Paprasti, bet itin vertingi: kokią naudą vaikams teikia mediniai žaislai?

10.12.2021 09:00:00 | Vilnius

.

Vaikai jau nuo pat pirmųjų gyvenimo akimirkų yra užgožiami daugybės skirtingų vaizdų ir garsų. Neretai papildomo chaoso į mažamečių kasdienybę įneša ir jų žaislai, perpildyti perteklinėmis detalėmis ir neleidžiantys vaikams atskleisti savo kūrybinių gebėjimų. Subalansuoti savo atžalų rutiną ir į ją įnešti susikaupimo bei vaizduotę pažadinančių elementų tėvams gali padėti paprasčiausi įvairūs mediniai žaislai. Apie visapusišką jų naudą pasakoja prekybos tinklas „Lidl“, kurio parduotuvėse galima rasti įvairiausių skirtingų medinių žaislų.

Lavina platų spektrą įgūdžių

Žaidimai pirmaisiais vaiko gyvenimo metais yra labai svarbus elementas, lemiantis spartų jo vystymąsi ir augimą, pažinimo gebėjimų lavinimą. Moksliniai tyrimai rodo, kad šią funkciją mediniai žaislai atlieka itin gerai.

Nors iš pirmo žvilgsnio tėvai gali pagalvoti, kad tai toli gražu nėra pats įdomiausias variantas, realybė yra kiek kitokia. Kadangi mediniai žaislai neturi daugybės elektroninių detalių, nepasižymi švieselių ir garsų gausa, jie nenurodinėja vaikui, ką veikti. Priešingai – jis pats gali nuspręsti, kaip juos panaudoti, pasitelkti savo mąstymą, tokiu būdu ugdant ir savarankiškumo jausmą.

Tokie klasikiniai mediniai žaislai kaip dėlionės ar įvairios kaladėlės padeda lavinti skaičiavimo, smulkiosios bei stambiosios motorikos ar problemų sprendimo įgūdžius, rankų ir akių koordinaciją ar pastabumą. Žaisdami su jais vaikai susipažįsta ir su juos supančiu pasauliu – pradeda suprasti, kaip veikia gravitacija, ima suvokti erdvę, ugdomi jų inžineriniai gebėjimai.

Be to, šių žaislų pagalba mažamečiai mokosi bendrauti, kurti įvairias istorijas ir jas perpasakoti tėvams, o tai prisideda ir prie jų socialinių įgūdžių lavinimo. Taip pat mediniai žaislai ragina prašyti pagalbos, vaikai noriai į žaidimą įtraukia savo tėvus, tokiu būdu mokantis dirbti komandoje.

Leidžia susikaupti ir įsijausti į žaidimą

Dar vienas medinių žaislų išskirtinumas – jų tekstūra ir paprastumas. Plastikiniai ir kiti ryškūs žaislai vaikus gali per daug stimuliuoti, kelti stresą ir nerimą bei atbaidyti mažamečius.

Medinių žaislų minimalistinis ir nesudėtingas dizainas leidžia jiems atsipalaiduoti ir nurimti, labiau susikoncentruoti ir įsijausti į žaidimą. Žaisdami su mediniais žaislais, vaikai aiškiai jaučia jų paviršių ir noriai tyrinėja iš natūralios medžiagos pagamintus daiktus. Tai leidžia atsiskleisti mažamečių vaizduotei, žaidimas tampa kokybiškesnis, o jo metu vaikai informaciją įsisavina kur kas geriau, nei tais atvejais, kai jų dėmesys yra išskaidomas į daugybę skirtingų elementų ar smulkių detalių.

Daugybės patvarių ir įvairius vaikų gebėjimus lavinančių medinių žaislų nuo gruodžio 9 d. galima rasti ir prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėse. Tėvai savo atžalas galės nustebinti plačiu spektru žaislų – nuo spalvotų kaladėlių ir įvairių medinių žaislų rinkinių, padėsiančių pažinti maisto produktus, iki medinio traukinio, nojaus arkos,skirtingų lėlių namelio elementų ar medinės virtuvėlės

Pagaminti iš tvariau išgautų medžiagų

Prekių tvarumas ne mažiau svarbus nei kokybė. Šie „Lidl“ žaislai, kaip ir kitos iš medienos pagamintos ne maisto prekės, yra gaminami naudojant FSC (angl. Forest Stewardship Council) sertifikuotą medieną.

FSC – tai pasaulinė ne pelno siekianti organizacija, kurios tikslas yra atsakingas ir tvarus miškų valdymas. FSC standartas apima aibę reikalavimų - nuo aplinkos apsaugos biologinei įvairovei ir natūralioms buveinėms išsaugoti iki socialinių kriterijų vietos bendruomenių teisėms apginti. Tad šiuo ženklu pažymėtos prekės yra tvaresnis pasirinkimas, leidžiantis prisidėti prie aplinkai nekenkiančio, socialiai naudingo ir ekonomiškai gyvybingo miškų valdymo.

Patvarūs ir ilgaamžiai

Dar vienas itin reikšmingas medinių žaislų privalumas – jų ilgaamžiškumas. Suprantama, kad mažamečiai su visais savo žaislais mėgsta elgtis grubiai: jie visur šiuos daiktus mėto, daužo, dažnai palieka neprižiūrėtus, tad ant jų netyčia užlipa.

Tai – didelis tėvų galvos skausmas, nes plastikiniai žaislai dažnai būna nepatvarūs, išsiskiria įvairiomis lūžtančiomis detalėmis, todėl natūralu, kad nupirkus vaikui naują žaidimo įrankį, mažametis neretai po dienos ar dvejų atbėga su ašaromis akyse.

Šioje vietoje pasitarnauja medinių žaislų patvarumas, atlaikantis net stipriausius vaikų smūgius, nebijant, kad jau kitą dieną reikės vėl keliauti į parduotuvę. Žinoma, įlenkimų, įbrėžimų ar nusidėvėjimo išvengti neįmanoma, tačiau jais atitinkamai rūpinantis, mediniai žaislai tarnaus ilgą laikotarpį, ir juos bus galima perduoti iš kartos į kartą.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Atsisiųsti

Atsisiųsti (371.47 KB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau