Mokslo metus skatina pasitikti blaiviai: „Lidl“ alkoholio nepardavinės dvi dienas

29.08.2019 12:00:00 | Vilnius

Mokslo metus skatina pasitikti blaiviai: „Lidl“ alkoholio nepardavinės dvi dienas

Nors rugsėjo 1-oji ir mokslo metų pradžios šventė šiemet turėtų būti minima sekmadienį, šalies mokyklos šią datą turi galimybę perkelti į pirmadienį, rugsėjo 2-ąją. Dėl šios priežasties prekybos tinklas „Lidl“ antrus metus iš eilės priėmė sprendimą alkoholiu neprekiauti ne tik rugsėjo 1-ąją, bet ir rugsėjo 2-ąją dieną.

Pernai, kai mokslo metų pradžios šventė buvo perkelta iš rugsėjo 1-osios (šeštadienio) į rugsėjo 3-iąją (pirmadienį), „Lidl“ buvo vienintelis prekybos tinklas, kuris atsižvelgė į Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento rekomendacijas ir neprekiavo alkoholiu abi dienas. Kadangi šiais metais daugelis Lietuvos mokyklų mokslo metų pradžios šventę perkels iš rugsėjo 1-osios (sekmadienio) į rugsėjo 2-ąją (pirmadienį), „Lidl“ sprendimą neprekiauti alkoholiu abi dienas nusprendė pakartoti.

„Šiemet ir vėl daugelis mokyklų perkels mokslo ir žinių šventę į rugsėjo 2-iąją, pirmadienį. Į tai atsižvelgėme jau ir praėjusiais metais bei nusprendėme alkoholiu neprekiauti abi dienas. Šiais metais ir toliau laikomės tokios pozicijos. Manome, kad prekybos alkoholiu ribojimas per mokslo metų pradžios šventę siunčia reikšmingą socialinę žinutę ir yra skirtas ugdyti sąmoningą visuomenę bei priminti, kad žinių siekimas ir alkoholio vartojimas nėra suderinami dalykai. Tikimės, kad tai paskatins daugelį susimąstyti ir pasitikti mokslo metus blaiviai“, – teigė „Lidl Lietuva“ direktorius Radostin Roussev-Peine.

Įstatyme numatytas prekybos alkoholiu ribojimas automatiškai į rugsėjo 2-ąją dieną perkeliamas nėra, tačiau prekybininkams yra palikta teisė pasirinkti, ar jie planuoja apriboti prekybą alkoholiu ir perkeltos šventės metu. „Lidl“, atsižvelgdama į viešai išsakytas rekomendacijas ir lūkesčius, perkeltos šventės metu neprekiauti nusprendė antrus metus paeiliui.

„Lidl“ nuo pat savo veiklos Lietuvoje pradžios siekia aktyviai įsitraukti į įvairias socialines iniciatyvas ir remti jautresnes visuomenės grupes. Jau daugiau nei pusantrų metu „Lidl“ drauge su pirkėjais vykdo vaikų dienos centrų paramos projektą „Už saugią ateitį mūsų vaikams“, kurio metu pirkėjai kviečiami aukoti per taromatus gaunamą depozitą už gėrimų pakuotes, o „Lidl“ paaukotą sumą padvigubina. Per pirmus projekto veiklos metus buvo surinkta beveik 42 tūkst. eurų, o per šių metų pirmąjį pusmetį – jau beveik 27 tūkst. eurų. „Lidl“ taip pat teikia nuolatinę maisto ir ne maisto produktų paramą „Maisto bankui“ bei bendradarbiauja su vietos savivaldybėmis ir aktyviai įsitraukia į joms svarbius projektus.

Kontaktai žiniasklaidai

Korporatyvinių reikalų ir komunikacijos departamentas
bendraukime@lidl.lt

Kategorijos


Atsisiųsti

Atsisiųsti (403.2 KB)

Pasidalinti

Kitos naujienos
Daugiau