Tyrimas atskleidė, kokie aspektai yra svarbiausi ieškantiems darbo

21.09.2022 09:00:00 | Vilnius

Lidl

Renkantis darbovietę darbuotojams aktualus atlyginimo dydis, tačiau vis didesnis prioritetas teikiamas ir lanksčioms darbo sąlygoms bei pagarbai komandos nariams, rodo naujas šalies darbuotojų nuomonės tyrimas. Taip pat Lietuvos gyventojams rūpi ir draugiška darbo aplinka, darbo vietos saugumas bei darbo ir poilsio balansas.

„Lidl Lietuva“ užsakymu atlikto reprezentatyvaus tyrimo metu respondentų buvo prašoma pagal svarbą išdėstyti dešimt svarbiausių potencialaus darbdavio aspektų: patrauklų bazinį atlyginimą, atlyginimo augimo potencialą, profesinio tobulėjimo galimybes, lanksčias darbo sąlygas, draugišką darbo atmosferą, darbo ir poilsio balanso užtikrinimą, darbo vietos saugumą ir stabilumą, pagarbą darbuotojams, gerą reputaciją bei darbo rezultatų įvertinimą.

Labiausiai vertina lankstumą ir pagarbą

Lanksčias darbo sąlygas kaip patį svarbiausią darbdavio bruožą įvardijo net 58,7 proc. apklaustųjų. Šis aspektas reikšmingiausias tiek darbo ieškantiems studentams, tiek savo srities profesionalams – atitinkamai 56,6 proc. ir 59,4 proc. apklaustųjų lanksčias darbo sąlygas įvardijo kaip pagrindinę jų sprendimą dirbti nulemiančią savybę.

Taip pat potencialiems darbuotojams svarbu, kad darbe užtikrintai pavyktų suderinti darbą ir poilsį – šį balansą kaip svarbiausią bruožą įvardijo 50,3 proc. respondentų.

„Daliai darboviečių karantino laikotarpiu pradėjus taikyti nuotolinio ar hibridinio darbo modelį, jis lietuviškoje darbo kultūroje prigijo ir jau spėjo įsišaknyti. Pavyzdžiui, „Lidl“ biuro darbuotojai gali pasirinkti, kaip jiems dirbti patogiau, o parduotuvių ir sandėlio darbuotojams lankstumą garantuoja darbas skirtingomis pamainomis po 8 darbo valandas. Darbuotojai vertina galimybes lengviau suderinti darbą ir mokymąsi, šeimyninius įsipareigojimus ar aktyvų gyvenimo būdą“, – sako „Lidl Lietuva“ valdybos narė ir personalo vadovė Sandra Savickienė.

Kaip antrą svarbiausią bruožą ieškant darbo apklaustieji įvardijo darbdavių pagarbą savo darbuotojams – šį aspektą pasirinko išskirti 55,7 proc. apklaustųjų. Taip pat net 53,6 proc. tyrime dalyvavusių respondentų svarbi draugiška ir palaikanti darbo aplinka.

Pasak S. Savickienės, darbuotojai vis labiau pradeda rūpintis savo psichologine sveikata ir potencialią darbo vietą renkasi tik įvertinę darbo atmosferą, komandos narių bei vadovų puoselėjamas bendro darbo vertybes: „Tokias tendencijas pastebi ir darbdaviai, kurie įvairiais būdais stengiasi užtikrinti, kad dirbdami komandoje jos nariai jaustųsi išgirsti bei įvertinti“.

Įsidarbindami ieško stabilumo

Ekonomistams prognozuojant pokyčius šalies ekonomikoje, stabilumas darbe įgauna vis didesnę reikšmę. Todėl saugią ir užtikrintą darbo vietą kaip vieną svarbiausių aspektų įsidarbinant įvardija daugiau nei pusė apklaustųjų – net 53,4 proc. Prioritetų sąraše stabilios darbo vietos garantija atsidūrė ketvirtoje vietoje.

„Esant neužtikrintai ekonominei situacijai, darbdaviai turi stengtis pasirūpinti savo darbuotojų finansinių stabilumu, atlyginimo konkurencingumu ir nuosekliu jo augimu. Stabili ir garantuota darbo vieta kiekvienam darbuotojui suteikia saugumo jausmą ir leidžia siekti profesinių rezultatų“, – pasakoja S. Savickienė.

Su tuo sutinka ir tyrime dalyvavę respondentai, pasak kurių, darbo ieškantiems lietuviams svarbiais aspektais išlieka ir bazinis darbo užmokesčio dydis bei atlygio augimo perspektyvos. Šiuos požymius rinkosi atitinkamai 46,1 proc. ir 44,5 proc. apklaustųjų.

„Lidl Lietuva“ atstovė pažymi, kad atlygio rėžiai privalomai įvardijami visuose darbdavių pateikiamuose darbo skelbimuose, o portale „Rekvizitai.lt“ gyventojai gali rasti ir daugiau įvairių rodiklių, susijusių su įmonės mokamu atlygiu. Pavyzdžiui, įmonės darbuotojų atlyginimų vidurkį ar medianą.

„Dėl to šiuo metu kur kas dažniau darbo pokalbių metu išgirstame kandidatus klausiant apie atlygio augimo perspektyvas. Potencialūs kandidatai nori sužinoti, kokiomis aplinkybėmis ir kiek gali augti jų darbo užmokestis. Nors šios informacijos jie negalėjo susirasti patys internete, tai gali padėti jiems apsispręsti įsidarbinant“, – tyrimo rezultatus komentuoja S. Savickienė.

Domisi ateities ir augimo perspektyvas

Tyrimo duomenys atskleidžia, kad ieškodami darbo lietuviai domisi ir potencialaus jų darbdavio reputacija. Ją kaip svarbiausią bruožą išskyrė 46,6 proc. tyrime dalyvavusių respondentų (šeštoji vieta).

„Pastebime, kad darbuotojai atidžiai stebi ir vertina, kokiomis vertybėmis vadovaujasi jų darbovietė, todėl greta tokių kandidatams svarbių įmonės bruožų kaip tvarumas ar socialinė atsakomybė, prisidėjo ir gera verslo reputacija. Tikėtina, kad nesutapus vertybėms, potencialūs darbuotojai gali atsisakyti net ir labai patrauklaus darbo pasiūlymo“, – pažymi „Lidl Lietuva“ atstovė.

Specialistė priduria, kai šis aspektas kur kas svarbesnis jaunesniems, labiau socialiai aktyviems darbuotojams. O aukštesnį išsilavinimą turintys gyventojai ir specialistai ypač vertina galimybes tobulėti darbe – tai svarbu keturiems iš dešimties tyrime dalyvavusių respondentų.

„Ieškodami geriausios darbovietės, žmonės domisi ir tuo, kaip naujame darbe jie galės išnaudoti savo potencialą siekdami profesinių rezultatų. Profesinis tobulėjimas svarbus visiems darbuotojams, o darbdavių suteikiamomis plačiomis karjeros augimo galimybėmis nepraleidžia progos pasinaudoti ir studentai, kuriems ši galimybė gali lemti spartesnį kilimą karjeros laiptais“, – tendencijas vertina S. Savickienė.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Pasidalinti

Daugiau