Šokoladas

„WAY TO GO“ – YPATINGAI TVARUS ŠOKOLADAS

„Lidl“ pristato privataus prekės ženklo „Fin Carré“ šokoladą „Way To Go“. Tai ypatingai tvarus šokoladas, kuriam pagaminti naudojama Ganoje atsakingai užauginta, „Fairtrade“ sertifikuota kakava. Šis šokoladas yra unikalus tuo, kad kakavos augintojų kooperatyvui už kiekvieną kakavos toną yra išmokama papildoma „Lidl“ premija, skirta pajamų didinimo mokymams, padedantiems kakavos augintojams tobulinti savo verslo modelį, auginti kakavą tvariau ir tausoti aplinką. Tokiu būdu „Lidl“ siekia padėti kakavos augintojams užsitikrinti pragyvenimo lygį atitinkančias pajamas.

Premijos kakavos augintojams

Premijos

Visa šokoladui naudojama kakava yra tvariai užauginta „Kuapa Kokoo“ mažųjų kakavos augintojų kooperatyvo Ganoje. Kakava yra auginama pagal „Fairtrade“ programą, todėl ūkininkams yra užtikrinama minimali kakavos pardavimo kaina ir „Fairtrade“ premija, kurią kooperatyvas savo pasirinkimu investuoja į infrastruktūros, švietimo ar kt. bendruomenės projektus. Už kiekvieną „Way To Go“ šokoladui sunaudotos kakavos toną „Lidl“ kooperatyvui sumoka papildomą pajamų didinimo priemoką, skirtą kakavos augintojų mokymams.

Norint pasiekti reikšmingų pokyčių ilgalaikėje perspektyvoje, papildoma pajamų didinimo priemoka nėra išmokama grynaisiais pinigais, o skiriama dviems iniciatyvoms, kurios apmoko smulkiuosius ūkininkus, kaip tvariau auginti ir nuimti kakavos derlių. Tai leidžia kakavos augintojams ne tik padidinti derlių ir gauti didesnes pajamas, bet ir padeda tausoti aplinką tose vietovėse. Be to, ūkininkams padedama auginti kitas kultūras, išgauti medų, gaminti muilą ir įgyti naujų verslumo žinių. Tokiu būdu jie įgyja papildomų pajamų šaltinių ir tampa mažiau priklausomais nuo svyruojančių žaliavų kainų. Tai turi ir teigiamą poveikį aplinkai: įvairesnė žemdirbystė pagerina dirbamų vietų dirvožemį ir padidina biologinę įvairovę.