Prie trijų „Lidl“ parduotuvių Panevėžyje įrengti tekstilės konteineriai

15.01.2024 08:00:00 | Panevėžys

Tekstilės konteineriai

Nuotraukos autorė: Eglė Šendorovienė

Nuo sausio 15 dienos Panevėžyje prie trijų „Lidl“ parduotuvių pradėjo veikti specialūs „Ecoservice“ ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus įrengti tekstilės konteineriai, kuriuose miesto gyventojai kviečiami palikti nebenaudojamus drabužius ir avalynę. Atiduoti daiktai ne tik bus pagal poreikį dalijami skurdžiau gyvenantiems žmonėms, bet ir padės tausoti aplinką.

Tekstilės konteinerius Panevėžyje nuo šiol galima rasti prie „Lidl“ parduotuvių, esančių Kosmonautų g. 14, J. Basanavičiaus g. 67 ir Smėlynės g. 112A. Šiuos konteinerius įsteigė Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) bendradarbiaudamas su atliekų tvarkymo bendrove „Ecoservice“.

„Tekstilės pramonė žinoma kaip viena taršiausių pramonės šakų, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti prie šios aplinką tausojančios tvarumo iniciatyvos. Šią akciją dar svarbesne ir prasmingesne daro žinojimas, kad surinkti drabužiai ir avalynė bus ne tik perdirbami, bet ir atiteks stokojantiems žmonėms, o už likusius drabužius surinktos lėšos leis palengvinti kitų LRK veiklų įgyvendinimą“, – sako „Lidl Lietuva“ tvarumo vadovė Monika Urbelytė.

Visi šiuose konteineriuose surinkti nebenešiojami drabužiai ir batų poros bus vežami į tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje ir čia perrūšiuojami. Tinkama dėvėti tekstilė ir avalynė prireikus bus perduodama LRK ir vargingiau gyvenantiems žmonėms. Kita, vis dar naudoti tinkama tekstilė, bus parduodama tarptautinėje didmeninėje rinkoje. Iš pardavimo gautas pajamas planuojama skirti tekstilės surinkimo ir paruošimo išlaidoms padengti bei LRK veikloms vykdyti, taip pat padėti bėdos ištiktiems žmonėms. Nebetinkama nešioti tekstilė bus perdirbama ir naudojama šilumos bei elektros energijai gaminti.

Tekstilės tvarumą žymi sertifikatai

M. Urbelytė pasakoja, kad aplinkai draugiškesnius drabužius galima atpažinti pagal įvairius ženklinimus ir gamintojo turimus sertifikatus.

„Itin svarbu, kad visuomenė taptų sąmoningesnė ir ne tik atiduotų perdirbimui nebenaudojamą tekstilę, bet ir rinktųsi aplinkai draugiškais būdais pagamintus drabužius bei avalynę. Lygiai taip pat svarbu žmonėms suteikti galimybę įsigyti tvarių gaminių, todėl „Lidl“ asortimente siūlome sertifikuotų drabužių. Nuo 2022 m. pabaigos visą medvilnę, naudojamą savo privačių prekės ženklų gaminiuose, „Lidl“ įsigyja tik iš tvaresnių, sertifikuotų šaltinių, turinčių „Global Organic Textile Standard“ (liet. Pasaulinis organinės tekstilės standartas“), „Cotton made in Africa“ “ (liet. „Medvilnė užauginta Afrikoje“) ir kitus sertifikatus“, – sako M. Urbelytė.

Pirkdami „Cotton made in Africa“ sertifikuotus produktus, „Lidl“ pirkėjai remia smulkiuosius Afrikos medvilnės augintojus. Ši iniciatyva padeda gerinti jų socialines ir ekonomines sąlygas bei auginti medvilnę tvariau ir efektyviau, pavyzdžiui, tausojant vandenį ir dirvožemį, mažinant pesticidų naudojimą.

„Lidl“ taip pat siūlo įsigyti ir iš tvaresnių celiuliozės pluoštų – viskozės, liocelio ir modalo – pagamintus drabužius, žymimus „Ecovero“ bei „Tencel“ logotipais. Pavyzdžiui, „Lenzing Ecovero“ viskozė gaminama tik iš tvariai valdomų, sertifikuotų miškų celiuliozės. „Ecovero“ pluoštui suteiktas ES ekologinis ženklas dėl aukštų aplinkos apsaugos standartų viso jo gyvavimo ciklo metu. Be to, viskozė yra biologiškai suyranti medžiaga, tad „Lenzing Ecovero“ viskozės gaminiai ypač tausoja aplinką ir pasižymi gera kokybe visą drabužio naudojimo laikotarpį.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau