Sveikatos draudimo tendencijos: darbuotojai vertina vis labiau, darbdaviai draudžia vis dažniau

26.02.2021 10:00:00 | Vilnius

Kiekvienas darbdavys savo darbuotojus gali apdrausti privačiu sveikatos draudimu, leidžiančiu įmonės personalui pasijusti saugiau, užtikrinant reikalingą gydymą vos pajutus negalavimus. „Lietuvos draudimo“ atstovai pasakoja, kad pandemijos metu šia darbuotojų motyvavimo priemone domisi vis daugiau verslų, tačiau dalis organizacijų savo komandos nariais taip rūpinosi dar iki karantino. Verslo atstovų teigimu, ši papildoma nauda yra bene labiausiai motyvuojanti visus darbuotojus.

Anot „Lietuvos draudimo“ Verslo klientų departamento direktoriaus Simono Lisausko, pandemija išryškino itin svarbią darbuotojų motyvavimo tendenciją – įmonės ima keisti prioritetus darbuotojams siūlomų naudų krepšelyje.

„Pandemija parodė, kad mūsų saugumo jausmas tampa dar svarbesniu aspektu ne tik kasdieniame, bet ir darbiniame gyvenime. Darbdaviai vis dažniau yra linkę rūpintis savo komandos gera savijauta tiek emociniame lygmenyje, tiek prisidėdami prie to finansiškai ir suteikdami sveikatos draudimą kaip papildomą naudą. Ji ne tik motyvuoja darbuotojus, bet ir padeda išlaikyti aukštą jų įsitraukimą, pasitenkinimą darbdaviu“, – sako S. Lisauskas.

Į darbuotojus investuoja ir sudėtingu laikotarpiu

Permainas papildomų naudų krepšelyje patvirtina ir statistika. Lietuvos banko duomenimis, visa sveikatos draudimo rinka pernai išaugo apie 14 proc., lyginant su 2019 metais. Tai byloja, kad net ir pandemijos akivaizdoje įmonės rinkosi investuoti į savo darbuotojus.

„Gyventojai nori būti garantuoti, kad ištikus nelaimei, jie galės gauti kokybiškas medicinines paslaugas kaip įmanoma greičiau, tad darbdavio indėlis į sveikatą tampa vis labiau vertinamas. Tai suprantančių darbdavių skaičius nuolat auga, o, pavyzdžiui, 2020 m. „Lietuvos draudime“ apdrausti savo darbuotojus pasirinko 47,2 proc. daugiau verslų nei užpernai.

Tiesa, nemaža dalis įmonių šią papildomą naudą savo komandos nariams siūlė jau anksčiau, todėl natūralu, kad kuo anksčiau tai tapo viena iš įmonės motyvacinių priemonių, tuo greičiau prie privataus sveikatos draudimo ne tik pripranta patys darbuotojai, bet ir ima jį vertinti, aktyviai naudotis galimomis paslaugomis“, – pažymi „Lietuvos draudimo“ Verslo klientų departamento direktorius.

Padeda palaikyti darbuotojų motyvaciją

Anot „Lidl Lietuva“ personalo vadovės Sandros Savickienės, prekybos tinklas savo darbuotojų sveikata papildomai rūpinosi dar prieš pandemiją, o privačiu sveikatos draudimu organizacijos nariai yra draudžiami jau trečius metus iš eilės.

„Komandos nariais stengiamės rūpintis ištisus metus ir tai darome pasitelkdami skirtingas ir kruopščiai suplanuotas iniciatyvas. Suprantame, kad mūsų darbuotojų sveikata – brangiausias turtas, todėl „Lidl Lietuva“ komandos narių darbą įvertiname ne tik siūlydami vieną didžiausių atlyginimų mažmeninės prekybos rinkoje, bet ir drausdami juos privačiu sveikatos draudimu po bandomojo laikotarpio. Tokiu būdu parodome dar didesnį rūpestį mūsų darbuotojais ir užtikriname, kad juos įvertinsime ne tik žodžiais, bet ir konkrečiais veiksmais, o tai ypač svarbu pandemijos akivaizdoje“, – teigia S. Savickienė.

Naudojimasis paslaugomis per metus išaugo 15 proc.

Pasak pašnekovės, sveikatos draudimas yra labiausiai tarp įmonės darbuotojų pripažįstama papildoma nauda. Anot jos, dažniausiai personalas lankosi pas gydytojus specialistus ir naudojasi vaistinių paslaugomis.

„Matome, kad mūsų darbuotojai vis dažniau naudojasi privataus sveikatos draudimo teikiamomis naudomis – 2019 m. iš viso buvo pasinaudota 9 tūkst. įvairiausių paslaugų, o pernai – kiek daugiau nei 10,3 tūkst. paslaugų. Kuo toliau, tuo labiau įsitikiname, kad tai yra mūsų komandos vertinama motyvavimo priemonė, ne tik užtikrinanti jų saugumą, bet ir garantuojanti, jog prireikus, jie galės skubiai gauti reikiamą pagalbą“, – sako S. Savickienė.

Darbuotojas turi platesnį pasirinkimų spektrą

S. Lisauskas priduria, kad sveikatos draudimu apdraustas įmonės darbuotojas gali rinktis iš plataus sveikatos paslaugas teikiančių įmonių spektro ir gauti sau tinkamiausią gydymą.

„Privačiose medicinos įstaigose žmogus gali reikiamas paslaugas gauti greičiau, tad darbuotojai, vos pajutę negalavimus, gali skubiai kreiptis kvalifikuotos pagalbos į medikus“, – sako „Lietuvos draudimo“ Verslo klientų departamento direktorius.

Pašnekovas priduria, kad populiariausia darbdavių renkamasi paslauga yra neribotas ambulatorinis gydymas. Taip pat tarp populiarių paslaugų yra ir vaistų įsigijimas, kuris gali būti visiškai arba dalinai kompensuotas.

Atsižvelgus į darbuotojų norus, praplėtė draudimo paketą

„Lidl Lietuva“ personalo vadovės teigimu, savo draudimo pakete įmonė darbuotojams siūlo neribotą ambulatorinį gydymą, taip pat yra skiriama tam tikra suma stacionariam gydymui ir receptiniams bei nereceptiniams vaistams, maisto papildams, vitaminams.

Anot jos, atkreipus dėmesį į vis dažnesnį darbuotojų naudojimąsi privataus sveikatos draudimo paslaugomis, organizacija nusprendė šiemet draudimo paketą praplėsti: „Nuo šių metų mūsų komandos nariai gali išnaudoti tam tikrą sumą reabilitacijos paslaugoms, taip pat padidinome vaistams, maisto papildams ir vitaminams skiriamą lėšų kiekį. Be to, esame numatę ir papildomas išmokas įvairių kritinių ligų atveju, pavyzdžiui, darbuotojams patekus į ligoninę dėl COVID-19 viruso.“

Įmonėje šiuo metu dirba daugiau nei 2,3 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 54 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvės 22-uose šalies miestuose –  Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje bei Vilkaviškyje.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Kategorijos


Atsisiųsti

Atsisiųsti (3.09 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau