D. Filmanavičiūtė: Velykos – metas išbandyti jėgas saldžių kepinių rungtynėse

03.04.2020 09:00:00 | Vilnius

Velykos – tai metas sustoti, pasigrožėti atgyjančia gamta, bet ir prisiminti gardžiausias šios šventės tradicijas. Neabejotinai, vieni svarbiausių šios šventės atributų, tai įvairiausi pyragai, tortai, šakočiai ir skruzdėlynai bei kiti saldumynai, priverčiantys drebėti net ir tvirčiausių stalų kojas. Dainininkė, reklamos specialistė ir tikra smaližė Dovilė Filmanavičiūtė pasakoja, kad būtent saldumynai ir šeima jai yra patys svarbiausi Velykų atributai, todėl šiemet savo brangiausius žmones ji žada nustebinti išskirtiniu skoniu ir išvaizda pasižyminčiu pyragu. 

Anot dainininkės, buvimas su šeima beprotiškai skubančiame pasaulyje jai yra vienas iš būdų padaryti pauzę ir nusiraminti. Dovilė pasakoja, kad tas laikas kartu dar svarbesniu tapo gimus sūnui.

„Kas kitas, jei ne mūsų artimieji, papasakos mūsų vaikams apie įvairiausias lietuviškas Velykų tradicijas? Ypatingai tas, kurios atsispindi šventiniame stale. Kasmet stengiamės kažką gaminti lauko kepsninėje ir taip savotiškai atidaryti kepimo lauke sezoną, itin daug dėmesio skiriame ir desertams – galima sakyti, kad vykdome saldžių kepinių rungtynes – mano mama dažniausiai stengiasi eksperimentuoti, todėl būna daug juoko, jeigu kažkas jai nepavyksta“, – teigia reklamos specialistė.

D. Filmanavičiūtė pažymi, kad šiemet iš komforto zonos išlipti ir naują pyragą ant stalo patiekti nusprendė ir ji pati: „Per šias Velykas kepsiu galbūt labiau rudens sezonui tinkantį pyragą, tačiau jo skonis yra toks nuostabus, kad gardžiuotis juo norisi ištisus metus. Tai –  šokoladinis kriaušių pyragas, kuris tiesiog pribloškia savo lengvumu ir turtingu skoniu, o ragaujant šį desertą, kriaušės taps jus nustebinsiančiu mini siurprizu. Tuo galėsite įsitikinti ir patys, jei namuose išbandysite šį receptą.“

Pyragą puoš išskirtinės dekoracijos

Anot D. Filmanavičiūtės, šiemet jos pyragas atrodys išties išskirtinai, nes į pagalbą ji pasitelkė prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėse siūlomą „Belbake“ asortimentą, kuris ją sužavėjo neribotomis galimybėmis kepinius papuošti taip, kad net madingiausios miesto kepyklėlės žaliuos iš pavydo.

„Parsinešusi pilną krepšį „Belbake“ gėrybių, pirmiausia dalį jų išdalinau draugų vaikams, norėdama įkvėpti juos eksperimentams virtuvėje, tačiau dalį pasilikau ir savų su maistu susijusių fantazijų įgyvendinimui. Forminiais pabarstukais gardinti skanėstus galės tiek princesės, tiek jūrininkai, o šokoladinių kepinių mėgėjams reikės atskiros kuprinės, norint sutalpinti visus pirkinius. Be to, šiame asortimente rasite ir kitų būtiniausių maisto dekoravimui reikalingų produktų – glajaus, vanilinio cukraus, kokosų drožlių, cukraus pudros ir dar daugiau“, – sako D. Filmanavičiūtė.

Šokoladinis kriaušių pyragas

Ingredientai:
4 kriaušės
150 g „Belbake“ juodojo šokolado
50 ml augalinio pieno
120 g sviesto
120 g nerafinuoto cukranendrių cukraus 
4 kiaušiniai
80 g šviesių speltų miltų
50 g migdolų miltų
1 šaukštelis kepimo miltelių
Žiupsnelis druskos

Paruošimo būdas:

Šokoladą reikia ištirpinti kartu su sviestu ir augaliniu pienu. Tuomet kiaušinius išplakti su cukrumi ir lėtai sumaišyti su atvėsusiu sviesto, šokolado ir pieno tirpiniu. Speltų miltus reikia sumaišyti su migdolų miltais, kepimo milteliais ir žiupsneliu druskos, galiausiai miltų mišinį sumaišyti su skystąją tešlos dalimi. Kekso formą išklokite kepimo popieriumi, supilkite tešlą ir į ją įleiskite  kriaušes. Koteliai turėtų kyšoti iš tešlos.

Kepti reikia 40 minučių, 180 laipsnių karštyje. Pjaustyti ir valgyti šį pyragą reikėtų jau atvėsusį. Galiausiai, papuoškite jį šokoladiniu glajumi ar įvairiais Velykiniais pabarstukais, o gal net cukrinėmis figūrėlėmis. Skanaus!

Ragina apsipirkti saugiai

Karantino laikotarpiu rekomenduojama maisto prekių parduotuvėse apsipirkti rečiau ir ilgesniam laikotarpiui, o prieš apsipirkimą – pasirūpinti apsaugine veido kauke, vienkartinėmis pirštinėmis, akiniais, iš anksto apgalvotu reikalingų produktų sąrašu.

Įėjus į parduotuvę, patariama dezinfekuoti rankas – tam skirtą priemonę galima rasti iš karto įėjus į „Lidl“. Čia pat galima dezinfekuoti ir pasiimto pirkinių vežimėlio rankenas. Rekomenduojama vengti liesti prekes, kurių neketinama įsigyti, palaikyti bent 1 metro atstumą nuo kitų pirkėjų. Jei yra galimybė – atsiskaityti bekontakte mokėjimo kortele.

Prekybos tinklas „Lidl“, siekdamas užtikrinti pirkėjų ir darbuotojų saugumą, ėmėsi ir papildomų prevencinių priemonių – parduotuvėse kelis kartus dažniau yra dezinfekuojami įvairūs paviršiai, darbuotojai aprūpinti papildomomis rankų dezinfekcijos priemonėmis ir pirštinėmis, apsauginiais veido skydais. Šiuo metu yra dvigubai padidinta parduotuvių ventiliacija. Taip pat išanalizavus pirkėjų srautus ir siekiant užtikrinti sąlygas dar geresniam jų aptarnavimui, nuo kovo 17 d. sutrumpintas visų „Lidl“ parduotuvių darbo laikas – jos kasdien, iki planuojamos karantino pabaigos balandžio 13 d., dirbs nuo 9 iki 20 val.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Kategorijos


Atsisiųsti

Atsisiųsti (4.02 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau