Per žingsnį nuo užsidarymo buvusios „Saimetos“ direktorė: „Lidl“ padėjo įmonei išvengti veiklos sustabdymo

24.09.2020 09:00:00 | Vilnius

Pasvalio rajone esantis Daujėnų kaimas jau 25-erius metus kvepia lietuviška duona, gira, sausainiais ir kitais konditerijos gaminiais, nes čia savo veiklą vykdo UAB „Saimeta“. Anot įmonės įkūrėjos Vitalijos Stankevičienės, bendrovė buvo per žingsnį, kad trečią dešimtį siekiantį įmonės įdirbį nubrauktų prasidėjęs karantinas. Jos teigimu, pandemijos metu pradėtas bendradarbiavimas su prekybos tinklu „Lidl“ padėjo įmonei išvengti veiklos sustabdymo.

„Nuolat ieškome naujų galimybių plėsti lietuvišką „Lidl“ asortimentą ir ne tik prisidėti prie pagalbos vietiniams gamintojams, bet ir didinti jų produkcijos prieinamumą Lietuvoje. Džiaugiamės, kad karantino metu užmegzti ryšiai su smulkiaisiais šalies verslais ne tik nenutrūksta, bet laikui bėgant tampa dar glaudesni. „Saimeta“ yra puikus to pavyzdys – iš pradžių mūsų klientams siūlėme įmonės gaminamus sausainius „Grybukas“ ir „Riešutėlis“, ruginę duoną su kanapių sėklomis, riešutinį tinginį, o artimiausiu metu „Lidl“ parduotuvių lentynose naminės Daujėnų duonos giros klientai rasti galės kasdien“, – sako „Lidl Lietuva“ vyriausioji asortimento vadovė Ilona Čiužienė.

Partnerystė su „Lidl“ – gelbėjimosi šiaudas

V. Stankevičienė pasakoja, kad sulaukus pasiūlymo bendradarbiauti su „Lidl“, tiek įmonės vadovė, tiek visas kolektyvas buvo maloniai nustebintas. Anot jos, tai buvo pirmasis tokio dydžio partneris, išreiškęs norą prekiauti bendrovės produkcija. 

„Iki šiol nebuvome gavę jokių panašių partnerysčių pasiūlymų, tad mūsų įmonei tai buvo itin didžiulis įvykis, juolab kad karantino metu užsakymų kiekis buvo gerokai sumažėjęs, o dirbti teko vos 40 proc. pajėgumu. Džiaugiamės, kad per kelis bendradarbiavimo mėnesius jau spėjome padidinti savo produkcijos kiekį „Lidl“ asortimente. Tikėtina, jog be šios bendradarbiavimo galimybės, būtų tekę stabdyti įmonės veiklą“, – sako „Saimetos“ vadovė.

Kokybę užtikrina ilgus metus dirbantis įmonės branduolys

Įmonės direktorė akcentuoja, kad „Saimeta“ visus savo produktus gamina savininkės namuose, o iš šiuo metu bendrovėje dirbančių 40 žmonių, daugiau nei pusė įmonės darbuotojų čia praleido jau daugiau nei 10 metų. 

„Kadangi didžioji dalis mūsų komandos narių įmonėje dirba itin ilgą laiką, darbuotojai jaučiasi labai artimi, darbovietėje tvyro gera atmosfera, o per visus šiuos metus esame iki smulkiausių detalių ištobulinę duonos, skanėstų, giros ir kitų produktų gaminimo procesus“, – pažymi V. Stankevičienė.

Daujėnų duona dovanojama Lietuvos svečiams

Jos teigimu, visa įmonės produkcija alsuoja lietuviškumu, nes įmonė stengiasi naudoti kuo daugiau natūralių priedų, kad gaminiai būtų kuo autentiškesni, o jų skonis – kuo šviežesnis ir geresnis. 

„Daugelį metų kepdami duoną, gamindami konditerijos gaminius ir girą pagal senovinius receptus, stengiamės išsaugoti krašto kulinarinį paveldą ir pradžiuginti lietuvius produktais, pagamintais iš natūralių žaliavų. Didžiuojamės, kad pirmieji Lietuvoje pagal originalų receptą pradėjome kepti „Grybukus“, atgaivinome duonos giros gamybą, o mūsų duona, kaip autentiškos lietuviškos duonos pavyzdys, yra dovanojama garbingiems Lietuvos svečiams – senojo žemyno ir kitų pasaulio šalių vadovams“, – dalijasi „Saimetos“ direktorė.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Atsisiųsti

Atsisiųsti (1.45 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau