metu tam skiriame papildomą dėmesį – prekių ir paslaugų kainoms kylant, siūlome darbuotojams pagalbą, kad šie jaustųsi finansiškai stabiliau. Nuo spalio mėn. parduotuvių ir logistikos centro darbuotojai greta atlyginimo ir kitų naudų gavo „Lidl“ dovanų korteles, kurių vertė siekė nuo 30 iki 45 eurų per mėnesį. Tam iš viso skyrėme beveik pusę milijono eurų“, – pažymi S. Savickienė.

„Lidl Lietuva“ nuolat peržiūri ir savo siūlomą atlyginimo dydį. „Rekvizitai.lt“ duomenimis, įmonės siūlomas vidutinis visų darbuotojų atlyginimas šių metų spalį siekė 1749 eurus neatskaičius mokesčių ir buvo didžiausias tarp penkių didžiųjų tinklų Lietuvoje, prekiaujančių maisto produktais.

Skiria daug dėmesio darbuotojų tobulėjimui

Vakarietiška įmonės kultūra kiekvieną darbuotoją skatina augti ir tobulėti. Anot S. Savickienės, ugdant darbuotojų profesionalumą ir asmenines savybes, jie auga kartu su verslu bei geba lanksčiai reaguoti į pokyčius darbinėje aplinkoje ar patys juos inicijuoti.

Priklausomai nuo įmonės, kurioje žmogus dirba, darbuotojų ugdymui gali būti pasitelkiamos tiek specialios programos, rengiami įvairūs emocinių kompetencijų ugdymo ir kalbų kursai, organizuojami vidiniai bei išoriniai mokymai, teminės lektorių paskaitos, siūlomos mentorystės programos ir kt.

„Kadangi kiekvieno darbuotojo poreikiai yra skirtingi, sudarome asmeninius ugdymo planus, ypatingai tai aktualu naujiems darbuotojams arba keičiant poziciją. Taip pat mūsų įmonėje darbuotojai turi galimybę pasirinkti juos dominančius mokymus. Siekdami tobulėti darbuotojai gali nemokamai prisijungti ir prie mokymų platformos, o neradę juos dominančių temų, pasinaudoti papildomu mokymų biudžetu“, – teigia „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė.

Siūlo plačias karjeros galimybes

Darbas vakarietiškos kultūros bruožus puoselėjančioje įmonėje išsiskiria ir plačiomis karjeros galimybėmis, kurios kandidatams dažnai pristatomoms dar pirmojo darbo pokalbio metu. Pavyzdžiui, įsidarbinus „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvėje, galima pakilti į parduotuvės vadovo asistento, pavaduotojo ar vadovo poziciją, toliau dirbti regiono vadovu ar įmonės administracijoje.

Personalo ekspertė pasakoja, kad sudarydami sąlygas motyvuotiems darbuotojams kilti karjeros laiptais, darbdaviai parodo, kad vertina darbuotojų pastangas prisidedant prie sklandaus įmonės darbo. Tai atsispindi ir statistikoje – kiekvienais metais pareigose pakyla vidutiniškai 10 proc. visų „Lidl Lietuva“ darbuotojų.

Taip pat „Lidl Lietuva“ siūlo karjeros galimybes ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu. Pavyzdžiui, įmonėje dirbęs specialistas per šešerius metus užaugo nuo IT tinklo inžinieriaus iki komandos, prižiūrinčios IT infrastruktūrą „Lidl“ Jungtinėse Amerikos Valstijose, vadovo.

Gerbia darbuotojų nuomonę ir į ją atsižvelgia

Prie jau  paminėtų vakarietiškų įmonės kultūros bruožų, pasak S. Savickienės, dar galima pridėti tokius modernią ir pozityvią kultūrą apibrėžiančius aspektus kaip komandos narių lygiavertiškumas, kolektyvo bendruomeniškumas, atviras vadovų ir darbuotojų bendravimas, idėjų išklausymas bei jų nuomonės įvertinimas.

„Siekdami išgirsti kiekvieną darbuotoją, vakarietišką kultūrą skatinantys darbdaviai kuria įvairius įrankius. Pavyzdžiui, mes kiekvienais metais atliekame darbuotojų apklausas įvairiomis temomis – nuo pasitenkinimo darbo sąlygomis iki procesų efektyvumo. Vėliau rezultatus aptariame komandose ir paruošiame tolimesnių veiksmų planą. Be to, viena iš priemonių, padedanti į organizacijos kasdienybę dar labiau įtraukti visą personalą – „Mano idėja“ platforma. Joje darbuotojai gali siūlyti įvairiausias su įmone susijusias idėjas, geriausios iš jų – įgyvendinamos, o autoriai – dosniai įvertinami“, – pasakoja S. Savickienė.

Įvairiapusiškas rūpestis darbuotojais

Vakarietiška darbo kultūra pasižyminčiai įmonei labai svarbu, kad jos darbuotojai jaustųsi fiziškai ir emociškai gerai. Pasak S. Savickienės, „Lidl Lietuva“ savo darbuotojus ne tik apdraudžia papildomu privačiu sveikatos draudimu, bet ir sudaro galimybes gauti nemokamas psichologų ir kitų sričių profesionalų konsultacijas.

„Darbdavių rodomas rūpestis darbuotojais ir jų šeimų nariais gali būti labai įvairiapusiškas ir priklauso nuo konkrečios įmonės. Be rūpesčio darbuotojų sveikata, mes siūlome ir itin platų papildomų naudų krepšelį, kurio vertė per metus siekia beveik 4 mln. eurų. Į jį įeina tiek komandos nariams skiriamos sveikatos naudos, tiek dovanos įvairių švenčių proga“, – sako S. Savickienė.

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba beveik 2,8 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 65 prekybos tinklo parduotuvės 26-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Nemenčinėje.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau