Italijos skoniai jūsų virtuvėje: romantiška vakarienė – mažiau nei už 10 eurų

03.07.2023 10:00:00 | Vilnius

Makaronai

Vasara – tai metų laikas, neatsiejamas nuo karštos saulės, ilgų naktų ir, be abejo, atostogų. Dažnas renkasi atostogauti užsienio šalyse, tarp kurių – ir saulėtoji Italija. Vis dėlto, jeigu šią akimirką nukeliauti į gardžiausiomis picomis bei makaronais garsėjančią šalį neturite galimybės, prekybos tinklas „Lidl“ turi sprendimą ir kviečia itališkai vakarienei dviem už mažiau nei 10 eurų.

„Lidl“ parduotuvėse vykstančios teminės „Italiamo“ skonių savaitės metu pirkėjai gali įsigyti itališko stiliaus produktus: įvairiausių makaronų, daugybę rūšių vytintų ir virtų mėsos gaminių. Neatsiejama Italijos virtuvės dalis – sūriai: nuo kietųjų sūrių „Pecorino Romano“ ir „Parmigiano Reggiano“ iki garsiosios mocarelos. Gomurį pamalonins ir saldumynų mėgėjai – visą šią savaitę jų lauks tradiciniai itališki sausainiai, tiramisu ir kiti desertai.

Itališkais akcentais prekybos tinklas „Lidl“ kviečia atnaujinti ir savo virtuvę, kurioje vietą rastų kokybiški ir nebrangūs „Ernesto“ indai bei įrankiai: apkepo kepimo formos, prieskonių dėklas su indeliais, acto ir aliejaus purkštuvas bei makaronų gaminimo mašinėlė.

Lengvi itališki užkandžiai – vakaro pradžiai

„Antipasti“ – taip itališkai vadinami užkandžiai, o jų šios šalies virtuvė gali pasiūlyti galybę. Šįkart „Lidl“ ekspertai kviečia išmėginti lengvą ir gardų užkandį – brusketas. Šaldytų prekių skyriuje rasite gardžiąsias „Pomodori“ ir „Grillino“ brusketas, 9 vnt. kurių kainuos 4,29 Eur. Žinoma, prieš valgant, reikės jas iškepti orkaitėje, tačiau laukimas atperka skonį.

Vakarienė be makaronų – beveik neįmanoma

Neatsiejama itališkos vakarienės dalis – makaronai, o jų įsigyti teminės „Italiamo“ skonių savaitės metu siūloma net 11 skirtingų rūšių: tradicinių ir trijų spalvų spagečių, kietųjų kviečių manų kruopų makaronų „Cannelloni“ ir „Fusilli Giganti“, taip pat šviežių kiaušininių makaronų su gorgoncola ir graikiniais riešutais, „Radicchio“ kumpiu ir šonine, buratos sūriu ir nduja dešra bei dar daugiau.

Šįkart kviečiame paskanauti tradicinių spagečių su pomidorų padažu – už mažiau nei 5 eurus. Beje, ar žinojote, kad spagečių ir kitų ilgųjų makaronų šiukštu negalima perlaužti pusiau? Ne, 7 metus nelaimės ar kitos nesėkmės jūsų nelydės, bet priekaištų iš italų, tikėtina, sulauksite nemažai.

Sočiai vakarienei – jos likučių pakaks ir kitos dienos priešpiečiams – dviem reikės:

300 g „Italiamo“ spagečių (1 kg kaina – vos 2,22 Eur)

100 g pasirinkto „Italiamo“ pomidorų padažo: „Romana“, „Toscana“, „Calabrese“ arba „Siciliana“ (350 g indelis kainuos tik 1,99 Eur)

2 v. š. alyvuogių aliejaus

Žiupsnelio prieskoninių žolelių

Druskos pagal skonį

Į verdantį pasūdytą vandenį sudėkite spagečius ir virkite minute trumpiau, nei nurodyta ant pakuotės, kad gautumėte „al dente“ (kiečiau virtus) makaronus. Nusemkite dalį vandens, kuriame verda makaronai ir atidėkite į šalį.

Įkaitinkite keptuvę ir įpilkite alyvuogių aliejaus. Nors italai jo naudoja kone visur, ir nesuvokiamais kiekiais, nepersistenkite su juo. Išvirtus makaronus sudėkite į keptuvę, pamaišykite. Supilkite pomidorų padažą ir vandenį nuo makaronų, įberkite prieskonių ir dar kartą išmaišykite, pakaitinkite apie minutę. Makaronams sušilus, patiekite juos.

Vakaro pabaigai – gaivus desertas

Itališkų skonių kupiną vakarienę „Lidl“ kviečia užbaigti paskanaujant tradicinio Sicilijos deserto – gaivių citrininių ledų. Visą šią savaitę 200 g „Limone di Sicilia“ valgomųjų ledų galima įsigyti tik už 1,49 Eur.

Mėgstami teminės „Italiamo“ skonių savaitės gaminiai jau nuo pirmadienio lauks visose 69 „Lidl“ parduotuvėse, veikiančiose 26-uose šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Nemenčinėje.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau