Muzika karvių ausims: „Lidl“ ir Ilzenbergo dvaro ūkio bendradarbiavimą stiprina atsakingas požiūris į gyvūnus

01.09.2020 12:00:00 | Vilnius

Klasikinės muzikos besiklausančios karvės gali skambėti neįprastai, tačiau tai – kasdienybė Ilzenbergo dvaro ūkyje, tiekiančiame produkciją prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėms. Siekdamas atkreipti dėmesį į smulkiuosius Lietuvos gamintojus ir paraginti pirkėjus juos palaikyti kartu, dar gegužės mėnesį „Lidl“ startavo su iniciatyva „Remiame mažuosius gamintojus, nes jų darbai dideli ir skanūs“. Vienas iš jos vaisių – glaudi partnerystė su Ilzenbergo dvaro ūkiu ir išplėstas lietuviškos produkcijos asortimentas. Tačiau anot įmonių atstovų, tvirtus pamatus sklandžiai partnerystei padėjo sutampantys įmonių požiūriai gyvūnų gerovės klausimais. 

„Nors jau dabar „Lidl“ lankytojai gali rinktis iš plataus lietuviškos produkcijos asortimento, tačiau nuolat stengiamės auginti tiek patį partnerysčių skaičių, tiek gilinti bendradarbiavimą su jau turimais partneriais. Mums labai svarbu, kad prekybos tinklo partnerių vertybiniai klausimai sutaptų su mūsų. Todėl itin džiaugiamės, kad ir toliau galime savo parduotuvių lankytojams pasiūlyti Ilzenbergo dvaro ūkio produkcijos, kuri buvo pagaminta gyvūnų gerove besirūpinančiame ūkyje“, – sako „Lidl Lietuva“ vyriausioji asortimento vadovė Ilona Čiužienė.

Natūralias tradicijas puoselėjančio, unikalumu garsėjančio ir socialiai atsakingo Ilzenbergo dvaro ūkio produkcijos galima įsigyti visose „Lidl“ parduotuvėse – štai šią savaitę klientai galės rasti šiame ūkyje pagaminto kefyro ir varškės sūrio su spanguolėmis. 

Gyvūnų pašaras užauginamas paties ūkio

Šiandien prieš 6 metus Vaido Barakausko atgaivintame ūkyje natūralios žemdirbystės būdu yra apdirbama per 500 ha žemių ir veikia 30 įvairios paskirties pastatų. Šiuo metu ūkis yra vienintelis Baltijos šalyse, veikiantis kaip prieš kelis šimtus metų, o jame yra auginami viščiukai broileriai, vištos dedeklės, pieninės karvės, veršeliai, avys, triušiai, žąsys ir gulbės.

„Visi ūkio gyvūnai yra šeriami pašaru, užaugintu ir pagamintu ūkyje, laukai apsodinami taikant sėjomainą, o augalai tręšiami natūraliomis organinėmis medžiagomis. Maždaug 80-95 proc. ūkyje gyvūnams maitinamo pašaro sudaro mūsų pačių, Lietuvoje išauginti ir paruošti ekologiniai pašarai. Tiesa, dalis pašarų ir jų priedų yra perkama iš išorės, tam, kad būtų galima kompensuoti žemesnę maistinę vertę dėl meteorologinių sąlygų ir mineralų kiekio“, – sako ūkio savininkas.

Karvėm nuraminti – klasikinė muzika

Jis pratęsia, kad visi gyvūnai yra laikomi laisvai grupėmis ir palaidi savo plotuose lauke arba patalpose, pripildytose natūralios šviesos, o tamsesniais metų periodais yra naudojamas dirbtinis apšvietimas.

„Pavyzdžiui, mūsų karvės ištisus metus turi galimybę išeiti į lauką, nes yra laisvai laikomos atviro tipo fermoje be saitų, o pati ferma yra suprojektuota taip, kad atitiktų biodinaminio ūkininkavimo standartus. Apskritai, visi mūsų gyvūnai niekur ir niekada nebūna pririšti ir gali nuolat judėti laisvai“, – sako V. Barakauskas.

Anot Ilzenbergo ūkio savininko, jie imasi ir įvairių papildomų praktikų, kad užtikrintų ūkyje augančių gyvūnų gerovę: „Karvėms esame įrengę pasikasymo zonas, vandens purkštukus, kurių pagalba jos gali atsigaivinti vasarą, taip pat, gal iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti ir neįprasta, tačiau mūsų karvės klausosi klasikinės muzikos – tam tikri tyrimai ir mūsų patirtis rodo, kad tai padeda joms nusiraminti, atsipalaiduoti ir duoti daugiau pieno.“

Požiūris į gyvūnus – vienas iš partnerystės kertinių akmenų

V. Barakausko teigimu, nuo karantino prasidėjusio bendradarbiavimo su „Lidl“ sėkmę rodo parduotuvių lankytojų atsiliepimai ir tikisi, kad abipusiu pasitikėjimu ir bendromis vertybėmis grįsta partnerystė truks dar ilgai.

„Džiaugiamės, kad pavyko rasti tokį artimą partnerį, su kuriuo lengvai radome bendrą kalbą jau nuo pat pradžios. Neabejoju, kad prie to prisidėjo ir socialiai atsakingas požiūris į elgesį su gyvūnais – tai yra vienas esminių aspektų, kuriais vadovaujamės kasdieniame darbe ir itin vertiname faktą, kad mūsų ir prekybos tinklo „Lidl“ vertybės šiuo klausimu sutampa“, – pažymi Ilzenbergo dvaro ūkio savininkas.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Kategorijos


Atsisiųsti

Atsisiųsti (2.96 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau