„Lidl Lietuva“ remia maisto banką.
Produktų aukojimas

„LIDL LIETUVA“ REGULIARIAI REMIA „MAISTO BANKĄ“

Prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ bendradarbiauja su labdaros ir paramos fondu „Maisto bankas“ nuo pat 2016 metų, kai buvo atidarytos pirmosios parduotuvės Lietuvoje. 2018 metais pradėta reguliariai tiekti duoną ir įvairius bakalėjos produktus bei higienos prekes tiesiogiai iš visų „Lidl“ parduotuvių, o 2020 metais nepasiturintiems žmonėms tiekiamas prekes papildė ir švieži vaisiai bei daržovės. „Lidl“ taip pat remia „Maisto banką“ finansiškai, skirdamas reguliarią paramą paaukotų produktų surinkimo, paskirstymo ir kt. kaštams padengti.

„Maisto bankas“ surinktus produktus perduoda smulkesnėms ne pelno siekiančioms organizacijoms, kurios rūpinasi socialiai pažeidžiamomis gyventojų grupėmis: socialinės rizikos arba mažas pajamas gaunančiomis šeimomis ir asmenimis, darbo netekusiais žmonėmis, neįgaliais ar pagyvenusiais žmonėmis, benamiais.

„MAISTO BANKUI“ PERDAVĖME:

t

2019 kalendoriniais metais

t

2020 kalendoriniais metais

t

2021 kalendoriniais metais

t

2022 kalendoriniais metais

Dalia Grybauskaitė

„MAISTO BANKO“ ORGANIZUOJAMOS AKCIJOS PARDUOTUVĖSE

„Lidl“ taip pat prisideda prie „Maisto banko“ organizuojamų produktų rinkimo akcijų parduotuvėse. „Maisto bankas“ bendradarbiauja su įvairiomis labdaros valgyklomis, senelių namais, reabilitacijos, socialinių paslaugų ar vaikų dienos centrais, neįgaliųjų ir gausių šeimų asociacijomis, visuomeninėmis organizacijomis bei dar daugiau.

Tokios akcijos rengiamos du kartus per metus – pavasarį bei rudenį. Jų metu savanoriai kviečia prekybos centrų lankytojus pirkti ir aukoti ilgai negendančių maisto produktų, kurie vėliau išdalijami nepasiturintiems žmonėms.

2018 m. rudeninės „Maisto banko“ kampanijos startą paskelbė „Lidl“ parduotuvėje apsilankiusi tuometinė šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2023 m. rudeninė „Maisto banko“ akcija „Lidl“:

parduotuvė

Tiek „Lidl“ parduotuvių vyko rudeninė „Maisto banko“ akcija

kartų

Tiek kartų buvo paaukota „Lidl“ parduotuvėse

produktų

Tiek produktų nupirkta ir paaukota akcijos metu

euras

Už tokią sumą buvo paaukota produktų „Lidl“ parduotuvėse

KITOS MAISTO ATLIEKŲ MAŽINIMO PRIEMONĖS

Siekdama kovoti su maisto švaistymo problema „Lidl Lietuva“ naudoja į paklausą orientuotą produktų užsakymo sistemą, efektyvų tiekimą ir nepertraukiamą „šalčio grandinę“, likučių stebėsenos ir prekių nukainojimo mechanizmą bei kitas priemones:

  • Maisto prekėms, kurių tinkamumo vartoti terminas artėja prie pabaigos, taikome nuolaidas.
  • Nuo 2018 metų bendradarbiaujame su ūkininkais, perduodami jiems nurašytus, bet gyvūnų pašarui tinkamus produktus.
  • Nuo 2022 metų pratęsėme prekybą nukainotomis prekėmis iki paskutinės tinkamumo vartoti dienos.
  • 2022 metų pabaigoje 6 parduotuvėse pradėjome vykdyti pilotinį projektą „geradarių maišelis", kuriame esančius ne tokius gražius vaisius ir daržoves galima nusipirkti pigiau. 

Vis tik maisto atliekų visiškai išvengti negalime. Nurašytus maisto produktus, kurių negalime paaukoti „Maisto bankui“ ar ūkininkams, perduodame biodujas gaminantiems atliekų tvarkytojams.