„Lidl“ ir toliau imasi aplinkai draugiškų veiksmų – renginius bei šventes puošia tvaresnėmis dekoracijomis

13.08.2024 09:00:00 | Lietuva

Lidl parduotuvės arka

Nors daugelis švenčių neįsivaizduojamos be tikro jų atributo – balionų, visgi, šios dekoracijos patenka į labiausiai aplinkai kenksmingų teršalų sąrašą. Pasibaigus šventei, balionai gamtoje ne tik yra keletą šimtų metų, bet ir neretai laukinių gyvūnų yra supainiojami su maistu bei kelia jiems pavojų. Dėl šios priežasties „Lidl“ savo renginiuose bei parduotuvių atidarymuose atsisakė balionų – nuo šiol juos pakeičia daugkartinė dekoratyvinė arka ar kitos tvaresnės šventinės puošmenos.

Mokslininkų atliktas tyrimas parodė, kad balionai, kartu su plastikiniais maišeliais ir buteliais yra priskiriami prie trijų žalingiausių ir didžiausią grėsmę gyvūnijai bei augalijai keliančių teršalų. Balionams yrant jų gabaliukai vis mažėja, kol galiausiai virsta mikroplastiku. Tuomet patenka į vandenynus, vandentiekį, juos suėda jūros gyvūnai, kurie vėliau atsiduria ir ant mūsų stalų, todėl mikroplastikas lengvai patenka ir į žmogaus organizmą.

„Nuolat siekiame, kad mūsų veikla darytų kuo mažesnį poveikį gamtai, todėl mažiname plastiko naudojimą ne tik savo produktų įpakavimuose, bet ir renginiuose. Nuo šiol įmonės šventes puošia daugkartinės puošmenos, pavyzdžiui, vėliavos, o parduotuvių atidarymus – dekoracinė arka, kuri tapo puikia plastikinių balionų alternatyva ir suteikia šventinę nuotaiką“, – sako „Lidl Lietuva“ tvarumo vadovė Monika Urbelytė.

„Lidl“ įsipareigojimas mažinti plastiko naudojimą yra įtvirtintas įmonių grupės „REset Plastic“ strategijoje. „Lidl“ siekia dar iki 2025 metų pabaigos savo privačių prekių ženklų pakuotėse plastiko kiekį sumažinti 30 proc., taip pat jose naudoti vidutiniškai bent 25 proc. perdirbto plastiko.

„Siekdami šio tikslo, imamės priemonių, pavyzdžiui, įvairioms namų buitinės chemijos prekėms naudojame butelius, kurie yra pagaminti iš 100 proc. perdirbto plastiko. Taip pat mažiname plastiko kiekį kitose pakuotėse, pavyzdžiui, grietinės indėliuose, mėsos įpakavimuose. Be to, kiek įmanoma, keičiame plastikines pakuotes į alternatyvas, pavyzdžiui, teikiame prioritetą popierinėms kiaušinių pakuotėms“, – tvirtina M. Urbelytė.

Ji prideda, kad „Lidl“ savo privačių prekės ženklų produktų įpakavimams stengiasi naudoti lengviau perdirbamas medžiagas.

„Pavyzdžiui, sunkiai perdirbamas juodo plastiko dėžutes pyragams ir šviežiai mėsai pakuoti pakeitėme skaidriu, lengviau perdirbamu plastiku. Taip siekiame užsibrėžto tikslo – iki 2025 m. pabaigos užtikrinti, kad visos pakuotės, kur leidžia technologijos, būtų maksimaliai perdirbamos“, – teigia „Lidl Lietuva“ tvarumo vadovė. 

Be to, primena M. Urbelytė, „Lidl“ yra pirmasis ir kol kas vienintelis iš didžiųjų prekybos tinklų Lietuvoje, atsisakęs plastikinių pirkinių maišelių. Šis sprendimas padeda plastiko kiekį kasmet sumažinti daugiau kaip 90 tonų.

„Taip pat skatiname klientus rinktis ir kitus tvaresnio apsipirkimo būdus. Pavyzdžiui, raginame naudoti daugkartinius maišelius, skirtus biriems produktams, vaisiams ar daržovėms susidėti. Šių maišelių svoris tiek įprastinėse, tiek savitarnos „Lidl“ kasose yra išminusuojamas“, – pažymi M. Urbelytė.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 74 „Lidl“ parduotuvės 28 šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse, Nemenčinėje, Gargžduose ir Molėtuose.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau