Palmės

Palmių (branduolių) aliejaus pirkimo strategija

Palmių (branduolių) aliejus yra populiariausias pasaulyje augalinis aliejus, gaunamas iš tropinių aliejinių palmių vaisių arba jų branduolių. Palyginti su kitais aliejiniais augalais, ši palmė yra ypatingai produktyvus, daugiametis, visus metus vaisius vedantis augalas, našumu gerokai lenkiantis kitus. Be to, dėl jo fizinių savybių, palmių aliejus yra naudojamas įvairiose srityse, pavyzdžiui, maisto, kosmetikos pramonėje, biodyzelino gamyboje. Taip pat plačiai naudojami ir palmių (branduolių) aliejaus frakcijos ir derivatai.

Dėl tokio šio aliejaus populiarumo sparčiai kertami atogrąžų miškai, siekiant plėsti aliejinių palmių plantacijas. Siekdami kovoti su neigiamomis palmių aliejaus gavybos pasekmėmis, remiame „RSPO“ (angl. Roundtable on Sustainable Palm Oil) iniciatyvą, siekiančią tvarumo šioje srityje bei sukūrusią aplinkos ir socialinių standartų rinkinį šio produkto gamybai bei darbuotojų teisių apsaugai.

„Lidl“ asortimente palmių (branduolių) aliejus yra naudojamas tiek įvairiuose maisto produktuose, tiek kosmetikos, higienos ir kituose gaminiuose. Esame įsipareigoję maisto produktuose ne vėliau kaip nuo 2022 finansinių metų pabaigos naudoti tik tvariau išgautą, „RSPO“ (segregated) sertifikatą turintį palmių (branduolių) aliejų, o ne maisto prekėse jau nuo 2020 metų pabaigos naudojame „RSPO“ (mass-balance) sertifikuotą aliejų bei jo frakcijas ir derivatus.