„Lidl“ prekybos tinkle dirbančių ukrainiečių integracija: jaučiasi laukiami, kalbos barjeras – ne kliūtis

12.05.2022 12:00:00 | Vilnius

Lidl

Į Lietuvą atvykę karo pabėgėliai iš Ukrainos skaičiuoja pirmąjį darbo „Lidl“ prekybos tinkle mėnesį. Padėdama jiems integruotis, įmonė naujus darbuotojus pasitinka jiems pritaikydama įdarbinimo ir adaptacijos procesus. „Lidl Lietuva“ personalo vadovės ir valdybos narės Sandros Savickienės teigimu, nors tenka susidurti ir su iššūkiais, nuolat ieškoma būdų kaip išlikti lanksčiais ir procesus adaptuoti.

Šiuo metu „Lidl“ prekybos tinkle Lietuvoje dirba daugiau nei 100 karo pabėgėlių iš Ukrainos. Tiesa, šis skaičius auga kiekvieną dieną, nes dalis būsimų darbuotojų šiuo metu yra sutarties pasirašymo procese ir dirbti pradės artimiausiu metu.

„Įdarbindami nuo karo bėgančius ukrainiečius siekiame, kad prisijungę prie mūsų komandos jie jaustų kuo mažiau streso, nežinios ir pasimetimo. Stengiamės į jų gyvenimus įnešti tiek finansinio, tiek ir emocinio stabilumo bei būti darbdaviu, kuriuo galima pasitikėti“, – pasakoja S. Savickienė.

Procesai pritaikyti atvykstantiems

Patogesnį ir sklandesnį ukrainiečių įdarbinimą lemia ir „Lidl Lietuva“ paruošta speciali atrankos linija telefonu, kuria paskambinus visa būsimiems darbuotojams reikalinga informacija yra pateikiama jiems suprantama kalba. Naujokams taip pat skiriamas specialiai užsienio kalba sukurtas adaptacijos planas, o visa būtina informacija apie atliekamą darbą yra nesunkiai pasiekiama e-mokymų platformoje.

„Norime, kad „Lidl“ parduotuvėse įsidarbinusių ukrainiečių socialinė ir su darbo turiniu susijusi integracija būtų kuo lengvesnė, todėl darbą karo pabėgėliams iš Ukrainos siūlome tik tose parduotuvėse, kuriose jau dirba jiems suprantama kalba bendraujantys kolegos“, – sako S. Savickienė.

„Lidl“ parduotuvėje Vilniuje dirbanti ukrainietė Tetiana Hetalo pasakoja, kad darbu įmonėje susidomėjo išgirdus rekomendacijas dėl stabilaus ir patikimo darbdavio. Pasak moters, puikiai bendrauti pavyksta su visais kolegomis. Daugelis kolektyvo narių moka rusų kalbą, o jeigu ja ir nekalba – stengiasi padėti ar patarti kitais būdais.

Be to, integracijos metu visus naujus darbuotojus lydi du angliškai arba rusiškai kalbantys kolegos – mokytojas ir bičiulis. Šie darbuotojai perduoda naujokams visą darbinę patirtį ir žinias, padeda greičiau orientuotis darbinėje aplinkoje bei pajusti vidinę įmonės atmosferą.

T. Hetalo teigimu, dirbti lengviau ir dėl gerai organizuotos darbo struktūros bei pozityvios aplinkos. Be to, dar geriau suprasti darbo specifiką ukrainietei padėjo ir vertinga mokymų sistema.

Ukrainiečiai – pilnaverčiai komandos nariai

S. Savickienė pabrėžia, kad ukrainiečiams ir lietuviams įmonė užtikrina tas pačias darbo sąlygas, kaip ir esamiems darbuotojams – nuo atlygio rėžių ar finansinių priedų iki papildomo privataus sveikatos draudimo pasibaigus bandomajam laikotarpiui ir papildomo naudų krepšelio.

Jonavos „Lidl“ parduotuvėje dirbanti ukrainietė Irina Kovpak kaip vieną iš įmonės pranašumų įvardijo atlyginimo konkurencingumą. „Rekvizitai.lt“ duomenimis, vidutinis pirmojo šių metų ketvirčio užmokesčio vidurkis prieš mokesčius „Lidl Lietuva“ siekė 1928,30 euro.

I. Kovpak taip pat paminėjo, kad mažamečius vaikus auginantiems darbuotojams įmonė garantuoja ir patogų bei lankstų darbo grafiką.

Lankstų grafiką vertina ir „Lidl“ parduotuvėje Vilniuje dirbanti ukrainietė Alona Vilchak. Ji pasakoja, kad dirbant „Lidl“ laiko lieka ir sau, todėl gali užsiimti ir kitomis veiklomis, susitikti su Ukrainą palikusiais pažįstamais, draugais.

„Lidl“ dirbantiems ukrainiečiams taip pat įteikiami naujoko rinkiniai, skiriamos ir 100 eurų „Lidl“ dovanų kortelės, kurios bent iš dalies padeda jaustis tvirčiau.

„Praėjusių metų pabaigoje visiems „Lidl“ darbuotojams ir jų šeimų nariams pristatėme nemokamų anoniminių konsultacijų ir pagalbos programą „Gali mumis pasikliauti!“. Ir nors dėl kalbos barjero negalėjome anksčiau šios programos pasiūlyti ir ukrainiečiams, nuo gegužės pradžios jie taip pat gali pasikalbėti su asmenines, psichologines ar teisines rekomendacinio pobūdžio konsultacijas teikiančiais specialistais jiems suprantama kalba“, – pasakoja S. Savickienė.

„Lidl Lietuva“ taip pat remia nuo karo nukentėjusius Ukrainos žmones – tam skirta jau daugiau nei 200 tūkst. eurų. Parama ilgo galiojimo maisto produktais ir ne maisto prekėmis buvo išdalinta „Maisto banko“ bei Lietuvos Raudonojo Kryžiaus organizacijoms, dalis paramos šioms organizacijoms buvo skirta ir piniginėmis lėšomis.

Įmonė taip pat padidino paramą ir vaikų dienos centrus koordinuojančioms organizacijoms. Atsižvelgdama į situaciją, kad Lietuvos vaikų dienos centruose laiką leidžia ir pabėgėlių ukrainiečių vaikai, „Lidl Lietuva“ patrigubino visą per pirmą šių metų ketvirtį parduotuvių taromatuose surinktą depozito sumą.

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba daugiau nei 2,7 tūkst. darbuotojų. Lietuvoje iš viso veikia 62 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvė 24-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose bei Rokiškyje.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Atsisiųsti

Atsisiųsti (3.94 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau