Pratęstas oranžinių maisto atliekų maišelių dalijimas: bus galima atsiimti 11-oje Vilniaus „Lidl“ parduotuvių

12.04.2024 10:00:00 | Vilnius

Maisto atliekų maišeliai

Vilniuje toliau nemokamai dalijami specialūs oranžiniai šiukšlių maišeliai ir kibirėliai, skirti maisto atliekoms rūšiuoti. Balandžio mėnesį sostinės gyventojai šias rūšiavimo priemones galės atsiimti net 11-oje sostinės „Lidl“ parduotuvių. Pasikeitus maisto atliekų rūšiavimo tvarkai Vilniuje, gyventojai raginami atskirti nebetinkamas vartoti maisto atliekas ir jas kaupti specialiuose oranžiniuose maišeliuose. Išnaudojus nemokamai suteiktus maišelius, papildomai jų bus galima įsigyti prekybos tinkluose.

Pagal naują tvarką vilniečiai maisto atliekas raginami kaupti oranžiniuose vienkartiniuose maišeliuose ir tvirtai užrišus juos įmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį. Tikimasi, kad nauji rūšiavimo įpročiai padės Vilniuje sumažinti atliekų kiekį.

„Vilniuje įsigaliojusi nauja atliekų rūšiavimo tvarka sulaukė didelio sostinės gyventojų dėmesio ir įsitraukimo. Bendradarbiaudami su Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centru, gyventojų patogumui įtraukėme daugiau maišelių ir kibirėlių atsiėmimo vietų – nuo balandžio 15 iki 29 d. juos numatytu laiku bus galima rasti net 11-oje „Lidl“ parduotuvių. Kiekvieną dieną „Lidl“ apsilanko daugybė žmonių, tad tikimasi, kad čia atsiimti priemones bus itin patogu tiesiog užsukus apsipirkti. Rūšiavimui skirtos priemonės bus dalijamos parduotuvių erdvėse už kasų. Tikimės, kad visi, kurie dar nesuspėjo ar neturėjo galimybių atsiimti šių priemonių anksčiau, galės tą padaryti dabar arčiausiai namų esančioje prekybos vietoje“, – sako „Lidl Lietuva“ tvarumo vadovė Monika Urbelytė.

Visiems sostinės gyventojams rūšiavimo priemones suteikia Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras (VAATC).

 Rūšiavimui skirtų priemonių atsiėmimo grafikas:

Balandžio 15 d., nuo 10 iki 13 val. – Kapsų g. 1, Vilnius

Balandžio 17 d., nuo 10 iki 13 val. – Nidos g. 1, Vilnius

Balandžio 17 d., nuo 16 iki 19 val. – Nemenčinės pl. 15, Vilnius

Balandžio 19 d., nuo 16 iki 19 val. – Pramonės g. 17A, Vilnius

Balandžio 19 d., nuo 16 iki 19 val. – Žemaitės g. 16, Vilnius

Balandžio 20 d., nuo 14 iki 17 val. – Ukmergės g. 256, Vilnius

Balandžio 22 d., nuo 16 iki 19 val. – Ateities g. 4A, Vilnius

Balandžio 22 d., nuo 16 iki 19 val. – Stanevičiaus g. 2A, Vilnius

Balandžio 24 d., nuo 16 iki 19 val. – Rasų g. 9A, Vilnius

Balandžio 25 d., nuo 16 iki 19 val. – L. Asanavičiūtės g. 1H, Vilnius

Balandžio 29 d., nuo 16 iki 19 val. – Žirmūnų g. 67, Vilnius

Pritrūkus – galimybė įsigyti papildomai

Gyventojai, išnaudoję nemokamai suteiktus oranžinių maišelių ritinėlius, papildomai jų gali įsigyti „Lidl“ parduotuvėse. Viename ritinėlyje yra 25 maišeliai, ritinėlio kaina – 0,99 Eur. Į specialius oranžinius maišelius gali būti metamos visos biologiškai skaidžios atliekos: vartoti nebetinkami išpakuoti maisto produktai, žievės, lupenos, graužtukai, kiaušinių lukštai, arbatos ir kavos tirščiai, kambariniai augalai ir jų dalys, popieriniai rankšluosčiai, servetėlės ar vartoti nebetinkami maisto papildai ir pan.

„Prireikia šie tiek laiko, kol įsitvirtina bet kuri naujovė – ne išimtis yra ir atliekų rūšiavimas. Gyventojai nuo bendrų atliekų jau moka atskirti ir dauguma įprato rūšiuoti plastiką, metalą, stiklą ir popierių, dabar atėjo eilė ir maisto atliekoms. Tam, kad nauja tvarka įsitvirtintų greičiau ir lengviau, būtina suteikti tam reikiamas priemones – turėdami galimybę kasdienio apsipirkimo metu įsigyti oranžinių rūšiavimo maišelių, gyventojai galės lengviau prisitaikyti prie naujų pokyčių“, – teigia M. Urbelytė.

Nuo šiol į mišrių komunalinių atliekų konteinerius patekusios, oranžiniuose maišeliuose supakuotos atliekos keliauja į mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius, kur maišeliai nukreipiami perdirbimui, o maisto atliekos – kompostavimui.

Maisto švaistymą mažina įvairiais būdais

Prekybos tinklas „Lidl“ pats savo ruožtu jau kurį laiką prisideda prie maisto atliekų kiekio mažinimo. Visų pirma, „Lidl“ stengiasi vengti maisto atliekų susidarymo. Tai padeda užtikrinti automatinė prekių užsakymo sistema, kuri įvertina konkrečios parduotuvės pardavimus, turimą likutį ir užsako optimalų naujų prekių kiekį.

Praradusius prekinę išvaizdą, bet vis dar tinkamus vartoti šviežius vaisius ir daržoves „Lidl“ pakuoja į „Geradarių maišelius“, kuriuos pirkėjai gali įsigyti už mažesnę kainą. „Lidl Lietuva“ taip pat bendradarbiauja su „Maisto banku“ – perduoda organizacijai dar tinkamus vartoti bet prekinę išvaizdą praradusius produktus, pavyzdžiui, prekes su pažeista pakuote. Artėjant prekių tinkamumo vartojimui termino pabaigai, „Lidl“ parduotuvėse yra nukainojamos kai kurios prekės, tokiu būdu stengiamasi parduoti vis dar geras prekes už vartotojui patrauklesnę kainą.

Žmogui vartoti nebetinkami maisto produktai perduodami ūkininkams, kurie gali produktus panaudoti pašarui. Jeigu po visų šių žingsnių vis dar lieka maisto atliekų, jos yra perduodamos atliekų tvarkytojams ir jie iš jų gamina biodujas.

Šiuo metu Lietuvoje iš viso veikia 72 „Lidl“ parduotuvės 27 šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse, Nemenčinėje ir Gargžduose.

 

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau