Trys akušerės patarimai, kaip išrinkti tobulai kūdikiams tinkančias sauskelnes

07.04.2021 09:00:00 | Vilnius

Prieš daugiau nei 70 metų pradėtos naudoti sauskelnės spėjo tapti neatsiejama vaikų ir juos auginančių tėvų kasdienybės dalimi. Anot akušerės ir tėvystės mokyklos „Gandro lizdas“ įkūrėjos Ievos Girdvainienės, norint įsigyti vaikelio odos nedirginančias ir tobulai jį apgaubiančias sauskelnes, būtina atkreipti dėmesį į tris pagrindinius aspektus – sugeriamumą, kokybę ir patogumą. 

I. Girdvainienės teigimu, šiandien sauskelnės yra viena iš priemonių, be kurių nebeįsivaizduojame vaikų auginimo, itin palengvinanti tiek kūdikių, tiek jų tėvelių gyvenimą. Vis dėlto daugelis pradedančiųjų ar net patyrusių tėvų neretai susiduria su problemomis, priimdami sprendimą, kokias sauskelnes naudoti. 

„Ne vienas tėvelis pritars, kad sauskelnės itin palengvina kūdikių gyvenimą, prisideda prie tėvų galimybės užtikrinti mažylio švarią ir itin jautrios odos apsaugą. Tačiau siekiant garantuoti vaiko komfortą ir saugų augimą, būtina išsirinkti tinkamiausias sauskelnes. Tereikia atkreipti dėmesį į tris mažas, bet svarbias detales“, – sako akušerė.

Viena pagrindinių savybių – sugeriamumas

Pasak akušerės, bene pagrindinė sauskelnių funkcija yra jų sugeriamumas. Pirmą gyvenimo mėnesį naujagimiai šlapinasi ne mažiau kaip 6 kartus per parą bei tuštinasi kelis kartus per dieną, tad reikėtų įsitikinti, kad sauskelnės kaip įmanoma geriau sulaiko skysčius. „Efektyvesnį drėgmę sugeriantį sluoksnį turinčios sauskelnės kūdikį sausą išlaiko gerokai ilgiau, tokiu būdu drėgmė nedirgina jų odos, vaikeliai būna ramesni ir juda laisviau“, – sako I. Girdvainienė. 

„Lidl Lietuva“ pirkimų skyriaus vadovė Justina Šležienė teigia, kad būtent „Lidl“ parduotuvėse tėveliai gali rasti atnaujintų „Lupilu“ prekių ženklo sauskelnių su „Fast-dry“ sistema.

„Sauskelnės yra bene dažniausiai naudojama kūdikių higienos priemonė, tad joms skiriame itin daug dėmesio – tiek jų kokybei, tiek papildomų savybių diegimui. Mūsų prekybos tinkle apsiperkantys tėveliai gali rasti patobulintų „Lupilu“ sauskelnių, kuriose esanti „Fast-dry“ technologija užtikrins sausas kūdikių dienas ir ramų miegą“, – sako J. Šležienė.

Sauskelnių kokybę nurodo turimi ženklinimai

Anot I. Girdvainienės, norint užtikrinti sveiką ir nepažeistą kūdikio odą, itin svarbu, kad sauskelnės būtų pagamintos tik iš kokybiškų medžiagų, o jų pluoštas būtų kuo plonesnis. 

„Orui pralaidžios, iš aukštos kokybės medžiagų pagamintos sauskelnės leidžia kūdikiui išlikti sausam ilgesnį laiką, taip pat apsaugo ir taip jautrią jo odelę nuo įšutimo, sudirginimų. Sauskelnes rekomenduojama pirkti tik žinomose parduotuvėse arba vaistinėse, rinktis patikimų gamintojų prekių ženklus, kurie turi kokybės ar ekologinius ženklus bei sertifikatus“, – pažymi akušerė.

J. Šležienės teigimu, atnaujintos „Lupilu“ prekių ženklo sauskelnės, kurių tėveliai gali įsigyti prekybos tinkle „Lidl“, yra dar minkštesnės ir pralaidžios orui. Jos taip pat yra paženklintos FSC MIX ir „Dermatest“ sertifikatais. 

„Suprantama, kad sauskelnės privalo būti nedirginančios vaikelio odos ir kaip įmanoma draugiškesnės aplinkai, todėl „Lupilu“ prekių ženklo sauskelnių kokybe rūpinamės išskirtinai. Tai įrodo ir jų turimi sertifikatai. FSC MIX ženklas patvirtina, kad sauskelnių sudėtyje esantis pluoštas yra išgautas iš tvaresnių šaltinių. „Dermatest“ spaudas žymi, kad dermatologinis sauskelnių saugumas buvo patikrintas ir patvirtintas tarptautinio mokslinių tyrimų instituto „Dermatest GmbH“, – teigia „Lidl Lietuva“ pirkimų skyriaus vadovė.

Vaikelį turėtų apgaubti tobulai

I. Girdvainienės teigimu, sauskelnių patogumas ir tinkamas dydis taip pat yra ypatingai svarbus kūdikiams, nes sauskelnės turi netrukdyti stambiosios vaikų motorikos raidai. Jas rekomenduojama rinktis pagal kūdikio ūgį ir svorį. 

„Sauskelnės turėtų būti itin plonos ir patogios dėvėti – tarsi antra oda, prisitaikanti prie vaiko kūno. Įsitikinkite, kad elastiniai užsegimo krašteliai nespaudžia vaiko pilvuko, o tamprus apsauginės dalies kraštelis nevaržo judesių.

Taip pat jos neturėtų būti nei per didelės, nei per mažos. Jei sauskelnės bus per plačios – neišvengsite šlapių „nelaimių“, o jei per siauros – bus dirginama kūdikio oda, tai trukdys normaliam jo kūno augimui. Galiausiai, atradę jūsų kūdikiui tinkančias, patogias ir gerai skystį sugeriančių sauskelnes – prie jų ir pasilikite, nes nei vaikeliai, nei jų oda – pokyčių dažniausiai nemėgsta“, – sako akušerė.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Kategorijos


Atsisiųsti

Atsisiųsti (3.62 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau