Vaisiai ir daržovės

Šviežių vaisių ir daržovių pirkimo strategija

Laikydamiesi principo „aukščiausia kokybė už išskirtinai gerą kainą“, itin daug dėmesio skiriame mūsų vaisių ir daržovių kokybei, šviežumui bei saugai.

Pesticidų mažinimo programa

Siekdami tiek tausoti aplinką, tiek vartotojų sveikatą, sudarėme pesticidų mažinimo vaisiuose ir daržovėse programą. Jos pagrindas yra nepageidaujamų veikliųjų medžiagų ir teršalų sąrašas, kurį parengė nepriklausoma ekspertų grupė remdamasi daugybės analizių rezultatais. Vadovaudamiesi šiuo sąrašu, draudžiame vaisių ir daržovių tiekėjams naudoti jame nurodytas chemines medžiagas. Be to, siekiame, kad mūsų tiekėjai naudotų kuo mažiau pesticidų, todėl nustatėme griežtesnius nei ES teisės aktų reikalavimus dėl veikliųjų medžiagų likučių vaisiuose ir daržovėse:

  • veikliųjų medžiagų likučių kiekis negali viršyti trečdalio ES teisės aktais nustatytos maksimalios koncentracijos;
  • vaisiuose ir daržovėse gali būti ne daugiau kaip penkių rūšių veikliųjų medžiagų likučiai;
  • maksimali bendra visų veikliųjų medžiagų likučių koncentracija negali viršyti 80 proc. teisės aktais nustatytos maksimalios koncentracijos.

Reikalavimų laikymąsi kontroliuojame atlikdami reguliarius laboratorinius tyrimus.

Tiekėjų sertifikatai

Iš visų vaisių ir daržovių tiekėjų, reguliariai tiekiančių produkciją mūsų tinklui, reikalaujame taikyti gerąją žemės ūkio praktiką pagal GlobalG.A.P. (angl. „Global Good Agricultural Practice“) kriterijus ir turėti atitinkamą sertifikatą, įrodantį, kad ūkyje yra tinkamai laikomasi saugos, kokybės, aplinkos tausojimo ir įvairių kitų reikalavimų.

Ekologiška produkcija

Ekologiškų vaisių ir daržovių paklausa palaipsniui auga. Tai yra reikšminga tendencija, kurią mes palaikome ir stengiamės didinti tokios produkcijos pasiūlą „Lidl Lietuva“ parduotuvėse. Dėl ekologiškiems produktams taikomų ES reikalavimų (pavyzdžiui, draudimo naudoti GMO, sintetinius pesticidus ar mineralines azoto trąšas), tokie vaisiai ir daržovės yra auginami tausojant aplinką ir vartotojų sveikatą.

Daugiau informacijos apie „Lidl Lietuva“ įsipareigojimus dėl šviežių vaisių ir daržovių kokybės bei saugos rasite mūsų pirkimų strategijoje: