Gal paridenam? TOP 5 žaidimai jūsų Velykų šventei

28.03.2024 11:00:00 | Vilnius

Gal paridenam? TOP 5 žaidimai jūsų Velykų šventei

Pakiliai nuteikiančios orų prognozės tik ir masina ruoštis ateinančioms Velykoms. Jei vaišės – jau suplanuotos, belieka pagalvoti apie šventines pramogas, be kurių neįsivaizduojama ši pavasario šventė. Be to, Velykų žaidimai – puikus būdas išsijudinti po sočių vaišių, rašoma „Lidl“ pranešime žiniasklaidai.

Manoma, kad Velykų žaidimai – seni kaip ir pati šventė, tad ir per šimtus metų prigalvota pačių įvairiausių rungčių. Tačiau „Lidl“ ekspertai atrinko penkis įdomiausius žaidimus, kurie įtrauks ir mažus, ir didelius velykiautojus. Tam, kad pramogos būtų dar smagesnės, pasirūpinkite ir prizais laimėtojams – tuo ypač džiaugsis mažieji rungtyniautojai.

Laimi tvirčiausias: margučių bukynės

Ko gero, šį žaidimą yra žaidęs kiekvienas, nors kartą šventęs Velykas. Tradicinis pavadinimas – mažiau žinomas, bet žaidimas – itin gerai atpažįstamas. Bukynių metu tikrinamas margučio stiprumas: kol vienas laiko kiaušinį delne, kitas daužia jį su savo kiaušiniu. Žaidimą laimi tas, kurio margutis neskyla arba lieka sveikiausias.

Įdomu tai, kad bukynes galima žaisti ne vieną, bet abi Velykų dienas: pirmąją dieną margučiai mušami smailiuoju galu, o antrąją – bukuoju.

Klasikų klasika: margučių ridenimas

Jei po bukynių dar liko sveikų margučių, metas juos paridenti! Margučius ridenti reikia nuo iškelto medinio ar kitokio lovelio žemyn. Jei ridenamas margutis paliečia kitus, ant žemės esančius margučius, jie atitenka ridenančiajam.

Šį žaidimą galima žaisti kad ir iki begalybės, tad pravartu susigalvoti savo varžybų sistemą: riboti žaidimo trukmę, žaisti poromis ir pan.

Specialiu prizu galite apdovanoti tą ridentoją, kurio margutis nurieda toliausiai ir lieka nepaliestas kitų.

Prireiks detektyvinių įgūdžių: margučių slėpynės

Rašytiniuose šaltiniuose nėra užfiksuota, ar Lietuvoje seniau buvo žaidžiamas šis žaidimas. Tačiau užsienyje itin populiaru slėpti margučius. Mėgstamos vaikų, bet įtraukiančios ir suaugusiuosius, margučių slėpynės verčia pasukti galvą, kur gi paslėpti velykiniai kiaušiniai.

Jei tik leidžia orai, šį žaidimą smagiausia žaisti lauke: kieme, pievoje ir pan. Tačiau ir namie yra vietų, kur galima išslapstyti margučius. Slėpynes laimi tas, kuris surenka daugiausiai kiaušinių.

Margučių lenktynės: ar tikrai laimi greičiausias?

Nors per šventes norisi tingiai praleisti laiką, greičio entuziastus įtrauks margučių lenktynės. Tačiau tai – ne tik greičio, bet ir nemenkos koordinacijos reikalaujantis žaidimas, kuriam reikės margučių ir šaukštų.

Susiskirstykite į komandas, kurios dalyvaus velykinių kiaušinių nešimo estafetėje. Margutis privalo būti nešamas šaukšte, o kiekvienas komandos narys turi kuo greičiau nuo starto linijos iki kitame gale esančio krepšio saugiau nunešti kiaušinį, kuo greičiau grįžti atgal ir perduoti šaukštą kitam komandos nariui.

Laimi ta komanda, kuri greičiausiai įveikia estafetę, arba surinkusi daugiausiai taškų už kiekvieną sveiką margutį.

Laimi atsargiausi: kiaušinių gaudymas

Susikaupimo prireiks ir dalyvaujant kiaušinių gaudymo varžybose. Žaidimas puikiai tinka vyresniems, bet smagus ir mažesniems.

Žaidėjai pasidalija poromis ir sustoja vienas prieš kitą. Kiekviena pora turi po vieną margutį, kuris mėtomas tarpusavyje. Žaidimo vedėjui liepus žengti žingsnį atgal, velykinį kiaušinį privaloma mesti porininkui. Vedėjui vėl liepus žengti atgal, margutis metamas vėl, bet jau iš didesnio atstumo. Jeigu porininkui nepavyksta pagauti kiaušinio, pora iškrenta. Laimi ta žaidėjų pora, kuri lieka neiškritusi.

Šį žaidimą galima pasunkinti, ir vietoj margučio naudoti žalią kiaušinį. Tik tuomet pasirūpinkite rankšluosčiais ir valymo priemonėmis.

BONUS žaidimas: margučių sukimas

Pabaigai, „Lidl“ ekspertai kviečia išmėginti bene greičiausią velykinį žaidimą – margučių sukimą. Kiekvienas pasiima po velykinį kiaušinį, atsisėda ant žemės arba prie stalo, ir vienu metu visi įsuka kiaušinius bei greitai atitraukia rankas. Belieka tik stebėti ir mėgautis margučių „šokiu“, o tas, kurio margutis sukasi ilgiausiai, ir skelbiamas nugalėtoju.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau