„Lidl“ karjeros istorijos: nuo pardavėjo iki vadovo

06.09.2019 09:00:00 | Vilnius

LIDL Lietuva

Skirtingų sričių specialistai šioje bendrovėje pradėjo nuo pirmųjų laiptelių ir iki šiol puikiai žino, ką reiškia dirbti kasoje, ar kaip vyksta daržovių perrinkimas. Sėkminga karjera, prasidėjusi pardavėjo pozicijoje viename iš prekybos centrų – nė kiek ne išskirtinė istorija prekybos tinkle „Lidl“. Vilniaus bei Šilutės „Lidl“ parduotuvių vadovai Paulius Vaniuchinas bei Elina Ežerinskienė nuo parduotuvės darbuotojo iki vadovo pareigų pakilo turėdami galimybę greitai tobulėti ir efektyviai siekti savo užsibrėžtų tikslų.

Darbo pradžia – nuo pirmojo laiptelio

Nors Elinos ir Pauliaus darbo pradžios prekybos sektoriuje scenarijai buvo skirtingi, abu sėkmingai siekė profesinių tikslų ir gana sparčiai lipo karjeros laipteliais „Lidl“ prekybos tinkle. Paulius į darbą „Lidl“ pasuko iš turizmo srities, o Elina jau turėjo panašios darbo prekyboje patirties. Metęs kelionių organizatoriaus veiklą Paulius emigravo į Jungtinę Karalystę ir ten, nusprendęs viską pradėti nuo pradžių, įsidarbino „Lidl“ parduotuvėje.

„Žmona gyveno ir dirbo Jungtinėje Karalystėje, aš dirbau turizmo sferoje, daug keliavau po pasaulį. Gyvenimas skirtingose šalyse sudėtingas, todėl galiausiai nusprendžiau kraustytis pas ją. „Lidl“ parduotuvė buvo visiškai šalia mūsų namų Jungtinėje Karalystėje, tad atvykęs nusprendžiau pabandyti joje įsidarbinti. Praėjus kelioms dienoms po pirmojo darbo pokalbio, gavau kvietimą keletą valandų ten padirbėti. Išdirbau visą dieną. Bandomosios dienos pabaigoje nusprendžiau likti“, – karjeros pradžią prisimena dabartinis Vilniaus, Rinktinės g. esančio „Lidl“ prekybos centro vadovas P. Vaniuchinas.

Elina, kitaip nei Paulius, jau iki karjeros „Lidl“ pradžios dirbo prekybos srityje, tačiau moteris dairėsi kitokios darbo aplinkos ir geriau apmokamos pozicijos.

„Prieš tai dirbau panašų darbą, tačiau jaučiau, kad atėjo laikas pokyčiams. Viena draugė parekomendavo kreiptis į „Lidl“ – taip ir padariau. Išsiuntus gyvenimo aprašymą greitai gavau pasiūlymą atvykti į darbo pokalbį. Įveikus pirmąjį pokalbį, labiau savimi pasitikėjau ir antrame. Abiejuose turėjau argumentuoti savo motyvaciją bei norą dirbti parduotuvėje“, – istorija dalinasi Šilutės „Lidl“ parduotuvės vadovė E. Ežerinskienė.

Pirmas paaukštinimas – po metų

Paulius, dirbdamas Jungtinėje Karalystėje, parduotuvės vadovo asistento poziciją pasiekė gana sparčiai, o po septynerių darbo metų, grįžęs į Lietuvą, pradėjo vadovauti parduotuvei Vilniuje.

„Lidl“ įsidarbinau 2009-aisiais, po metų tapau parduotuvės vadovo asistentu, o dar po metų – parduotuvės vadovo pavaduotoju. Kai gyvenimo keliai vėl parvedė į Lietuvą, „Lidl“ noriai pakvietė mane pasikalbėti dėl darbo. Patirtis tinkle, tai, kad jame užaugau nuo žemiausios pozicijos, man labai padėjo –  buvau pakviestas imtis parduotuvės vadovo pareigų“, – savo sėkmės istoriją pasakoja Paulius. 

Elina, kaip „Lidl“ komandos narė, augo dirbdama Lietuvoje. Praėjus beveik trims metams nuo darbo tinkle pradžios, ji šiuo metu yra Šilutės „Lidl“ parduotuvės vadovė.

„Pirmą kartą paaukštinta pareigose buvau jau po metų – tapau parduotuvės vadovo asistente. Parduotuvės ir regiono vadovės skatino imtis šios pozicijos, nes matė, kad galiu eiti šias pareigas. Tai augino mano pasitikėjimą savimi ir leido tobulėti toliau“, – pasakoja El

Sunkumus padeda įveikti mokymai ir bendradarbiavimas

Abu pašnekovai tikina, kad vienas iš svarbiausių dalykų padėjusių jiems augti ir daryti karjerą organizacijos viduje – galimybė mokytis. „Lidl“ nuolat rengia mokymus ir pradedantiesiems, ir jau įgudusiems darbuotojams, daro tai dažnai ir taip užtikrina galimybę visiems sukaupti žinių bagažą, kuris padeda tolimesniuose karjeros etapuose. Mokymų metu asistentai, pavaduotojai bei vadovai tobulina savo praktinius įgūdžius, mokosi vadovavimo taisyklių, strategijų, simuliuoja situacijas ir jas sprendžia.

„Mūsų darbuotojai daug ir dažnai mokosi – visi naujai priimti į bendrovę kolegos pirmąsias dienas praleidžia Pažintiniame renginyje, kuriame pristatoma, kaip veikia visa įmonė, kokie yra vidiniai procesai. Sudarome galimybes tobulinti tiek konkrečius profesinius, tiek lyderystės gebėjimus, taip pat – mokytis iš  patyrusių kolegų“, – teigia „Lidl Lietuva“ Personalo departamento vadovė Sandra Savickienė.

Skatinamos vidinės karjeros galimybės

Pasak „Lidl Lietuva“ Personalo departamento vadovės, darbuotojai vertina vidinės karjeros galimybes, o kolegų tobulėjimui „Lidl“ suteikia visus įrankius ir skatina augimą organizacijos viduje.

„Jau pirmojo pokalbio metu su kandidatais aptariame galimas karjeros organizacijoje galimybes. Nuo tinklo atidarymo daugiau nei 400 pardavėjų buvo paaukštinti nors vienu laipteliu, per 2018 m. net 15 proc. visos įmonės darbuotojų pakilo pareigose ne mažiau kaip viena pakopa. Dinamiškumas darbe, specializuoti mokymai padeda greičiau tobulėti ir augti, todėl motyvuoti bei atsakingi darbuotojai turi galimybę būti įvertinti priskiriant atsakingas pareigas ir paaukštinimą. Tokie pavyzdžiai įkvepia ir kitus kolegas“, – pasakoja S. Savickienė.

S. Savickienė priduria, kad kadangi tinklas veikia daugelyje šalių, darbuotojai turi galimybę daryti tarptautinę karjerą. Tai gana dažnas atvejis tarp biuro darbuotojų, tačiau ir kituose organizacijos padaliniuose bet kuris kolektyvo narys gali paprašyti perkėlimo į kitą šalį ir „Lidl“ ieško galimybių perkelti kolegą į poziciją užsienio parduotuvėje ar kituose bendrovės padaliniuose. 

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Kategorijos


Atsisiųsti

Atsisiųsti (1015.92 KB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau