Naudingiausi „Lidl“ švaros festivalio patarimai: kaip lengvai ir greitai išvalyti orkaitę ir kaitlentę?

07.03.2022 09:30:00 | Vilnius

.

Juokais sakoma, kad švarūs namai yra laimingi namai, tačiau nuolatinis rūpestis švara nebūtinai kelia malonias asociacijas ar priverčia šypsotis. Jeigu po vakarienės sukrautus purvinus indus vieno mygtuko paspaudimu išplaus indaplovė, tai purvina virykle ar orkaite pasirūpinti teks patiems. Ką daryti ir kokias priemones rinktis, kad ir į šį virtuvės kampelį sugrįžtų švara pataria „Lidl“ – visose prekybos tinklo parduotuvėse jau nuo šio pirmadienio prasideda pavasariškas švaros festivalis, kuris tęsis dvi savaites.

Pakanka vos kartą per savaitę nuvalyti dulkes nuo knygų lentynų ar išplauti grindis, tačiau tvarkytis virtuvėje tenka gerokai dažniau. Kasdien pasirūpiname valgio gaminimui naudotų indų ir įrankių švara, bet neretai pamirštame išvalyti viryklę. Dėl maisto likučių, kaitlentė ir orkaitė neatrodo patraukliai bei kaistant gali skleisti nemalonų degėsių kvapą.

Nors kaskart gaminant užtenka šlapia šluoste nuvalyti ant orkaitės ir kaitlentės esančius paviršių nešvarumus ar maisto likučius, bent kartą per mėnesį būtina atlikti ir nuodugnesnį viryklės valymą. Čia labai svarbu pasirinkti tinkamas valymo priemones ir metodus, mat būdami neatidūs galite nepataisomai sugadinti brangią virtuvės techniką, perspėja „Lidl“. Naudojant valymo priemones taip pat dėvėkite buitines pirštines ir apsauginius akinius.

Greitesnė ir paprastesnė kaitlentės priežiūra

Viryklė – viena sudėtingiausių virtuvės švaros užduočių, o čia keblumus sukelia būtent skirtingi viryklių tipai ir kaitlenčių paviršiai. Prieš kelis dešimtmečius perkamiausiųjų viršūnėje sukosi dujinės viryklės su metalinėmis grotelėmis, kiek vėliau pradėjo populiarėti elektrinės kaitlentės su ketaus kaitintuvais. Dabar šis titulas priklauso elektrinėms viryklėms su indukcine stiklo keramikos danga.

Skirtingi kaitlenčių paviršiai lemia ir skirtingus jų valymo būdus. Pavyzdžiui, valant dujinę viryklę jums reikės nuvalyti tiek metalinį kaitlentės paviršių, tiek groteles ir degiklių gaubtus. Todėl pravartu pasirūpinti riebalų nešvarumus ant metalinių ir nerūdijančio plieno paviršių šalinančiomis valymo priemonėmis bei koncentruotais valikliais. Grubius metalinius šveistukus naudokite grotelių valymui, o paviršius valykite kempinėlėmis ar universaliomis šluostėmis.

Elektrinių kaitlenčių valymo procesas žymiai paprastesnis, patikina „Lidl“. Daugeliu atvejų ant stiklo keramikos kaitlentės paviršiaus esančius maisto likučius galima pašalinti naudojant kaitlentėms skirtą valiklį „KH-7“ ir vandeniu sudrėkintą mikropluošto šluostę ar tik kaitlentės valymui dedikuotą indų plovimo kempinėlę. Būkite atidūs ir rinkitės ypatingai švelnias ir paviršiaus nebraižančias priemones, tad sunkiai pašalinamoms dėmės įveikti vietoje metalinės kempinėlės rinkitės specialius keramikinių kaitlenčių grandiklius.

Orkaitės valymo pradžiamokslis

Orkaitės valymo procesas taip pat ne iš maloniųjų. Dažniausiai skundžiamasi nepatogia orkaitės paviršių padėtimi ir sunkiai pašalinamais maisto bei riebalų likučiais, kurie patenka į mažiausius orkaitės tarpelius, o jų išvalyti nėra kaip. Tačiau daugelis nežino pačios svarbiausios taisyklės, leidžiančios orkaitę išvalyti daug lengviau ir greičiau.

„Lidl“ atskleidžia, kad daugelio viryklių orkaitės dureles nesunkiai nuimti – orkaitės durelių apačioje yra du lankstai, kuriuos atvėrus durelės nusiima vienu judesiu. Ši funkcija padidina prieinamumą prie sunkiau pasiekiamų orkaitės vietų, tokiu būdu galima lengviau išvalyti ir patį orkaitės durelių stiklą, o vėliau uždėti jį atgal ant lankstų.

Nors pačios moderniausios orkaitės turi savarankiško valymo funkciją, tačiau kartais efektyviau šiuos darbus atlikti patiems. Pirmiausia, aplink orkaitę esančias grindis ir kitus paviršius apdenkite laikraščiais, šiukšlių maišais ar polietileno plėvele bei iš orkaitės išimkite visus kepimo indus bei groteles, juos valykite atskirai. Orkaitės paviršius išpurkškite „W5“ prekės ženklo universaliu riebalų valikliu arba įtrinkite šveičiamuoju pieneliu, palaikykite bent porą valandų ir per tą laiką pasirūpinkite kepimo indų, grotelių švara. Vėliau orkaitės vidų nuvalykite sausa mikropluošto šluoste ir leiskite gerai išsivėdinti.

Jau šiandien visose „Lidl“ prekybos tinklo parduotuvėse prasideda net dvi savaites truksiantis švaros festivalis. Artimiausioje parduotuvėje ieškokite kokybiškų namų švaros prekių skalbinių švarai ir gaivai, virtuvės spindesiui bei tvarkingiems ir švariems namams.  Užsukę į „Lidl“ prekybos tinklą rasite skalbimo miltelių, skystų skalbiklių, minkštiklių bei skalbimo kapsulių, įvairių dėmių valiklių, ploviklių, gelių, gaiviklių ir dar daug kitų prekių, kurios padės užtikrinti akinančią namų švarą.  Galėsite rinktis iš didelio žvaigždžių būrio: žinomų prekių ženklų produktų ir LIDL prekių ženklų W5, Formil, Purio, Floralys, Doussy, Maxi Trat, Lupilu, Pure home by W5 priemonių, kurios išsiskiria puikiu kokybės ir kainos santykiu.

Kad prekes kataloge būtų lengviau rasti, jos suskirstytos į tris kategorijas: skalbimo priemonės žydro dangaus fone, virtuvės priežiūros priemonės – baltų plytelių fone, o kitos namų priežiūros priemonės – žalsvame fone. LIDL prekių ženklų priemonės visame kataloge išskirtos atitinkamu mėlynu fonu – taip jas rasite lengviau ir greičiau!Su visais prekių pasiūlymais susipažinkitei „Lidl“ švaros festivalio kataloge, kurį rasite artimiausioje parduotuvėje arba internete www.lidl.lt.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Atsisiųsti

Atsisiųsti (1.07 MB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau