„Lidl Lietuva“ jau įdarbino daugiau nei 100 ukrainiečių: norintiems suteikia teisinę ir psichologinę pagalbą

06.05.2022 09:00:00 | Vilnius

Lidl

Nuo karo pradžios prekybos tinklas „Lidl“ įdarbino daugiau nei 100 karo pabėgėlių iš Ukrainos. Padėdama jiems integruotis, „Lidl Lietuva“ visiems naujiems komandos nariams nuo šiol siūlo ir papildomą nemokamą paslaugą. „Lidl Lietuva“ dirbantys ukrainiečiai specialioje pagalbos linijoje „Gali mumis pasikliauti!“ patarimus teisiniais ir psichologiniais klausimais galės gauti ir ukrainiečių kalba.

„Į Lietuvą atvykusiems ukrainiečiams savo tėvynėje teko patirti sukrečiančius išgyvenimus. Norėdami padėti kovoti su neigiamomis emocijomis bei palengvinti adaptaciją, visiems „Lidl Lietuva“ įsidarbinusiems ukrainiečiams, jų šeimų nariams ir vaikams iki 25 m. įmonė siūlo programą „Gali mumis pasikliauti!“ – nuo šiol ji prieinama ir ukrainiečių kalba“, – sako Sandra Savickienė, „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė.

Paskambinę nurodytu telefonu ukrainiečiai galės pasikalbėti su asmenines, psichologines ar teisines rekomendacinio pobūdžio konsultacijas teikiančiais specialistais. Anoniminė konsultacijų ir pagalbos programa „Gali mumis pasikliauti!“ yra prieinama kasdien, visą parą. Programoje dalyvaujantys kvalifikuoti ir didelę patirtį turintys konsultantai užtikrina visišką konsultuojamo žmogaus konfidencialumą – jokie kiti asmenys nežino apie konkrečiam darbuotojui teikiamas konsultacijas.

Bendrovė atvykusiems ukrainiečiams siūlo darbo vietas visoje Lietuvoje – jie kviečiami dirbti parduotuvėse, logistikos centre Kaune bei centriniame biure Vilniuje. Prie sklandesnio įdarbinimo proceso prisideda ir bendrovės parengtos instrukcijos, ką reikia atlikti norint įsidarbinti, pavyzdžiui, kaip atsidaryti banko sąskaitą.

„Šiuo metu prekybos tinkle dirba daugiau nei 100 ukrainiečių. Tiesa, šis skaičius auga kiekvieną dieną, nes dalis būsimų darbuotojų šiuo metu yra sutarties pasirašymo procese ir dirbti pradės artimiausiomis dienomis“, – teigia S. Savickienė.

Patogesnį įdarbinimą užtikrina „Lidl Lietuva“ paruošta speciali atrankos linija telefonu, kuria paskambinus suteikiama visa reikalinga informacija būsimiems darbuotojams yra pateikiama jiems suprantama kalba. Prisijungus prie komandos, greičiau orientuotis darbinėje aplinkoje bei įsilieti į kolektyvą jiems padeda du angliškai arba rusiškai kalbantys kolegos – mokytojas ir bičiulis.

Ukrainiečiams įteikiami naujoko rinkiniai, naujiems komandos nariams įmonė skiria ir 100 eurų vertės „Lidl“ dovanų korteles. Be to, jiems yra taikomos lygiai tos pačios darbo sąlygos, kaip ir esamiems darbuotojams – nuo atlygio rėžių ar finansinių priedų iki papildomo privataus sveikatos draudimo pasibaigus bandomajam laikotarpiui ir papildomų naudų krepšelio.

„Lidl Lietuva“ taip pat remia nuo karo nukentėjusius Ukrainos žmones – tam skirta jau daugiau nei 200 tūkst. eurų. Parama ilgo galiojimo maisto produktais ir ne maisto prekėmis buvo išdalinta „Maisto banko“ bei Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacijoms, dalis paramos šioms organizacijoms buvo skirta ir piniginėmis lėšomis.

Įmonė taip pat padidino paramą ir vaikų dienos centrus koordinuojančioms organizacijoms. Atsižvelgdama į situaciją, kad Lietuvos vaikų dienos centruose laiką leidžia ir pabėgėlių ukrainiečių vaikai, „Lidl Lietuva“ patrigubino visą per pirmą šių metų ketvirtį parduotuvių taromatuose surinktą depozito sumą.

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba daugiau nei 2,7 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 61 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvė 24-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose bei Rokiškyje.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Atsisiųsti

Atsisiųsti (4.24 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau