Pirmosioms vaikelio maudynėms prireiks ne tik vonelės – ką turi žinoti naujagimių tėveliai?

29.04.2022 10:00:00 | Vilnius

Babe

Pirmosios mažylio maudynės – atskiro aptarimo reikalaujantis įvykis, kurį vaikelio tėvai atsimena visą gyvenimą. Visgi, šios įsimintinos istorijos neretai yra ne džiaugsmingos, o prisimenamos su baime, kadangi tėveliai labai jaudinosi ir bijojo suklysti, kažką padaryti ne taip, kaip reikia. Prekybos tinklas „Lidl“ nori nuraminti tiek esamus, tiek ir būsimus tėvelius bei pasakoja, kaip reikėtų ruoštis pirmosioms vaikelio maudynėms.

Vaikelis pirmą kartą maudomas jau sugrįžus iš ligoninės namo apie 5-6 gyvenimo parą. Jeigu dėl tam tikrų priežasčių tėveliai ir mažylis ligoninėje turi pasilikti ilgiau, pirmųjų maudynių metu pagelbsti profesionalūs medicinos darbuotojai, tačiau tėveliai turi stengtis visas maudynių užduotis atlikti patys, mat maudynes teks kartoti patiems jau grįžus namo.

Ką reikia turėti?

Nors iki pirmųjų vaikelio maudynių dar gali tekti palūkėti, prekybos tinklas „Lidl“ ragina tėvelius joms pasiruošti iš anksto – gimus vaikeliui galite paprasčiausiai nesuspėti laiku įsigyti reikiamų daiktų. Pirmosioms maudynėms būtinai įsigykite kūdikio vonelę – ji turi būti neslystančio paviršiaus, su apsaugomis, pagaminta iš vaikams saugių ir alergijos nesukeliančių medžiagų. Tam tikri vonelių modeliai savo sudėtyje gali turėti specialius gultukus, tačiau nesiverskite per galvą ieškodami itin brangaus ir ištobulinto vonelės modelio. Jeigu savo šeimos ar draugų rate turite nedidelio amžiaus vaikus auginančių porų, rinkitės tvaresnę išeitį ir jų jau nenaudojamą vonelę pasiskolinkite.

Be to, pirmosioms vaikelio maudynėms pasirūpinkite ir švelniu rankšluosčiu su gobtuvu – kad mažylis nesušaltų, jį nuprausę iškart įsupkite į rankšluostį ir medžiagos gabalėliu nusausinkite visas kūno vietas. Šalia vonelės patieskite ir vystymo paklotą, pasidėkite sauskelnes, taip pat turėkite ir vatelių valymui bei cinko tepalo ar aliejaus mažylio odelei tepti.  „Lidl“ pažymi, kad tiek pirmą kartą, tiek vėliau maudant mažylį praverčia ir kūdikiams skirtas losjonas, kuriuo ištepama jautri vaikelio oda.

Žinoma, pastebi „Lidl“, jau pirmosioms vaikelio maudynėms turėkite ir kūdikiams skirtą šampūną bei prausiklį – būtinai atkreipkite dėmesį, kad šios priemonės būtų bespalvės, bekvapės, nealergizuojančios. Prekybos tinklas ragina tėvelius rinktis „Šiaurės šalių gulbės“ (angl. „Nordic Swan“) sertifikato ženklu pažymėtas „Lupilu“ prekės ženklo higienos priemones, mat tai užtikrina kūdikiams saugų ir itin aukštos kokybės produktą.

Pirmosios maudynės prasideda

Kai savo namų vonios kambaryje susikūrėme pirmosioms vaikelio maudynėms tinkančią aplinką ir pasirūpinome pačiais reikalingiausiais daiktais, galime vonelę pripildyti tiesiai iš čiaupo pilamu 37 °C temperatūros vandeniu. Kad vonios kambarys būtų šiltesnis ir malonesnis mažam kūdikėliui, ruošdamiesi maudynėms atsukite ir palikite bėgti karšto vandens čiaupą – taip kambarys prisipildys garų ir neleis vaikeliui sušalti.

Pirmosios vaikelio maudynės turi trukti apie 5-7 minutes, pažymi  „Lidl“. Jų metu lėtai įdėkite naujagimį į vonelę ir tapšnojant pereikite per visas kūno raukšles, naudokite švelnaus plaušo kempinę ar audinio gabalėlį su kūdikių prausikliu. Jeigu virkštelė dar nėra nukritusi, nebijokite jos sušlapinti, mat dažniau maudynių metu šlapinama bambutė greičiau sugis, nuo jos nukris virkštelės spaustukas.

Nupraustą kūdikį šiek tiek paplukdykite vonelėje, tačiau neužtęskite maudynėms skirto laiko, kad vaikelis nesušaltų. Vėliau mažylį lėtai iškelkite ant šalia patiesto ar kito iš tėvų laikomo rankšluosčio, jį susiauskite ir švelniais tapšnojimo judesiai vaikelį nusausinkite.

Nepamirškite gerai išvalyti visų kūno vietų bei raukšlių, jog jose nesikauptų drėgmė. Tuomet naujagimio odą patepkite losjonu arba aliejumi, o bambutės žiedą higieniniu vatos pagaliuku ar vatele nuvalykite negrįžtamu judesiu pagal laikrodžio rodyklę, uždėkite sauskelnes ir aprenkite drabužėliais.

Beje, praėjus pirmosioms maudynėms, maudyti vaikelio kasdien tikrai nėra būtina, pažymi „Lidl“ – kūno raukšles ir kitas vietas galima švariai išvalyti drėgnomis kūdikių servetėlėmis ar šiek tiek vandeniu sudrėkinta audinio šluostele. Vėliau naujagimį patariama maudyti du ar tris kartus per savaitę, mat dažnesnės maudynės gali tik išsausinti jautrią kūdikio odą.

Daugiau vaikų auginimo ir priežiūros patarimų galite rasti specialioje „Lupilu“ prekės ženklo informacinėje svetainėje.

Prekybos tinklas „Lidl“ esamiems ir būsimiems kūdikių tėveliams dalija ne tik patarimus, bet ir siūlo jau dabar apsilankyti artimiausioje tinklo parduotuvėje, kur jų laukia platus „Lupilu“ prekės ženklo vaikams skirtų produktų asortimentas. Čia galite rasti aukštos kokybės produktus, ekologišką kūdikių maistą, sauskelnes, higienos ir skalbimo priemones bei rūbelius, pavyzdžiui, smėlinukus, kojinaites ir kt.  

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Kategorijos


Atsisiųsti

Atsisiųsti (2.27 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau