Sudėtis be mikroplastiko
Mūsų mikroplastiko apibrėžimas
Kadangi šiuo metu nėra vieno aiškaus mikroplastiko apibrėžimo, „Schwarz“ grupė, kuriai priklauso „Lidl“, nustatė savo apibrėžimą: pagal „Lidl“, mikroplastiko dalelės yra kietos, vizualiai atpažįstamos plastikinės dalelės, kurios yra mažesnės nei penki milimetrai, turi abrazyvinį efektą ir netirpsta vandenyje. „Lidl“ reikalauja savo privačių prekės ženklų tiekėjų laikytis keliamų reikalavimų dėl mikroplastikų.
Šiuo metu turime omenyje šiuos plastikus: poliamidą (PA), polietilenus (PE), polietileno tereftalatą (PET), poliesterį (PES), poliimidus (PI), polipropileną (PP), poliuretanus (PUR).
Kiti biologiškai neskaidūs sintetiniai polimerai, kurie yra kieti, disperguoti (išsklaidyti), gelio pavidalo, ištirpinti ar skysti, taip pat naudojami „Lidl“ prekės ženklų produktų gamyboje. Išsamesnę informaciją apie šiuos plastikus galite rasti mūsų pozicijos dokumente dėl mikroplastiko. Išsamesnę informaciją apie šiuos plastikus galite rasti mūsų pozicijos dokumente dėl mikroplastiko.
Visi „Lidl“ produktai yra gaminami laikantis aukščiausių produktų saugos standartų.
Daugiau apie mikroplastikus
Kodėl plastikas naudojamas kosmetikos ir kūno priežiūros priemonėse?
Mikroplastikas kosmetikoje ir kūno priežiūros priemonėse atlieka įvairias funkcijas. Pavyzdžiui, šampūne esantis mikroplastikas padeda lengviau iššukuoti plaukus. Mikroplastikai taip pat palengvina kremų ir losjonų įsisavinimą, pagerina apsaugos nuo saulės produktų atsparumą vandeniui. Mikroplastikai taip pat veikia kaip drumstikliai ir padeda muilams suteikti kreminę tekstūrą.
Kaip galima išvengti mikroplastiko?
Vietoj mikroplastiko „Lidl“ naudoja aplinkai draugiškesnes alternatyvas: pavyzdžiui, kieti mikroplastikai, kurių pagrindą sudaro polietilenas (PE) ir polipropilenas (PP), kūno šveitikliuose keičiami pemzos dalelėmis (perlitu) arba bambuko dalelėmis (Bambusa Arundinacea Stem Powder).
Siekiant, kad ateityje būtų pakeistas skystas mikroplastikas, alternatyvios medžiagos bus išbandytos ir įvertintos artimai bendradarbiaujant su tiekėjais ir atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip gaminio sauga, suderinamumas su aplinka, efektyvumas ir technologinis pritaikomumas.
Mikroplastiko iššūkiai aplinkoje
Biologiškai neskaidūs mikroplastikai vandenynuose patenka į gyvus organizmus ir tokiu būdu atsiranda žmonių maisto grandinėje. Šiuo metu atliekami įvairūs moksliniai tyrimai dėl šių plastiko dalelių keliamo pavojaus žmonėms ir gyvūnams.
Plastiko vieta nėra gamtoje – tai yra neginčijamas faktas, todėl „Lidl“, atsižvelgiant į savo vykdomą „REset Plastic“ strategiją yra įsipareigojusi sumažinti plastiko kiekius ir jų patekimą į aplinką.