Fermentuoti kopūstai Kimchi – korėjietiška maisto kultūros pažiba, kurią galite pasigaminti patys

18.05.2022 09:00:00 | Vilnius

kimchi

Labai egzotiškas Kimchi pavadinimas neapgauna – tai korėjietiški fermentuoti kopūstai, tradicinis Azijos šalių valgis. Jau daugelį metų karta iš kartos gaminamas kimči pasižymi universaliu ir autentišku skoniu, kurį nesunku atkartoti ir savo namų virtuvėje, pasakoja prekybos tinklas „Lidl“. Galbūt dėl to kimči taip greitai išpopuliarėjo ir visame pasaulyje.

Kimči yra vienas svarbiausių korėjiečių maisto kultūros elementų, kurį šiame regione įprasta valgyti bent kartą per dieną – vieną arba kaip garnyrą papildant kitus patiekalus. Sodrų kimči skonį galima derinti kartu su bulviniais blynais, maišyti su ryžiais, įdaryti kopūstais omletą ar net naudoti kaip įdarą sumuštinyje.

Pilnas įstabaus ir švelniai aštraus skonio, kimči taip pat yra tikra vitaminų bomba, kurią patariama įtraukti į savo mitybos racioną, jeigu turite širdies ar imuninės sistemos problemų bei skundžiantis virškinimo sutrikimais. Fermentuotuose kopūstuose gausu vitaminų A, C, K, taip pat kalio ir kalcio, kurie užtikrina sveikus ir stiprius kaulus.

Nepaisant to, kad pastaruoju metu kimči yra patiekiamas kone visuose azijietiško maisto restoranuose, šį valgį galima nesunkiai pasigaminti patiems. Gana elementarus ir lyginant su kitais rytų kultūrų valgiais paprastai paruošiamas kimči receptas patiks daugeliui jį pirmą kartą išbandančių žmonių, kadangi valgį nesunku pritaikyti savo skonio receptoriams.

Pavyzdžiui, gaminant kimči galima eksperimentuoti su ingredientų kiekiais, mat tai lemia ir galutinį valgio skonį. Prie finalinių kimči skonio savybių ženkliai prisideda ir temperatūra, kurioje kimči yra gaminamas ir laikomas, bei laikas – sakoma, kad kuo ilgiau kimči yra laikomas, tuo išraiškingesnį skonį jis įgauna. Be to, kimči receptą galima nesunkiai pritaikyti turintiems įvairių maisto netoleravimo problemų ar alergijų.

Jeigu susigundėte ir ruošiatės gaminti kimči, jums būtina žinoti kelis papildomus dalykus. Pirma, Azijos šalyse kimči yra gaminamas dideliais kiekiais – fermentuoti kopūstai sukraunami į medines statines, tačiau patys išmėginkite kimči sukimšti į užsukamus stiklainius. Tokiu būdu galite patogiai planuoti kimči porcijas ir į vieną stiklainį įdėti tiek kopūstų, kiek numatote suvalgyti vieno prisėdimo prie stalo metu.

Antra, tradicinis kimči yra gaminamas perpjaunant Pekino kopūstą išilgai pusiau ir ištepant jį specialiai gaminama pasta, bet ne ką prastesnį kimči skonį išgausite ir kopūstą supjaustę juostelėmis – taip ir valgyti bus žymiai paprasčiau, pastebi „Lidl“.

Prekybos tinklas taip pat dalijasi receptu greitam bei lengvam kimči paruošimui, o visose „Lidl“ parduotuvėse galima rasti ir šiam valgiui reikalingų šviežių Pekino kopūstų ir kitų daržovių.

Kimči – lengvai ir greitai (8 garnyro porcijos)

Jums reikės: 1 Pekino kopūsto, 3 skiltelių česnako, 8 nedidelių ridikėlių, 2 morkų, 4 laiškinių svogūnų, 2 šaukštų azijietiško žuvies padažo (nebūtina), 2 šaukštų aitriųjų paprikų pastos arba aštraus čili padažo Sriracha, 1 šaukšto smulkaus cukraus, 3 šaukštų ryžių acto, nedidelio kubelio imbiero, druskos.

Gaminimo eiga: Pekino kopūstą supjaustykite maždaug 2,5 cm juostelėmis, sudėkite į dubenį ir sumaišykite su šaukštu druskos, atidėkite į šalį vienai valandai. Tuo tarpu pasigaminkite specialią kimči pastą – nedideliame dubenyje sumaišykite sutraiškytą česnaką, tarkuotą imbierą, čili padažą arba pastą, cukrų ir ryžių actą, jeigu naudojate, supilkite ir azijietišką žuvies padažą.

Po valandos kopūstą išimkite iš dubens ir nuplaukite po šaltu tekančiu vandeniu, kiekvieną juostelę gerai nusausinkite ir leiskite bent trumpam išdžiūti. Tuomet į didelį dubenį suberkite stambiai tarkuotus ridikėlius ir morkas (pastarąsias galite pjaustyti taip, kad gautųsi maži pagaliukai), sudėkite ir smulkiai pjaustytus laiškinius svogūnus, Pekino kopūsto juosteles ir paruoštą kimči pastą bei gerai išmaišykite

Kimči galite patiekti iš karto arba sudėkite į stiklainį ir fermentuokite. Uždarytą stiklainį reikia per naktį arba parą laiko laikyti kambario temperatūroje ir tuomet atvėsinti laikant šaldytuve. Šaldytuve kimči galite laikyti iki 2 savaičių. Skanaus!

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Atsisiųsti

Atsisiųsti (1.09 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau