Siuvimas

„Lidl“ tapo ACT nare

„Lidl“ savo tekstilės gaminius perka iš įvairių pasaulio šalių. Priklausomai nuo skirtingų šalių teisės aktų ir socialinio-ekonominio išsivystymo lygio, sukurtos skirtingos darbo sąlygos tekstilės pramonės darbuotojams.

Siekdama padėti užtikrinti pragyvenimo lygį atitinkantį darbo užmokestį, „Lidl“ žengė dar vieną atsakingą žingsnį ir nuo 2019 m. lapkričio mėnesio tapo ACT (angl. Action, Collaboration, Transformation) nare. Prisijungdama prie šios tarptautinės iniciatyvos, Lidl stiprina žmogaus teisių apsaugą savo tiekimo grandinėje.

ACT yra tarptautinių prekės ženklų įmonių, mažmenininkų, profesinių sąjungų ir vyriausybių susitarimas, kurio tikslas yra užtikrinti pragyvenimo lygį atitinkantį darbo užmokestį drabužių, batų ir tekstilės pramonėje. Šis užmokestis yra toks, kurio pakanka pagrindinėms darbuotojo ir artimiausių jo šeimos narių gyvenimo išlaidoms. Toks darbo užmokestis turi būti gaunamas per įprastą legalaus darbo laiką (be viršvalandžių). ACT šiuo metu aktyviai veikia Kambodžoje ir taip pat vykdo derybas kitose šalyse.

Tekstilės prekės sudaro ganėtinai didelę dalį „Lidl“ asortimento, todėl esame atsakingi už žmogaus teisių įgyvendinimą savo tekstilės tiekimo grandinėse. Be to, mūsų klientai pagrįstai tikisi kokybiškos ir prieinamos aprangos, pagamintos sąžiningomis sąlygomis ir sudarant darbuotojams tinkamas darbo bei užmokesčio sąlygas. Tekstilės tiekimo grandinėje „Lidl“ yra priėmusi ne vieną įsipareigojimą, o „Schwarz“ grupės verslo partnerių elgesio kodeksas yra privaloma sutarčių su tiekėjais dalis.

„Tokių bendrovių kaip „Lidl“ dalyvavimas yra ypač svarbus, nes „Lidl“ pirkimo apimtis yra didelė, tad turi ir reikšmingą poveikį tiekėjams Azijoje. ACT nariai nori dirbti kartu siekdami įgyvendinti žmogaus teisę į pragyvenimo lygį atitinkantį darbo užmokestį tekstilės pramonėje, tobulinti pirkimo praktikas ir siekti prasmingų pokyčių pramonėje, kuriai jau seniai laikas keistis“.

Vykdantysis ACT direktorius Frank Hoffer

Apie ACT

ACT

ACT yra bendra pasaulinių prekės ženklų ir Pasaulinės jungtinės federacijos „IndustriALL“ iniciatyva. Jos tikslas – mokėti pragyvenimo lygį atitinkantį darbo užmokestį drabužių, tekstilės ir avalynės sektoriuje. To siekiama sudarant nacionalinius kolektyvinius derybų susitarimus pramonės lygiu, paremtus patobulinta ACT narių pirkimo praktika.

Bendradarbiaujant su darbdaviais, profesinėmis sąjungomis ir vyriausybėmis pagrindinėse drabužius gaminančiose šalyse, ACT suvienija visus susijusius veikėjus, kad būtų sukurta tvari ir produktyvi drabužių pramonė, kurioje mokami poreikius atitinkantys atlyginimai ir dėl kurių galima laisvai derėtis. Tuo pat metu gamintojai turi būti tikri, kad jų prekes perkančios įmonės palaikys didesnius atlyginimus ir geresnes darbo sąlygas. Visi ACT nariai yra pasirašę memorandumą su „IndustriALL“, įsipareigodami užtikrinti, kad jų pirkimo praktika padės mokėti pragyvenimo lygį atitinkantį darbo užmokestį.