„Lidl“ parduotuvėse daugėja duonos gaminių su mažiau cukraus ir druskos – skatinama sveikatai palankesnė mityba

07.04.2022 09:00:00 | Vilnius

Lidl kepykla

Sveikatai palankesnė ir subalansuota kasdienė mityba turi būti prieinama kiekvienam žmogui. Todėl prekybos tinklas „Lidl“ bendradarbiaudamas su tiekėjais nuolat tobulina privataus prekės ženklo produktų receptūras ir pirkėjams siūlo mažiau cukraus ir druskos turinčius gaminius. Šįkart atnaujintos dviejų duonos gaminių sudėtys, tačiau visai netrukus bus dar daug kitų teigiamų pokyčių.

„Lidl Lietuva“ siekia aktyviai prisidėti prie sveikatai palankesnių produktų pasiūlos, todėl įmonė išsikėlė tikslą iki 2025 m. pabaigos savo privačių prekių ženklų produktuose sumažinti tiek vidutinį pridėtinio cukraus, tiek vidutinį pridėtinės druskos kiekį net 20 proc.

Naujausias žingsnis tikslo link – patobulintos dviejų duonos gaminių receptūros. Parduotuvėse įrengtose kepyklose kepamoje šviesioje duonoje su ruginiais miltais ir saulėgrąžomis tiek cukraus, tiek druskos kiekis jau sumažintas net 30 proc. O fasuota „Mano duona“ sumuštinių duona skrudinimui nuo šiol pasižymi 30 proc. mažesniu pridėtinės druskos bei 15 proc. mažesniu pridėtinio cukraus kiekiu. Tačiau šiais dviem gaminiais prekybos centras neapsiriboja – jau nuspręsta keisti dar 6 batono ir duonos gaminių receptūras, o iki metų pabaigos planuojama pagerinti bent 20 įvairių kepinių sudėtis.

Sveikesnių produktų yra ir daugiau

Pridėtinio cukraus ir druskos kiekiai „Lidl“ privačių prekės ženklų produktuose yra mažinami remiantis įmonės sveikatai palankesnių produktų kūrimo strategija, teigia „Lidl Lietuva“ Kokybės užtikrinimo departamento atstovas Karolis Lebednikas.

„Lietuviai kasdien suvartoja vidutiniškai keturiskart didesnę pridėtinio cukraus normą, nei rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija. Kadangi tai lemia įvairias sveikatos problemas, pirmiausia tobuliname kasdienio vartojimo maisto produktus, atnaujiname populiariausių pieno produktų, sausų pusryčių bei duonos gaminių sudėtis“, – pažymi įmonės atstovas.

Ypatingą dėmesį prekybos tinklas skiria ir tiems maisto produktams bei gėrimams, kuriuos itin dažnai vartoja vaikai:  pusryčių dribsniams, kukurūzų lazdelėms, ledams, jogurtams su vaisiais ir varškės sūreliams. Dėl to visai neseniai „Lidl“ parduotuvių lentynas pasiekė ir Lietuvoje gaminami „Pilos“ geriamieji jogurtai po 0,9 kg su mažiau pridėtinio cukraus, akcentuoja K. Lebednikas. Netolimoje ateityje sudėtis bus atnaujinta ir dviem 100 g sūreliams – vaniliniam ir su razinomis.

Jau anksčiau pakeistos ir įvairių kitų „Lidl“ parduotuvių kepyklos lentynose esančių produktų receptūros - prancūziško batono, kvietinių bandelių, taip pat Kaizerio ir „Fitness“ bandelių su sėklomis. Šiuose kepiniuose pridėtinės druskos kiekis sumažintas nuo 20 proc. iki net 50 proc. Be to, formuodami sveikatai palankesnį nuolatinį prekybos tinklo asortimentą, kartu „Lidl“ palaipsniui didina ir alternatyvių produktų, kuriuose pridėtinio cukraus yra mažiau arba iš viso nėra, pasirinkimą. Pavyzdžiui, vietoj įvairių saldžių gėrimų siūlome klientams įsigyti „Saguaro“ žaliųjų citrinų skonio gazuoto stalo vandens be cukraus.

Pokyčiai – nuoseklus procesas

Mažindami cukraus ir druskos kiekį duonos gaminiuose, „Lidl“ bendradarbiauja su bendrove „Lietuvos kepėjas“. Pirkėjai jau dabar gali įsigyti bendromis abiejų įmonių pastangomis patobulintos receptūros fasuotos sumuštinių duonos skrudinimui bei kepyklėlėje esančios šviesios duonos su ruginiais miltais ir saulėgrąžomis. O toliau numatyti pakeitimai šešiems kitiems „Lietuvos kepėjo“ gaminamiems batonams ir duonos gaminiams.

„Duonos gaminių sudėčių keitimo procesas vyksta nuosekliai. Pirmiausia yra nusprendžiama, kokie produktai bus tobulinami, vėliau – kokiomis proporcijomis turi būti atliekami produktų receptūrų pakeitimai. Galiausiai vykdoma bandomųjų produktų gamyba“, – pasakoja įmonės „Lietuvos kepėjas“ kokybės ir kontrolės vadovė Erika Žemgulytė.

Tiekėjai bei „Lidl“ siekia, kad mažinant cukraus ar druskos kiekį maisto produktuose vartotojai nepajaustų skonio ir kitų produkto savybių skirtumų. Tam bendrovė vykdo produktų vidinę bei išorinę juslinę degustaciją, pažymi E. Žemgulytė. Jos metu įmonės vertintojai nustato, ar sensorinės bandomojo produkto savybės nėra prastesnės už dabar tiekiamą produktą.

Teigiamą įvertinimą gavę produktai yra siunčiami į nepriklausomą Kauno technologijos universiteto Maisto instituto Juslinės analizės mokslo laboratoriją. Joje specialistai vykdo akląjį ragavimą (angl. blind tasting), leidžiantį nešališkai pamatuoti receptūros pakeitimo sėkmę, įvertinti maisto produkto skonį, kvapą, tekstūrą, sako K. Lebednikas.

Atlikus šiuos tyrimus ir patvirtinus ingredientų pakeitimus, atitinkamai atnaujinami ant produkto pakuotės esantys duomenys – maistingumo informacija, jei reikia taip pat ir sudedamosios dalys. Sunaudojus senų pakuočių likučius, produktai gaminami pagal naują receptūrą, pakuojami į naujas pakuotes ir išvežiojami į visas „Lidl Lietuva“ parduotuves.

Prekybos tinklas siekia įvairių kategorijų privačių prekės ženklų gaminiuose sumažinti pridėtinio cukraus ir pridėtinės druskos kiekį bent 20 proc. iki 2025 metų pabaigos. Tą „Lidl“ daro vadovaudamasis savo sveikatai palankesnių produktų kūrimo strategija ir reguliariai skaičiuoja, kaip sekasi siekti užsibrėžtų tikslų.

Lietuvoje iš viso veikia 61 „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvė 24-uose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose bei Rokiškyje.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Atsisiųsti

Atsisiųsti (5.96 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau