„Lidl Lietuva“ pradeda antrojo logistikos centro statybas

16.09.2022 13:00:00 | Vilnius

Lidl

Plėtrą Lietuvoje tęsiantis prekybos tinklas „Lidl“ pradeda antrojo logistikos centro statybas šalyje. Rugsėjo 16 d. įvyko simbolinė laiko kapsulės įkasimo ceremonija. Naujasis logistikos centras įsikurs Vilniuje, netoli Lentvario, jo plotas sieks apie 64 tūkst. kv. metrų. Investicijos į projektą sieks daugiau nei 100 mln. eurų, čia planuojama sukurti per 300 naujų darbo vietų. Logistikos centro veiklą planuojama pradėti 2024 metais.

„Naujas logistikos centras – svarbus įmonės plėtros etapas, didėjant „Lidl“ parduotuvių skaičiui Lietuvoje ir siekiant užtikrinti tinkamą jų aprūpinimą. Kartu tai reiškia dar didesnį teigiamą poveikį šalies ekonomikai bei šimtus naujų darbo vietų. Naujasis logistikos centras išsiskirs savo moderniais ir tvariais sprendimais, tai padės užtikrinti dar efektyvesnę tinklo veiklą ir suteikti pirkėjams geriausią kokybės ir kainos santykį“ – teigia „Lidl Lietuva“ generalinis direktorius Radostin Roussev-Peine.

Naujojo logistikos centro statybomis rūpinsis ilgametę patirtį sukaupusi generalinės rangos įmonė „Conresta“. Darbų piko metu projekto statybos aikštelėje dirbs per 350 „Conresta“ ir įmonės subrangovų darbuotojų. Technine projekto priežiūra rūpinsis įmonė UAB „AZCM“.

„Statydami šį logistikos centrą suvaldysime ne vieną šimtą subrangovų bei tiekėjų, itin kruopščiai planuosime darbus, kad visi objekto statybos darbai įvyktų laiku. Esame sukaupę didelę patirtį statydami logistikos centrus tiek Lietuvos, tiek ir užsienio šalių investuotojams, tad neabejoju, kad ir šį projektą įgyvendinsime pagal numatytą terminą, kokybiškai išpildant užsakovo lūkesčius“, – teigė „Conresta“ vadovas Lukas Laukaitis.

Simbolinėje kapsulės įkasimo ceremonijoje apsilankė ir Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonn, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis.

„Kiekviena tokio masto investicija Vilniui reiškia ne tik naujas darbo vietas ir pajamas, bet ir primena apie mūsų potencialą - esame augantis, investicijoms ir plėtrai patrauklus miestas“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Viceministras V. Jurgutis džiaugėsi akivaizdžiu „Lidl“ indėliu į šalies ekonomikos gerinimą bei kuriamomis darbo vietomis šalyje. „Džiaugiamės, kad šis Vokietijos mažmeninės prekybos tinklas tęsia investicijas ir stiprina savo pozicijas Lietuvoje. Iš viso „Lidl“ jau įdarbino beveik 3000 darbuotojų ir sumokėjo beveik pusę milijardo eurų mokesčių. Akivaizdu, kad pritrauktos investicijos augina Lietuvos ekonomiką. Ties tuo nuosekliai dirbame –  gerindami sąlygas verslui ir investicijoms vien per pirmąjį šių metų pusmetį į Lietuvą pritraukėme tiesioginių užsienio investicijų, siekiančių 252,2 mln. eurų“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministras V. Jurgutis.

„Prieš keletą metų į Lietuvos rinką atėjęs prekybos tinklas „Lidl“ įnešė į šį sektorių dar aštresnės konkurencijos. Šiais laikais, sparčiai augant kainoms ir sąnaudoms, ši ekonominė nauda visiems bus dar aktualesnė. Nereikia pamiršti, kad kai kuriems vartotojams tai gali tapti beveik išsigelbėjimu“ – teigė Vokietijos ambasadorius Lietuvoje M. Sonn.

Pasižymės modernumu ir tvariais sprendimais

Šiuo metu „Lidl“ Lietuvoje turi vieną logistikos centrą Kauno rajone, Ramučiuose, taip pat nuomojasi dar keletą išorinių sandėlių patalpų. Kaip ir dabartinis logistikos centras prie Kauno, naujasis pastatas taip pat išsiskirs aplinkai ir darbuotojams draugiškais sprendimais.

Vienas iš įmonės tvarių sprendimų, kuris bus įgyvendintas naujajame logistikos centre – tai šaldymo patalpose įrengti aplinkai draugiški šaltnešiai, kurių šaldymo metu išskirta šilumos energija bus naudojama kitų patalpų šildymui. Taip pat bus įrengtas išmanus LED lauko ir vidaus apšvietimas. Logistikos centro teritorijoje bus įgyvendinti ir išskirtinės apimties apželdinimo sprendimai, kurie numatyti net ant logistikos centro stogo. Viso sklype bus pasodinta daugiau nei 600 medžių, 140 gyvatvorės sodinukų, 1500 krūmų sodinukų, 1200 daugiamečių žolinių augalų.  Taip pat numatyta įrengti apie 400 m2 ploto apželdintą stogą ir saulės baterijas, kurios leis žymiai sumažinti elektros suvartojimo sąnaudas. Planuojama, kad jos padengs 25% logistikos centro elektros energijos sąnaudų.

Pastatytą logistikos centrą ketinama sertifikuoti pagal tarptautinį „Edge“ standartą, rodantį, kad įmonė savo veikloje vadovaujasi aukščiausiais tvarumo standartais. Logistikos centras taip pat bus pirmasis statybos projektas „Lidl Lietuva“ istorijoje, kai projektavimas pilnai įgyvendintas 3D aplinkoje. Tai reiškia, jog ne tik konstrukcijos, architektūra, tačiau ir visos inžinerinės sistemos suprojektuotos virtualioje erdvėje. Projektuojant šiuo metodu, lengva pastebėti skirtingų sistemų kolizijas, kurių skaičiaus sumažinimas leis įmonei sumažinti tiek kaštus, tiek ir ypač svarbų statybos terminą.

Remiantis naujausiais „Lidl“ reikalavimais, logistikos centras turės moderniausius sprendimus, siekiant išlaikyti palaikomos temperatūros produktų kokybę. Logistikos centre bus įrengti šliuzai (buferinės patalpos), skirti užtikrinti nepertraukiamą šalčio grandinę pristatomiems produktams. Tokiu būdu pristatomi produktai vos išvažiavę iš transporto priemonės pateks į kontroliuojamos temperatūros tarpinę patalpą, o iš jos – į sandėliavimo patalpą.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso veikia 65 prekybos tinklo parduotuvės 26-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse ir Nemenčinėje.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau