„Lidl“ parduotuvės keičia Lietuvos veidą

18.09.2020 10:00:00 | Vilnius

Mindaugas Falkauskas gali papasakoti daug įdomių atsiradimo istorijų apie kiekvieną Lietuvos „Lidl“ parduotuvę, kurių skaičius neseniai peržengė 50-ies ribą – jis vadovauja „Lidl Lietuva“ Nekilnojamojo turto departamentui. Šis departamentas yra atsakingas už naujų parduotuvių statybas ir esamų eksploataciją. Mindaugas neslepia, kad atmintyje išlieka tie statybų projektai, kuriems reikėjo daugiausiai kantrybės, atkaklumo ir tikėjimo savo jėgomis.

Mindaugai, kaip pradėjote dirbti „Lidl“?


„Lidl“ dirbu nuo 2004 metų. Tuo metu išvažiavau į Vokietiją, ten pusantrų metų dirbau regiono vadovu „Lidl“ parduotuvėse. Grįžęs į Lietuvą pradėjau dirbti nekilnojamojo turto srityje, esu atsakingas už „Lidl“ parduotuvių tinklo plėtrą nuo pat tinklo atėjimo į Lietuvą.

Papasakokite, nuo ko prasideda parduotuvės statyba?

Yra trys svarbūs  etapai – reikia rasti vietą parduotuvei, nupirkti ją ir gauti statybos leidimą. Projekto viešinimo etape ne kartą susitinkame su bendruomenėmis, išklausome jų pageidavimus ir ieškome visoms pusėms priimtiniausių sprendimų. Taip sostinėje esančioje Stanevičiaus gatvėje atsirado vaikų žaidimo ir krepšinio aikštelės, Karoliniškėse – požeminė pėsčiųjų perėja, o Lazdynuose bus atnaujinta dalis mikrorajono įrengiant pėsčiųjų takus, automobilių stovėjimo vietas.

Sklypų vystymas visuomet yra ilgas procesas. Turbūt jūsų darbe reikia daug atkaklumo?

Nuo idėjos iki parduotuvės atidarymo užtrunkame nuo dviejų iki penkerių metų. Kartais vien tik derybos dėl sklypo užtrunka trejus metus. Mano kolegos ir aš esame atkaklūs – kaip maratonų bėgikai. Be to, reikia tikėjimo, kad tikrai galime pasiekti savo tikslą. 

O kokių dar savybių, be atkaklumo, reikia jūsų darbe? 

Kasdieniniame darbe mus lydi ir kūrybiškumas... Kiekviename  rajone, kuriame planuojame parduotuvę, reikia sugalvoti, kaip iš esamų sklypų ar pastatų padaryti tinkamą vietą mūsų reikalavimus atitinkančiai parduotuvei. Dažnu atveju tenka sujungti daug sklypų, tai trunka ilgai, todėl svarbu kūrybingai pasižiūrėti į visą šį procesą.  

Kuo „Lidl“ parduotuvės yra kitokios? Kuo jos išsiskiria?

Mes didžiuojamės savo parduotuvių statybos kokybe, o visi mūsų partneriai pastebi, kad išsiskiriame kaip taikantys aukščiausius standartus. Išskirčiau keletą kokybės užtikrinimui įtakos turinčių veiksnių: pirma – naudojame tik patikrintus ir išbandytus sprendinius. Esame sukaupę didelę duomenų bazę apie visus naudojamus statybos produktus ir technologijas. Šį sukauptą know-how naudojame kiekviename projekte. 

Antra – naujoves diegiame tik patys jas patikrinę ir išbandę realiomis „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvių veikimo sąlygomis. Taip pat naudojamės labiausiai patyrusių savo srities specialistų konsultacijomis siekiant visapusiškai įvertinti naujų medžiagų ir technologijų naudą „Lidl“. Taip užtikrinamas statyboje pasiteisinusių kokybiškų sprendimų tęstinumas, tobulinimas ir atnaujinimas. Tuo pačiu išvengiama netinkamų, nekokybiškų ir neilgaamžių sprendimų. 

Trečia – statybų proceso metu darbai ir atskiri darbų etapai nuolatos tikrinami nepriklausomų statybos specialistų ir ekspertų užpildant patikrinimo protokolus ir įgaliojant atsakingus asmenis ištaisyti identifikuotus defektus. Tokiu būdu defektai ir nukrypimai identifikuojami ankstyvojoje stadijoje ir iki statybų pabaigos jie būna ištaisomi. Taip užtikrinamas fizinis pastato ilgaamžiškumas ir pastato eksploatacinės priežiūros supaprastinimas. 

Galiausiai, statybos projektus valdo ilgametę darbo „Lidl“ patirtį turintys projektų vadovai, kurie yra sukaupę didelį žinių apie galimas statybos klaidas bagažą. Šie žmonės atlieka labai svarbų vaidmenį išvengiant daugelio statybinių klaidų – kryptingai vadovaudami bei orientuodami generalinį rangovą kokybiškai organizuoti ir atlikti visus statybos darbus.

Ką jums asmeniškai reiškia statyti parduotuves pasauliniam „Lidl“ tinklui? 

Objektai neretai reikalauja prisitaikymo prie esamos aplinkos, nestandartinių sprendimų. Čia atsiranda vietos pasireikšti mūsų kūrybiškumui, lankstumui, gebėjimui pajausti aplinką, bendruomenę ir jos poreikius. Man „Lidl“ parduotuvių statybos reiškia galimybę keistis. Mes ne vien statome parduotuves, bet ir keičiame miestus, darome juos geresnius ir patogesnius gyventojams.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Atsisiųsti

Atsisiųsti (1.25 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau