Į sodą – kartu su Natalija Bunke: 7 stebuklingi patarimai džiuginančiam sodui

29.02.2024 08:00:00 | Vilnius

Į sodą – kartu su Natalija Bunke: 7 stebuklingi patarimai džiuginančiam sodui

Prasideda kalendorinis pavasaris: neretas jau laukia šiltesnių orų, kad galėtų pagaliau suleisti rankas į žemę ir džiaugtis žaliuojančia bei žydinčia aplinka. Savo laisvalaikį sode taip pat mėgsta leisti ir verslininkė bei atlikėja Natalija Bunkė. Būtent aistra sodininkystei paskatino žinomą moterį tapti „Lidl“ „Sodo katalogo“ veidu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Nors daugelis mane pažįsta kaip dainininkę ir sėkmingą verslininkę, viena didžiausių mano aistrų – sodininkystė, o ir nieko nėra gražiau už gėlynus aplink namus. Šis pomėgis ne tik teikia džiaugsmą ir atsipalaidavimą, bet ir stebina nuostabiu augalų žydėjimu bei vaisiais, ir tikiu, kad ne mane vieną“, – teigia N. Bunkė.

Žinoma moteris yra patyrusi sodininkė ir pabrėžia, kad kiekvienas sodas – unikalus, todėl individualūs poreikiai gali skirtis. Ji taip pat dalijasi savo patarimais, kurie pravers tiek pradedantiesiems, tiek jau patyrusiems sodininkams, daržininkams ir kiekvienam, besirūpinančiam savo aplinkos grožiu.

1. Svarbiausia – tinkamas dirvožemis. Kad ir kada nuspręstumėte sodinti savo augalus, visko pradžia – tinkamai parinktas dirvožemis. Savo sodui pasirinkite gerai drenuojantį dirvožemį. Jei reikia jį „atšviežinti“ po žiemos, įpilkite organinių medžiagų, pavyzdžiui, komposto ar parduotuvėje parduodamų ir jau paruoštų organinių trąšų – taip pagerinsite dirvožemio struktūrą ir vėliau džiaugsitės vešliais augalais.

2. Sodinkite ne per anksti ir ne per vėlai – sodinkite pačiu laiku. Jei nusprendėte, ką ketinate auginti, belieka nutarti, kur tai daryti. Planuojantiems augalus, daržoves auginti šiltnamyje, juos galite pradėti auginti anksčiau, o jei lauke – sodinkite vėliau, kad jų nepakąstų pavasario šalnos. Daigus daiginkite namie – ten, kur šilta ir pakanka dienos šviesos. Svarbu daryti tai likus 20–30 dienų iki sodinimo dirvoje.

3. Augalams reikia nuolatinės priežiūros. Augant augalams, labai svarbu juos nuolat prižiūrėti ir stebėti, parišti. Tam galite naudoti virves, storus siūlus ar vielas. Kiekvienas augalas – unikalus, tad ir rišimo būdus, medžiagas parinkite pagal jo veislę ir poreikius. „Kad prisimintumėte, kur koks augalas auga, pakabinkite specialias etiketes su pavadinimu“, – siūlo „Lidl“ ambasadorė ir „Sodo katalogo“ veidas N. Bunkė.

4. Priežiūra apima ir genėjimą. Be abejo, sodo grožis pirmiausia prasideda nuo tvarkos: tinkamai apgenėtų medžių, krūmų, surinktų pernykščių lapų ir kt. Nugenėjus sausas, negyvas šakas augalams, ypač vaismedžiams, suteiksite daugiau gyvybės. Kitaip, jei šakų lieka per daug, vaisių galite sulaukti mažiau.

Nugenėtų šakų, lapų ir kitų atliekų nevertėtų išmesti – jas galima panaudoti dar kartą. Nugenėtas šakas galite saugiai sudeginti, o pelenus panaudoti mažinant dirvožemio rūgštingumą. „Jas taip pat galite pamerkti į vandenį – šakos pražys ir paskleis namuose pavasario pojūtį“, – pataria N. Bunkė.

5. Be tinkamų įrankių – nė žingsnio į sodą. Atėjus pavasariui, taip ir norisi suleisti rankas į atgimstančią žemę, tačiau į sodą žengti be įrankių – tiesiog neįmanoma. Maži kastuvėliai, grėbliai, karučiai, patogi šluota – tik dalis įrankių, kurie neįtikėtinai palengvins darbą sode ir darže. Sodo darbams rinkitės pirštines iš gumos ir medvilnės: guma neleis susižeisti rankų, jas apsaugos, o medvilninė leis odai laisvai kvėpuoti.

6. Daržas – nebūtinai lauke. Daržą dažniausiai įsivaizduojame lauke, tačiau jis gali atsirasti ir jūsų balkone. Jei vietos nedaug, išnaudokite vertikalius sodinimo būdus. Taip pat atsižvelkite į tai, kiek saulės gauna jūsų balkone, ir pasirinkite tuos augalus, kurie geriausiai ją toleruos. Balkonų augalai gali greitai išdžiūti, todėl ypač svarbu pasirūpinti reguliariu laistymu ir tinkamu dirvožemiu.

7. Augalai – svarbu, bet taip pat – ir jaukumas. Nepamirškite, kad sodo grožis priklauso ne tik nuo augalų, bet ir nuo bendros aplinkos: baldų, terasos dangos. Jei ji – iš medinių lentų, kasmet galima ją iš naujo nualyvuoti ir atnaujinti. Taip ne tik neišleisite pinigų naujai terasai, bet ir būsite tvarūs, ilgiau išsaugoję turimus daiktus be didesnių pastangų.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau