Kakava

„PROCACAO” projektas

Dramblio Kaulo Krantas yra daugiausiai kakavos tiekianti šalis – maždaug 40 % visos pasaulio kakavos yra užauginama čia. Šioje šalyje kas ketvirtas gyventojas yra tiesiogiai ar netiesiogiai priklausomas nuo kakavos – iš jos auginimo gyvena šeši milijonai žmonių. Didžioji dalis kakavos auga nedidelėse šeimos plantacijose, naudojant senus žemės ūkio metodus, todėl labai sunku užsitikrinti pakankamą derlių ir pragyvenimo lygį. Esant tokiai situacijai, toliau kertami miškai naujoms plantacijoms, o kartu naikinamos ir daugelio rūšių buveinės.

Siekiant apsaugoti dirvožemį ir atogrąžų miškus ilguoju laikotarpiu bei kartu užtikrinti pajamas augintojams, būtina išmokyti juos šiuolaikinių, tvarių žemės ūkio metodų. Gavę reikiamus mokymus, kuriuos suteikia „PROCACAO”, jie gali tinkamai valdyti savo ūkius ir tvariais būdais patenkinti pasaulinę kakavos paklausą.

Vykdant „PROCACAO” projektą, kakavos augintojai taip pat gauna informacijos apie kitas žemės ūkio kultūras, kurias jie gali efektyviai auginti savo plantacijose. Ūkininkai ne tik investuoja į savo pragyvenimo šaltinių užtikrinimą, bet ir į aplinkai naudingą didesnę biologinę įvairovę. Tvaresnis žemės ūkis yra atsparesnis klimato pokyčiams ir padeda užtikrinti nuolatines pajamas bei pragyvenimo lygį ne tik sau, bet ir ateities kartoms.

„PROCACAO” projektas įrodė, kad žemės ūkis ir aplinkos apsauga gali būti vystomi kartu, netgi kalbant apie tokius augalus kaip kakavmedis. Tokiu būdu „Lidl“ ženkliai prisideda prie tvaraus kakavos auginimo.

PROCACAO video

„PROCACAO” projektą 2012 m. pradėjo „Lidl“ kartu su Vokietijos tarptautinio bendradarbiavimo draugija (GIZ) ir Dramblio Kaulo Kranto valstybine kaimo plėtros agentūra (ANADER). „PROCACAO” projekto metu buvo suorganizuota 8000 mokymų, kuriuose dalyvavo ir buvo apmokyti 18 000 kakavos augintojų. Taip buvo sumažintas pesticidų naudojimas, apsaugotas dirvožemis ir per pirmuosius kelerius metus užaugintas didesnis kakavos derlius.

Šis projektas buvo toks sėkmingas, kad nuo 2019 m. jį finansuoja ir savarankiškai tęsia ANADER ir šalies vyriausybė, o kakavos augintojai ir toliau yra mokomi pasitelkiant „PROCACAO”.

Daugiau apie „PROCACAO” projektą galima sužinoti peržiūrėjus vaizdo įrašą.