Pirmosios savaitės įsigaliojus grynųjų pinigų apvalinimui: atsakymai į dažniausiai užduodamus pirkėjų klausimus
14.05.2025 | Lietuva
Gegužės 1 dieną įsigaliojus grynųjų pinigų apvalinimui, šis pokytis greitai tapo kasdienio apsipirkimo dalimi. Nors gyventojai jau apsiprato su naujove, vis dar yra žmonių, kurie nespėjo susidurti su nauja grynųjų pinigų apvalinimo tvarka. „Lidl“ dalinasi atsakymais į tris dažniausiai pirkėjų užduodamus klausimus, kurie padės atsiskaityti už prekes sklandžiai ir paprastai.
„Nors pokyčiai sulaukė daug dėmesio ir pradžioje kilo klausimų, šiandien pirkėjai jau yra gerai perpratę naują tvarką. Kasdien dirbdami su grynųjų pinigų apvalinimo naujove turime galimybę stebėti, kokie klausimai kyla dažniausiai, ir padėti pirkėjams jaustis užtikrintai bei paaiškinti jiems svarbius aspektus. Mums svarbu, kad atsiskaitymas parduotuvėse būtų kuo sklandesnis ir paprastesnis kiekvienam klientui“, – sako „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis
Ar galiu už prekes atsiskaityti 1 ir 2 euro centų monetomis?
Pasak A. Bubnelio, vienas dažniausiai užduodamų klausimų „Lidl“ darbuotojams – ar galima už prekes atsiskaityti 1 ir 2 euro centų monetomis. Nors galutinės sumos apvalinimo tvarka jau įsigaliojo, 1 ir 2 centų monetos niekur nedingo ir yra naudojamos apyvartoje.
„Pirkėjai turėtų nesibaiminti, 1 ir 2 centų monetomis parduotuvėse galima atsiskaityti kaip ir anksčiau, tad nebūtina suskubti jų išleisti“, – akcentuoja „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas.
Noriu nusipirkti tik vienkartinį plastikinį maišelį už 1 euro centą – ar įsigaliojus naujai tvarkai man jis nekainuos?
Svarbu žinoti, kokiais atvejais grynųjų pinigų apvalinimas nėra taikomas, vienas jų – kai bendra suma, kurią reikia sumokėti už prekes ar paslaugas, yra mažesnė nei 5 centai.
„Pavyzdžiui, jei pirkėjas įsigyja 4 vienkartinius maišelius po 1 centą ir atsiskaito grynaisiais pinigais, galutinė suma – 4 centai – nėra apvalinama. Tačiau jei perkamų prekių suma viršija 5 centus, ji bus apvalinama. Kaip žinia, apvalinimas taikomas tik bendrai krepšelio sumai – mokėtina suma yra apvalinama kasos kvito, o ne konkrečios prekės lygyje“, – teigia A. Bubnelis.
Kaip grynųjų pinigų apvalinimo tvarka veikia „Lidl“ savitarnos kasose?
Grynųjų pinigų apvalinimas taikomas tik atsiskaitant grynaisiais pinigais, tai reiškia, kad už prekes mokant „Lidl“ savitarnos kasose, galutinė krepšelio suma nebus apvalinama.
„Mūsų savitarnos kasose atsiskaitoma banko ar dovanų kortelėmis bei programėle „Lidl Pay“, tad pirkimas jose išlieka toks pat, koks buvo iki naujos tvarkos įsigaliojimo“, – sako A. Bubnelis.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 81 „Lidl“ parduotuvė 29 šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse, Nemenčinėje, Gargžduose, Molėtuose ir Jurbarke.