Lyg antra duona: ūkininkas papasakojo, kodėl reikia rinktis Lietuvoje užaugintas bulves

22.04.2020 09:00:00 | Vilnius

Ūkininkas Martynas Laukaitis

Į laukus sodinti bulvių jau išvažiavęs ūkininkas Martynas Laukaitis tvirtina, kad vis daugiau vartotojų renkasi bulves ne tik iš įpročio ar dėl skonio, tačiau atkreipia dėmesį į jose esančias vertingas medžiagas ir tai, kaip jos išverda. Aišku, svarbu, kad bulvės būtų tinkamai auginamos ir laikomos – tai užtikrina griežti kokybės reikalavimai ir investicijos į technologijas.

Kaip pasakoja žemės ūkio kooperatyvui „Suvalkijos daržovės“ vadovaujantis M. Laukaitis, darbai laukuose prasideda jau balandžio pirmoje pusėje – pirma sėjamos ankstyvosios bulvės, vėliau – vidutinio ankstyvumo. Užaugusios jos iškart keliauja į parduotuves, tad sandėliai vasarą būna apytuščiai.

„Juos bulvės užpildo tik rugsėjo pabaigoje. Kad vartotojams patiektume kuo labiau šviežumą išlaikiusį produktą, šioje srityje privalome nuolat tobulėti. Todėl investuojame į naujausiomis technologijomis aprūpintas saugyklas, kuriose reguliuojamas mikroklimatas: drėgmė, temperatūra, anglies dvideginio kiekis. Pasitempti mus skatina ir aukšti prekybos tinklo „Lidl“, kuriam tiekiame produkciją, reikalavimai. Pavyzdžiui, augalų apsaugos priemonių arba pesticidų likučių kiekis bulvėse, kurias pristatome į šį prekybos tinklą, turi būti tris kartus mažesnis nei leistina pagal Europos standartą. Tai paskatino spartų inovacijų diegimą ūkyje“, – pasakoja ūkininkas.

Šakių rajone M. Laukaitis valdo 450 ha ploto ūkį, kuriame augina įvairias daržoves ir grūdines kultūras, tačiau bene didžiausią plotą jame užima bulvės. Pasak ūkininko, bulvės yra vertingos daržovės, pasižymi vitaminų, mineralų ir maistinių medžiagų gausa. Jos taip pat nėra kaloringos, palyginti su duona, makaronais, ryžiais ar kitomis kruopomis, padeda sumažinti cholesterolio ir reguliuoja cukraus kiekį kraujyje.

M. Laukaičio teigimu, rinktis lietuviškas bulves yra ne viena priežastis: ir dėl įprasto skonio, ir dėl kokybės.

„Mūsiškėje virtuvėje yra daugybė iš bulvių gaminamų patiekalų, jos mums lyg antra duona. Tad kas geriau jas išaugins nei vietiniai? Mes žinome, kas patinka lietuviams: mėgstamiausios čia – kiek sukrentančios bulvės, puikiai tinkančios tradiciniams patiekalams: cepelinams, kugeliui ar bulviniams blynams. Palyginimui, vokiečiai pirmenybę teikia kietesnėms bulvėms, kurias išvirus jų forma nepakinta – tokias lengviau supjaustyti tradicinėms vokiškoms bulvių salotoms. Kita vertus, rinkdamasis lietuvišką bulvę gali būti užtikrintas ne tik tuo, kad ji bus skani, bet ir jos kokybe: tai bus saugiai,  naujausiomis technologijomis naudojantis užaugintas produktas. Galiausiai, taip prisidedi prie lietuviško kaimo gyvybės“, – teigia M. Laukaitis.

Padidinti kokybės reikalavimai

Apie sveikai užaugintas daržoves kalba ir „Lidl Lietuva“ kokybės užtikrinimo departamento atstovė Laura Danilevičiūtė. Pristatant vaisius ir daržoves į prekybos tinklo centrinį sandėlį atliekama jų kontrolė – priimama tik nustatytus kriterijus atitinkanti produkcija, patikrinama kiekviena atvežta partija.

„Rūpinamės ne tik parduodamų produktų išvaizda, bet ir kokybe – nepriklausomose akredituotose laboratorijose Vokietijoje ir Lenkijoje atliekami kokybės tyrimai. Jų dažnumas nustatomas pagal tai, kokiam rizikingumo laipsniui yra priskiriamas kiekvienas produktas“, – tvirtina L. Danilevičiūtė.

„Lidl“ šviežiems vaisiams ir daržovėms keliami reikalavimai yra vieni iš griežčiausių rinkoje – patvirtinti pesticidų likučių, sunkiųjų metalų ir nitratų kiekiai negali viršyti trečdalio didžiausios leistinos, ES reglamentuose numatytos koncentracijos. Tyrimų rezultatai rodo, kad 92 procentuose tirtų produktų aptikti veikliųjų medžiagų likučių kiekiai neviršijo šio skaičiaus.

„Geri rezultatai priklauso nuo pasirinktų partnerių – didžioji dauguma jų su mumis atsakingai dirba nuo pat „Lidl“ parduotuvių tinklo atidarymo Lietuvoje 2016 metais. Jie taip pat turi įsidiegę gerosios žemdirbystės praktikos Global G.A.P. (Good Agricultural Practice – angl.) sertifikatą, kuris yra pripažįstamas tarptautiniu mastu. Jį turintys augintojai geba užtikrinti saugą ir tvarią žemės ūkio produkciją“, – kalba „Lidl“ atstovė.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Kategorijos


Atsisiųsti

Atsisiųsti (945.82 KB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau