Tyrimas atskleidė, kad pigiausi vaisiai, daržovės ir pieno produktai – „Lidl“ prekybos tinkle

10.04.2024 09:00:00 | Vilnius

Lidl produktai

Pigiausiai vaisius, daržoves bei pieno produktus, esančius dažno vartojimo prekių krepšelyje, galima įsigyti žemų kainų prekybos tinklo „Lidl“ parduotuvėse, rodo kovo 19 d. įmonės „SeeNext“ atliktas tyrimas. „Lidl“ ne tik užtikrina žemas šių produktų kainas, bet ir įvairiais būdais rūpinasi aukšta jų kokybe.

„SeeNext“ tyrimo metu slapti pirkėjai apsilankė Vilniaus ir Kauno penkių didžiausių šalies prekybos tinklų parduotuvėse. Tyrimas parodė, kad lyginant su kitais prekybos tinklais, perkant „Lidl“ parduotuvėse atrinktus pieno produktus galima sutaupyti beveik 1,40 euro, o „Lidl“ vaisių ir daržovių kaina nuo brangiausiai šiuos produktus siūlančio prekybos tinklo skiriasi 0,78 euro.

„Lidl“ siekia šias prekes ne tik pasiūlyti žema kaina, bet ir užtikrinti aukštą jų kokybę. Pavyzdžiui, iš daržovių ir vaisių tiekėjų reikalaujame itin aukštų saugos, kokybės ir aplinkos tausojimo reikalavimų laikymąsi įrodančių sertifikatų, o dauguma bazinių pieno produktų vieninteliai Lietuvoje turi pasaulinių kokybės tyrimų lyderių „Eurofins“ suteikiamą kokybės ženklą.

Pieno produktai tiriami papildomai

Kovo mėn. „SeeNext“ tyrimo prekių krepšelį sudarė atrinktos 26 pigiausios dažno vartojimo prekės. Aštuonios iš jų priklauso pieno produktų kategorijai. Tyrimo metu buvo įsigyti šie produktai: 45 g glaistytas vanilinis sūrelis, 400 g graikiško jogurto, 1 l  kefyro, 1 l šviežio pieno, 250 g fermentinio sūrio, 180 g varškės bei 180 g sviesto.

Tyrimas atskleidė, kad pigiausiai galima nurodytus pieno produktus jų kategorijoje įsigyti „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvėse – slapti pirkėjai už šiuos produktus sumokėjo 7,26 euro. Tuo tarpu tie patys pieno produktai brangiausiame prekybos tinkle kainavo 8,64 euro.

Dauguma pieno produktų „Lidl“ parduotuvėse pažymėti kokybę užtikrinančiu „Eurofins“ ženklu. Kiekvienam juo pažymėtam produktui yra sudaromi specialiai skirti, išsamūs tyrimų planai. Tyrimų metu yra tikrinami gaminių mikrobiologiniai saugos ir kokybės parametrai, jų rūgštingumas, atliekami maistinių verčių tyrimai ir sensorinis vertinimas, stebimas sunkiųjų metalų ir toksinų kiekis, taip pat – kiti kokybiniai fizikocheminiai parametrai atsižvelgiant į produkto specifiką.

Aukšti reikalavimai augintojams

Vaisių ir daržovių kategoriją dažno vartojimo atrinktų produktų krepšelyje sudarė obuoliai, bananai ir bulvės. Šių produktų kaina „Lidl“ parduotuvėje siekė 2,29 euro ir buvo mažiausia iš visų penkių didžiųjų šalies prekybos tinklų.

Vaisiai ir daržovės yra vienas svarbiausių kasdienės sveikos mitybos elementų, todėl „Lidl“ itin didelį dėmesį skiria jų kokybei. Pavyzdžiui, iš šviežių vaisių ir daržovių tiekėjų „Lidl“ reikalauja taikyti gerąją žemės ūkio praktiką pagal „GlobalG.A.P.“ sertifikavimo programą ir turėti atitinkamą sertifikatą, kuris įrodo, kad ūkyje yra tinkamai laikomasi saugos, kokybės bei aplinkos tausojimo reikalavimų.

Be to, šviežių vaisių ir daržovių teikėjams „Lidl“ taiko ir kur kas griežtesnius reikalavimus nei numatyta ES teisės aktuose. „Lidl“ reikalavimu vaisiuose ir daržovėse privalo būti ne daugiau kaip 5 pesticidų ar kitų cheminių medžiagų likučiai, o nustatytas jų kiekis  – neviršyti trečdalio leistinos normos, kuri numatyta ES reikalavimuose.

Pigiausias krepšelis – penktą mėnesį iš eilės

„SeeNext“ tyrimas taip pat atskleidė, kad kovo mėn. „Lidl“ iš visų penkių didžiųjų maisto prekybos tinklų siūlė patį pigiausią atrinktų produktų dažno vartojimo prekių krepšelį. Tyrimo metu „Lidl“ parduotuvėje įsigytų dažno vartojimo prekių krepšelio kaina siekė 35,69 eurus ir buvo daugiau nei 5 eurais mažesnė už brangiausią prekių krepšelį siūlančio prekybos tinklo. „SeeNext“ atliekamame tyrime „Lidl“ lyderiauja jau penktą mėnesį iš eilės. Kaip rodo slapto pirkėjo ir rinkos tyrimų įmonės „SeeNext“ duomenys, dažno vartojimo prekių krepšelis „Lidl“ buvo pigiausias 2023 m. lapkričio, gruodžio, 2024 m. sausio, vasario ir kovo mėnesiais.

Lietuvoje iš viso veikia 72 „Lidl“ parduotuvės 27 šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse, Nemenčinėje ir Gargžduose.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau