Miškas

Celiuliozės pirkimo strategija

Miškai užima beveik trečdalį Žemės paviršiaus ir yra svarbūs daugeliu požiūrių. Pirmiausia, juose prieglobstį randa 80 proc. visų žinomų sausumos gyvūnų ir augalų rūšių.  Be to, miškai svarbūs ekonomiškai ir didelei daliai žmonių yra pajamų šaltinis.

Miškai taip pat turi daug įtakos pasaulio klimatui. Kaip tvirtina „World Wildlife Fund“ (WWF), po jūrų ir vandenynų jie yra svarbiausi deguonies gamintojai ir anglies dioksido, sukeliančio šiltnamio efektą, kaupikai. Miškai valo orą, reguliuoja vandens cirkuliaciją, švelnina sausrą, saugo nuo potvynių ir dirvožemio erozijos. Deja, daugelio miškų ekosistemai gresia pavojus – kiekvieną sekundę išnaikinamas futbolo aikštės dydžio miško plotas. Siekiant apsaugoti miškus, būtina tausoti medienos išteklius, kartu švelninant klimato kaitą.

Mediena ir celiuliozė „Lidl“ asortimente yra naudojama itin plačiai – nuo popierinių pakuočių ir popieriaus prekių iki medinių baldų bei tekstilės su celiuliozės pluoštu. Bendradarbiaudami su visais vertės kūrimo grandinės subjektais ir kitomis suinteresuotomis šalimis, norime prisidėti prie socialiniu požiūriu priimtinų ir aplinką tausojančių medienos tvarkymo būdų ir esame užsibrėžę tokius tikslus mūsų privačių prekių ženklų produktams bei jų pakuotėms:

  • Jau dabar akcinėms ne maisto prekėms (tekstilei, baldams, sodo, kanceliarinėms ir kt. prekėms) bei jų popierinėms, kartoninėms pakuotėms naudojame „FSC“ (angl. „Forest Stewardship Council“) sertifikatą turinčią medieną ir celiuliozę arba perdirbtas žaliavas. Išimtiniais atvejais, esant ribotam „FSC“ žaliavos kiekiui, naudojame „PEFC“ (angl. „Programme for the Endorsement of Forest Certification“) sertifikatą turinčias medžiagas.
  • Ne vėliau kaip nuo 2025 finansinių metų pabaigos maisto prekių popierinėms, kartoninėms pakuotėms bei įvairioms popieriaus prekėms (pavyzdžiui, servetėlėms, popieriniams rankšluosčiams) siekiame naudoti „FSC“ sertifikatą turinčias arba perdirbtas žaliavas (išskirtiniais atvejais – „PEFC“ žaliavas).
  • Taip pat išsikėlėme tikslą ir dėl tvaresnės anglies – ne vėliau kaip nuo 2025 finansinių metų pabaigos prekiausime „FSC“ arba kitą priimtiną sertifikatą turinčia anglimi.