Kaip „Lidl“ keičia žaidimo taisykles: partnerystė su UEFA moterų futbolo čempionatu

09.07.2025 | Lietuva

UEFA žaidėjos

UEFA nuotrauka

Lyčių lygybės principas yra neatsiejama „Lidl“ organizacinės kultūros dalis. Jis įgyvendinamas per kasdienius sprendimus, kuriais užtikrinamos vienodos galimybės visiems darbuotojams – augti, siekti karjeros ir būti vertinamiems pagal rezultatus. Šia vertybių kryptimi įmonė vadovaujasi ir išorėje, remdama iniciatyvas, kurios padeda didinti moterų matomumą visuomenėje. Vienas ryškiausių to pavyzdžių – partnerystė su šiuo metu Šveicarijoje vykstančiu  UEFA moterų Europos futbolo čempionatu.

„Lygybė mums – ne tik deklaruojama vertybė, bet ir kasdienis pasirinkimas. Tikime, kad įvairovė stiprina komandą, skatina naujas idėjas ir leidžia kiekvienam atskleisti savo potencialą. Moterų vaidmuo mums svarbus tiek įmonės viduje, užtikrinant lygias galimybes, tiek visuomenėje, todėl aktyviai palaikome iniciatyvas, kurios įkvepia jas drąsiai siekti savo tikslų. Po sėkmingos partnerystės su 2024 metų UEFA Europos vyrų futbolo čempionatu, „Lidl“ natūraliai žengė kitą žingsnį ir tapo oficialiu 2025 metų UEFA Europos moterų futbolo čempionato partneriu“, – sako „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas Antanas Bubnelis.

Lygybę užtikrina konkretūs veiksmai

Nors lygybės principai šiandien plačiai deklaruojami, realybėje moterys vis dar susiduria su iššūkiais, ypač darbo užmokesčio ir karjeros galimybių srityse. „Lidl Lietuva“ kryptingai kuria aplinką, kurioje kiekvienas darbuotojas turi vienodas sąlygas augti, būti išgirstas ir vertinamas.

„Laikomės lygių galimybių principo ir siekiame, kad visi darbuotojai, nepaisant lyties, amžiaus ar kitų skirtumų, būtų vertinami vienodai. Taip pat užtikriname skaidrumą visais lygmenimis – siekiame neturėti  darbo užmokesčio atotrūkio ir rūpinamės, kad atlygio, paaukštinimo bei premijų procesai būtų aiškūs ir suprantami“, – pabrėžia A. Bubnelis.

Pasak jo, kiekvienas darbuotojas įmonėje turi galimybę tobulėti, nepriklausomai nuo pareigų ar patirties. Tam siūlomas platus ugdymo priemonių spektras – nuo individualių augimo planų ir nuotolinių mokymų iki mentorystės programų bei specializuotos akademijos vadovams. Šios pastangos duoda rezultatų – 2024 metais net du trečdalius visų vadovaujančių pareigų įmonėje užėmė moterys.

Tolerantiška ir palaikanti kultūra

Kovas įmonėje simboliškai yra vadinamas moterų mėnesiu – tuo metu organizuojamos paskaitos apie sveikatą ir asmeninį augimą, dalijamasi įkvepiančiomis kolegių istorijomis. Ši iniciatyvą įmonėje vyko ir šiais metais. Tokios iniciatyvos ne tik skatina vidinį dialogą, bet ir stiprina darbuotojų įsitraukimą bei prisideda prie įtraukesnės darbo kultūros kūrimo.

„Įmonėje griežtai netoleruojame diskriminacijos. Visi pranešimai apie galimus pažeidimus yra kruopščiai tiriami ir sprendžiami konfidencialiai. Potencialias rizikas padeda valdyti žmogiškųjų išteklių atitikties sistema, o darbuotojai visada gali kreiptis į nešališkus kontaktinius asmenis – gerovės koordinatorius. Jie pasirengę išklausyti, padėti spręsti kilusius klausimus ir kurti aplinką, kurioje kiekvienas narys jaustųsi saugiai, oriai ir vertinamas“, – sako  „Lidl Lietuva“ korporatyvinių reikalų ir komunikacijos vadovas.

Vertybės, kuriomis „Lidl“ vadovaujasi įmonės viduje, atsispindi ir įsitraukiant į tarptautines iniciatyvas. Kaip tarptautinio „Leading Executives Advancing Diversity“ tinklo narė, įmonė prisideda prie moterų lyderystės stiprinimo Europos prekybos ir vartojimo prekių sektoriuje. Prisijungimas prie Jungtinių Tautų Moterų įgalinimo principų dar labiau sustiprina nuoseklų siekį skatinti įvairovę ir lygias galimybes visuose veiklos lygmenyse.

Moterų vaidmens stiprinimas sporte

Lyčių lygybę „Lidl“ skatina ne tik įmonės viduje ar verslo aplinkoje, bet ir per socialines partnerystes, kurios prisideda prie moterų matomumo visoje Europoje. Tęsdama ilgalaikę moterų sporto rėmimo tradiciją, įmonė šiemet tapo oficialia 2025 m. UEFA Europos moterų futbolo čempionato partnere.

„Jau daugelį metų remiame tarptautines moterų rankinio ir dviračių varžybas, o ši partnerystė dar labiau sustiprina mūsų nuoseklų tikslą prisidėti prie moterų sporto matomumo. Nors Lietuvos moterų rinktinės čempionate šiemet neišvysime, rungtynės transliuojamos ir mūsų šalyje. Lietuviai jau ne kartą įrodė esantys sportui neabejinga tauta, o čempionate dirba ir teisėja iš Lietuvos Irina Pozdejeva“, – pažymi A. Bubnelis.

Vienas ryškiausių šios partnerystės pavyzdžių yra tarptautinė merginų stovykla (angl. „Lidl Youth Camp“), vyksianti finalinio savaitgalio metu Bazelyje. Į ją susirinks 100 merginų iš 18 Europos šalių. Be futbolo treniruočių, jos gilins žinias apie emocinę sveikatą, fizinį pasirengimą ir sąmoningą mitybą. Stovyklos tikslas – padėti jaunoms sportininkėms ugdyti pasitikėjimą savimi, formuoti sveikus įpročius ir išmokti darniai derinti sportą su kasdieniu gyvenimu.

Šiuo metu „Lidl Lietuva“ dirba daugiau nei 2,8 tūkst. darbuotojų. Iš viso Lietuvoje veikia 81 „Lidl“ parduotuvė 29 šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse, Nemenčinėje, Gargžduose, Molėtuose ir Jurbarke.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau