medvilnė

BENDRADARBIAVIMAS SU „COTTON MADE IN AFRICA“

2020 m. vasario mėn. „Lidl“ tapo iniciatyvos „Cotton Made in Africa“ (liet. „Medvilnė užauginta Afrikoje“) partneriu. Bendradarbiaudami su šia iniciatyva, remiame tvarų medvilnės auginimą Afrikoje, o „Lidl“ klientai, įsigydami tekstilės gaminį su „Cotton Made in Africa“ ženklu taip pat prisideda prie tvarios medvilnės paklausos didinimo.

Didesnė atsakingai užaugintos medvilnės paklausa leidžia į iniciatyvą „Cotton made in Africa“ įtraukti vis daugiau smulkiųjų Afrikos ūkininkų. Padedant šiai iniciatyvai, jie yra mokomi aplinkai draugiškesnių ir efektyvesnių medvilnės auginimo metodų, kad užaugintų didesnį derlių, nekenktų aplinkai ir savo sveikatai. Mūsų bendradarbiavimas su „Cotton made in Africa“ yra ilgalaikis ir per ateinančius metus bus išplėstas.

„Cotton made in Africa“ principai

Cotton made in Africa

„Cotton made in Africa“ yra tarptautiniu mastu pripažinta iniciatyva, siekianti gerinti aplinkos apsaugos, socialines ir ekonomines medvilnės auginimo Afrikoje sąlygas bei didinti piečiau Sacharos užaugintos medvilnės paklausą.

Užuot teikus labdarą, ši iniciatyva padeda medvilnės augintojams susikurti geresnes darbo bei gyvenimo sąlygas ir tokiu būdu pasirūpinti savimi ir savo šeimomis. Jiems organizuojami efektyvių ir išteklius tausojančių medvilnės auginimo metodų mokymai, kad būtų galima užsitikrinti didesnį derlių ir pajamas. Tvaresni metodai taip pat padeda saugoti aplinką, pavyzdžiui, mažinant pesticidų naudojimą, išsaugant dirvožemio derlingumą ir bioįvairovę, mažinant poveikį klimatui.

Keletas pagrindinių „Cotton made in Africa“ principų:

  • Mažiausiai 95 proc. sutarčių yra sudaroma su smulkiaisiais ūkininkais;
  • Laukai turi būti drėkinami išimtinai tik lietaus vandeniu;
  • Skatinama naudoti mažiau pesticidų ir išlaikyti dirvožemio derlingumą natūraliais būdais;
  • Draudžiama naikinti pirminius miškus, plėstis į oficialiai saugomas teritorijas;
  • Draudžiama naudoti genetiškai modifikuotas sėklas;
  • Draudžiamas vaikų darbas, prekyba žmonėmis ir priverstinis darbas;
  • Vyrai ir moterys už vienodą darbą turi gauti vienodą atlygį.
Medvilnė
Medvilnė
Medvilnė