Defibriliatorius

Visose „Lidl“ parduotuvėse – gyvybes gelbstintys defibriliatoriai

Visose „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvėse Lietuvoje įrengti išoriniai automatiniai širdies defibriliatoriai, skirti gaivinti žmogų staigios mirties atveju. „Lidl“ yra vienintelis prekybos tinklas Lietuvoje, kurio visose parduotuvėse yra įrengti defibriliatoriai.

Defibriliatorius

Šis prietaisas padeda atkurti širdies ritmą dar iki atvykstant medikams. Be to, juo gali naudotis kiekvienas, net ir neturintis medicininio išsilavinimo. Didelių susibūrimų vietose, tokiose kaip oro uostai, geležinkelio ar autobusų stotys, taip pat prekybos centrai, greitoji medicinos pagalba dažniausiai kviečiama dėl sutrikusio širdies ritmo – kai žmogus netenka sąmonės, jam prasideda traukuliai. Defibriliatorius sureguliuoja širdies skilvelių virpėjimą ir pavojus gyvybei stipriai sumažėja – panaudojus šį aparatą per pirmas tris minutes, 75 proc. atvejų žmogus atsigauna.

Defibriliatorius

Defibriliatorių dėžutėse, pakabintose matomose ir lengvai prieinamose parduotuvių vietose, sumontuoti GSM moduliai. Tad, atidarius dėžutę, automatiškai skambinama Bendrosios pagalbos centro (BPC) numeriu 112 išsikviesti pagalbą.

Defibriliatorius

Automatinis prietaisas su GSM ryšiu sutaupo laiko ir leidžia susitelkti į gaivinimą: net ir neturint su savimi mobiliojo telefono, bus sėkmingai susisiekta su BPC ir iškviesta greitoji medicinos pagalba. Pirmosios pagalbos teikėjams tai puiki galimybė tuo pat metu palaikyti tiesioginį ryšį su medikais ir naudoti defibriliatorių, vadovaujantis jame įrašytomis balso instrukcijomis lietuvių kalba.