Lidl

Efektyvus elektros naudojimas

Mūsų tikslai:

  • Energijos naudojimo optimizavimas visuose nekilnojamojo turto objektuose
  • Darbuotojų sąmoningumo energijos naudojimo klausimais didinimas
  • Energijos naudojimo duomenų kokybės ir prieinamumo gerinimas

Šių tikslų įgyvendinimui 2017 m. „Lidl Lietuva“ įsidiegė energijos vadybos standartą ISO 50001 ir juo vadovaujasi. Šio standarto įgyvendinimas leidžia taupyti išteklius, mažinti kaštus, taršą ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisiją.

LED apsvietimas

Elektros energijos taupymas

Nuo pat parduotuvių projektavimo etapo „Lidl Lietuva“ ieško efektyvių statybos būdų ir taupiai energiją naudojančios įrangos. Pastatuose yra įrengta integruota pastatų valdymo sistema, leidžianti nuotoliniu būdu stebėti elektros energijos naudojimą, keisti įrangos nustatymus bei identifikuoti gedimus, o pastatuose esančią įrangą ir jos veikimą sukonfigūruoti taip, kad veiktų optimaliu režimu. Parduotuvėse įdiegtas LED technologijos apšvietimas, įsijungiantis ir išsijungiantis automatiškai pagal  parduotuvės darbo laiką, bei kiti inovatyvūs sprendimai, leidžiantys taupyti energiją ir išvengti žmogiškųjų klaidų.

Lidl parduotuve

Energijos sunaudojimo duomenys

Dalyje „Lidl“ parduotuvių yra sumontuoti skaitikliai, matuojantys konkrečios įrangos elektros sąnaudas realiu laiku. Šie skaitikliai leidžia akimirksniu pastebėti energijos naudojimo nuokrypius ir padeda priimti į konkrečias įrangos grupes orientuotus energijos taupymo sprendimus. Be to, stebėdami jų duomenis išsiaiškinome, kad apie 50 proc. visos elektros energijos sunaudoja produktų šaldymo įrenginiai, apie 30 proc. sunaudoja apšvietimas, o likusius 20 proc. – visa kita įranga. 

Elektromobilių įkrovimo stotelė

Atsinaujinančių šaltinių energija

„Lidl Lietuva“ jau nuo 2016 metų perka tik iš atsinaujinančių energijos šaltinių gaminamą elektros energiją, taip pat plečia savo saulės elektrinių tinklą. 2022 m. vasarą turėjome jau net 13 saulės elektrinių, sumontuotų ant „Lidl“ parduotuvių stogų.

Prie 14 parduotuvių yra įrengtos elektromobilių akumuliatorių įkrovimo stotelės. Keturios yra Vilniuje (Salomėjos Nėries g. 16, Gariūnų g. 66, Nemenčinės pl. 15, Barčių g. 1), dvi – Kaune (Savanorių pr. 315, B. Brazdžionio g. 23B), po vieną – Šiauliuose (Tilžės g. 217), Klaipėdoje (Statybininkų pr. 18), Alytuje (Likiškėlių g. 31), Elektrėnuose (Sabališkių g. 1D), Palangoje (Klaipėdos pl. 59), Rokiškyje (Respublikos g. 113), Kaišiadoryse (Gedimino g. 135A) bei Nemenčinėje (Vilniaus g. 42).

Lidl

Draugiški aplinkai sprendimai

Kauno rajone esančiam logistikos centrui bei daugiau nei pusei mūsų parduotuvių Lietuvoje yra suteiktas EDGE žaliųjų pastatų sertifikatas, patvirtinantis, kad pastatai energiją naudoja efektyviai ir yra draugiškesni aplinkai. Energiją naudoti taupiai padeda ir pastatuose esantis LED apšvietimas, rekuperacinė vėdinimo sistema bei šilumos siurbliai, leidžiantys reguliuoti temperatūrą. O Tauragėje esančioje parduotuvėje yra įrengta geoterminio šildymo sistema.