Karjera „Lidl“ parduotuvėse: pradėję dirbti pardavėjais, greitai tapo atsakingais už visos komandos sėkmę

20.10.2022 10:00:00 | Vilnius

Evaldas Kančelkis

Vakarietiška įmonės kultūra kiekvieną darbuotoją skatina augti ir profesiškai tobulėti. Tuo jau spėjo įsitikinti ne vienas prekybos tinklo „Lidl“ komandos narys, per kelerius metus pasinaudojęs sparčiomis kilimo karjeros laiptais galimybėmis įmonės viduje. Jos aktualios ir kuriant naujas darbo vietas – „Lidl Lietuva“ kviečia kandidatuoti į vadovaujančių parduotuvės darbuotojų pozicijas.

„Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė Sandra Savickienė sako, kad potencialūs darbuotojai domisi ir karjeros darbovietėje perspektyvomis. Pavyzdžiui, įsidarbinus parduotuvėje, galima pakilti į parduotuvės vadovo asistento, pavaduotojo ar vadovo poziciją, toliau dirbti regiono vadovu ar įmonės administracijoje.

Personalo ekspertė priduria, kad jau pirmojo darbo pokalbio metu su kandidatais yra aptariamos jų galimos ateities organizacijoje perspektyvos ir pristatoma parduotuvių struktūra.

Per porą metų – ne vienas paaukštinimas pareigose

Sėkmingos karjeros istorijų netrūksta ir pačiame prekybos tinkle – dažnai į vadovaujančio personalo pozicijas pakyla ir jau parduotuvėse dirbantys komandos nariai. Per praėjusius metus pareigose pakilo net 15 proc. visų „Lidl Lietuva“ įmonės darbuotojų.

„Mano karjera „Lidl“ prasidėjo prieš daugiau nei keturis metus: įsidarbinau pardavėju, po pusmečio tapau parduotuvės vadovo asistentu, o dar po metų – parduotuvės vadovo pavaduotoju. Puikiai pažįstama darbo aplinka neišgąsdino, tačiau naujos atsakomybės ir užduotys buvo nemenkas, nors ir malonus iššūkis – parduotuvėje kiekviena diena būna vis kitokia“, – sako Vilniuje, Gedimino pr. esančios „Lidl“ parduotuvės vadovo pavaduotojas Evaldas Kančelkis.

Tarp „Lidl“ parduotuvių vadovų pavaduotojui tenkančių atsakomybių – prekybos veiklos organizavimas ir koordinavimas, užduočių komandos nariams paskirstymas, prioritetų parduotuvėje nustatymas bei prekių užsakymas. Parduotuvės vadovų pavaduotojams neretai tenka spręsti ir kylančias sudėtingas situacijas, ugdyti bei motyvuoti darbuotojus, užtikrinti klientų aptarnavimo kokybę bei stebėti, kad visi darbai būtų atlikti teisingai ir laiku.

Vadovaujančias pozicijas parduotuvėse užimantiems darbuotojams tenka ir savo pavyzdžiu įkvėpti kitus komandos narius. Anot „Lidl“ parduotuvės, esančios Vilniuje, Nemenčinės pl., vadovo asistentės Monikos Skliaudytės-Šimkienės, ši užduotis tampa gerokai lengvesnė, kai pats išbandai ir perpranti visas darbo prekybos tinklo parduotuvėje pozicijas.

„Prieš daugiau nei dvejus metus atėjusi dirbti į „Lidl“ išbandžiau tiek įvairių prekių krovos darbus, tiek darbą kasoje ir šviežių duonos gaminių kepykloje, pusmetį ėjau ir produktų šviežumo koordinatorės pareigas. Nors pasiūlymas tapti parduotuvės vadovo asistente buvo netikėtas posūkis karjeroje, įgauta patirtis leidžia tobulėti toliau – tiek man, tiek ir visai komandai“, – pasakoja M. Skliaudytė-Šimkienė.

Norint tobulėti, svarbu puoselėti tam tikras savybes

Abu pašnekovai tikina, kad vienas iš svarbiausių dalykų padėjusių jiems sėkmingai siekti profesinių tikslų ir gana sparčiai kilti karjeros laipteliais organizacijos viduje – galimybė mokytis.

Pasak S. Savickienės, šiuo metu „Lidl Lietuva“ darbuotojai gali tobulinti savo asmeninius, socialinius, verslo bei lyderystės gebėjimus, gilintis į su jų darbu tiesiogiai susijusių procesų valdymo ar priemonių naudojimo subtilybes. Taip pat vykdomos įvairios praktinių ir teorinių įgūdžių, mentorystės programos, siūlomi įvairių dalykinių kompetencijų kėlimo užsiėmimai ir kt.

„Visiems darbuotojams, nepriklausomai nuo jų užimamų pareigų, įmonė siūlo lygias augimo ir profesinio tobulėjimo galimybes, tačiau svarbiausia – norėti ir nebijoti jomis pasinaudoti. Pačios žinios į galvą neateis, todėl siekiant karjeros aukštumų, reikia stengtis perimti kolegų, regiono vadovų turimus įgūdžius bei juos kuo plačiau pritaikyti savo aplinkoje“, – sako E. Kančelkis.

M. Skliaudytė-Šimkienė priduria, kad tobulėti darbe ir negailėti energijos atliekant kasdienes užduotis „Lidl“ parduotuvėje ypač motyvuoja jaučiamas įvertinimas: „Jeigu kiekvieną darbą atlieki tinkamai ir su meile, neužmerki akių, padedi kitiems, komandos nariai ir vadovai greitai pastebi tavo pastangas bei jas atitinkamai įvertina“.

Pašnekovai įvardija ir daugiau savybių, kurias svarbu puoselėti siekiant karjeros aukštumų. Pasak E. Kančelkio, sėkmingos karjeros „Lidl“ pagrindu yra atviras bendravimas ir gebėjimas išklausyti kolegas.

„Nors ir esu atsakingas už kitus darbuotojus, nesu vienas – sklandų „Lidl“ klientų apsipirkimą mūsų parduotuvėje užtikrina visi joje dirbantys komandos nariai. Negalėtume būti didelės organizacijos dalimi, jeigu nesusišnekėtume vienas su kitu. Šiame darbe nereikia vadovautis vien tik savo nuomone, mat genialios idėjos gimsta ir kitų galvose“, – pažymi E. Kančelkis.

Kuria naujas darbo vietas

„Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė S. Savickienė pastebi, kad Monikos ir Evaldo kilimą karjeros laiptais prekybos tinkle lėmė tiek asmeninės jų būdo savybės, tiek įmonės viduje puoselėjama vakarietiška darbo kultūra.

„Nors prie sklandžios prekybos tinklo veiklos prisideda kiekvienas kolektyvo narys, vadovaujančio personalo indėlis ypač reikšmingas, o įmonei augant šios pozicijos svarba dar labiau išauga – būtent parduotuvių vadovai, jų pavaduotojai ir asistentai perduoda savo darbo „Lidl“ žinias naujiems kolegoms bei skatina juos tobulėti“, – sako S. Savickienė.

„Lidl Lietuva“ šiuo metu dirba beveik 2,9 tūkst. darbuotojų, iš viso veikia 65 prekybos tinklo parduotuvės 26-iuose šalies miestuose.

„Rekvizitai.lt“ duomenimis, vidutinis rugpjūčio mėn. atlyginimas prieš mokesčius „Lidl Lietuva“ siekė 2150,97 eurus ir buvo didžiausias tarp maisto produktais prekiaujančių penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų. S. Savickienė pažymi, kad apskaičiuojant vidutinį darbo užmokestį „Lidl“ remiasi visą kalendorinį mėnesį įmonėje išdirbusių darbuotojų atlyginimo duomenimis, tai tiksliausiai darbo užmokesčio situaciją atskleidžiantis rodiklis.

Be to, augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, „Lidl Lietuva“ spalio–gruodžio mėn. savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams skiria ir papildomą finansinį pastiprinimą – elektronines „Lidl“ dovanų korteles. Tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.

Rūpestį darbuotojais „Lidl Lietuva“ parodo ne tik siūlydama jiems konkurencingą darbo užmokestį, bet ir įvairias papildomas naudas.

Pavyzdžiui, visi darbuotojai, po bandomojo laikotarpio, yra apdraudžiami papildomu privačiu sveikatos draudimu, kasmet darbuotojams dovanojami imunitetą stiprinantys vitaminų rinkiniai, šaltojo sezono metu komandos nariai ir jų vaikai iki 14 metų gali nemokamai pasiskiepyti nuo gripo. Darbuotojams taip pat suteikiama galimybė nemokamai apsilankyti dešimtyje psichoterapijos seansų per metus, gauti profesionalias konsultacijas.

Naujausius „Lidl Lietuva“ darbo pasiūlymus galima rasti karjeros portale https://karjera.lidl.lt/

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau